زاویه سازی صورت

هر آنچه که باید درباره زاویه سازی صورت بدانید

چرایی عمل زاویه سازی صورت را میتوان گرایش به زیبایی که در همه انسان ها وجود دارد، ذکر نمود و داشتن ظاهری بهتر، باعث بالارفتن اعتماد به نفس و تعاملات بیشتر در افراد می شود. اینکه افراد همیشه زیباتر و بهتر به نظر برسند، برای همه مهم و قابل اهمیت است. از سوی دیگر وجود هر گونه عیبی در صورت، باعث کاهش اعتماد بنفس در افراد می شود. به همین دلیلی عمل های زیبایی که در ناحیه صورت انجام می شود، همیشه محبوبیت ویژه ای در بین خانم ها و آقایان داشته است. کلینیک پوست و موی  ساعی با استفاده از کادری مجرب و متخصص در حوزه خدمات تخصصی زیبایی در خدمت شما عزیزان محترم میباشد تا با ارئه آخرین متدهای روز دنیا و تجهیزات مدرن در بحث پزشکی یاریگر نیازهای شما مراجعین محترم باشد.

دلیل تمایل به زاویه سازی صورت

اگر از اندازه چانه خود راضی نیستید و یا حس می کنید که فک شما نامتقارن است، می توانید با عمل زاویه سازی صورت، عیوب چهره خود را برطرف نمایید. در واقع این عمل ، یکی از اعمال زیبایی جهت رفع عیوب چانه و حالت دادن به صورت است که توسط متخصصان پوست و مو انجام می شود. علاوه بر خدمات زاویه سازی صورت میتوانید سایر خدمات تخصصی زیبایی را در این مرکز بهره مند شوید و همچنین بخش مقالات خدمات زیبایی ، برای بالابردن دانش و اطلاعات کاربران محترم تعبیه شده است .برای آشنایی با عمل زاویه سازی صورت با این مقاله همراه شوید.

 

کلینیک ساعی - زاویه سازی صورت و اطلاعات پیرامونش

 

زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت باعث زیبایی، جوانسازی پوست، اصلاح زاویه بینی، رفع غبغب و حالت دادن به چانه می شود. در عمل زاویه سازی صورت ، حالت صورت پس از عمل به شکل V می شود ، زیرا این حالت صورت در سراسر دنیا بسیار پرطرفدار است. این عمل مخصوصا در بین خانمها و آقایان جوان بسیار رواج دارد. در زاویه سازی صورت ، نقاطی از صورت که نقشی کلیدی در زیبایی صورت دارند برجسته تر می شوند تا تناسب آن ها با بقیه اجزای صورت بیشتر شود.

این نقاط می تواند زاویه فک، خطوط فک، گونه و چانه باشد که با روش های مختلفی که برای زاویه سازی صورت بکار برده می شود، این اجزا در تناسب باهم برجسته شده و حالت زیبایی به صورت می دهند.در واقع زاویه سازی صورت عملی است که تغییراتی بر روی فک انجام می شود، به طوریکه فک کشیده تر شده و حالتی مانند V پیدا می کند.

بنابراین زاویه سازی صورت با کوچک کردن فک، لاغر نمودن صورت و برجسته سازی گونه و چانه انجام می شود. این عمل علاوه بر جنبه زیبایی، جنبه درمانی نیز دارد و می تواند برای درمان افرادی که در طی یک حادثه یا به صورت مادرزادی دچار مشکل در ناحیه فک هستند، بکار گرفته شود.

 

کلینیک ساعی - زاویه سازی صورت 02

چه کسانی می توانند عمل زاویه سازی صورت را انجام دهند؟

برای انجام این عمل، حالت صورت افراد باید دارای ویژگی هایی باشد. به عبارت دیگر این عمل برای همه قابل انجام نیست و افرادی با ویژگی های ذیل می توانند گزینه مناسبی برای این عمل باشند.

 • افراد دارای فک عریض و پهن
 • افراد دارای فک مربعی شکل
 • افراد دارای چانه دایره ای شکل
 • افرادی که خط فک آن ها زاویه ندارد.
 • افراد دارای گونه های چاق
 • خانم هایی که فک آن ها حالت مردانه دارد.
 • افراد دارای گونه های لاغر

شما می توانید پوست صورت خود را از دو طرف، با قرار دادن انگشت شست دست، به سمت گوش ها بکشید. اگر این حالت صورت را دوست دارید، یعنی صورت شما نیاز به تزریق و زاویه سازی دارد تا حجم از دست رفته خود را بازیابد و صورت زیباتر شود.

 

 

کلینیک ساعی -افراد مناسب برای زاویه سازی صورت

 

چه کسانی نمی توانند عمل زاویه سازی صورت را انجام دهند؟

 • افرادی که صورت خیلی لاغر یا خیلی چاق دارند.
 • افرادی که دچار افتادگی پوست هستند.
 • افرادی که فک پایینی کوچکی دارند.
 • افرادی که صورت گرد و چاق دارند.
 • افرادی که گونه های کوچکی دارند.
 • افرادی که بینی بزرگی دارند.
 • افرادی که دارای چانه ای با حالت عقب رفتگی هستند.
 • افرادی که گردن چاقی دارند.
 • افرادی که قسمت بالای صورتشان نسبت به قسمت پایینی، باریکتر وکوچکتر است.

 

 

 

 

 

کلینیک ساعی - زاویه سازی صورت 04

 

انواع روش های زاویه سازی صورت

روش های زاویه سازی صورت بسیار متفاوت است. روش های انجام شده برای هر شخص به نظر پزشک معالج او بستگی دارد. قبل از انجام عمل، ابتدا پزشک حالت صورت و گردن ، ساختار فک و صورت بیمار را مورد بررسی قرار می دهد. سپس تست حساسیت و واکنش پوست نسبت به برخی مواد مانند ژل یا نخ، از او گرفته می شود. در نهایت شما با مشورت پزشک معالجتان، می توانید یکی از روش های ذیل را جهت زاویه سازی صورت انتخاب نمایید.

 • زاویه سازی صورت با تزریق ژل:

  تزریق ژل یک روش غیر جراحی است. در این روش ابتدا آناتومی صورت توسط پزشک مورد بررسی قرار می گیرد و قسمت هایی که باید تزریق انجام شود، مشخص می شود. تزریق ژل باید به میزان کافی و با دقت لازم انجام شود. با توجه به اینکه در این روش از چه نوع ژلی استفاده می شود، ماندگاری این روش بین ۶ تا ۳۶ ماه است و باید دقت کنید که به دلیل وجود ژل های نامرغوب در بازار، قبل از زاویه سازی صورت با تزریق ژل، حتما در مورد سابقه پزشک مورد نظر تحقیق نمایید، زیرا در صورت استفاده از ژل های نامرغوب عوارض جبران ناپذیری به صورت وارد می شود. بهترین نوع ژل اسید هیالورونیک است که با بدن سازگار است. از معایب تزریق ژل می توان به عدم تقارن در صورت پس از تزریق، عفونت، کبودی و ورم اشاره نمود.

 • زاویه سازی صورت با تزریق چربی:

  این روش یکی از بهترین روش های زاویه سازی صورت است. در این روش که به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود، چربی های اضافه از یک قسمت بدن گرفته شده و پس از آماده سازی چربی، به نواحی از صورت که توسط پزشک مشخص شده است، تزریق می شود. تزریق چربی هیچ گونه عارضه ای ندارد و به دلیل اینکه از بدن خود فرد گرفته شده است، با بدن او سازگار است و مشکلاتی که در تزریق ژل ممکن است بوجود آید، در تزریق چربی اتفاق نمی افتد. چربی های تزریق شده معمولا تا چندین سال ماندگاری دارند.

 • زاویه سازی صورت با نخ:

  این روش نیز یکی از محبوب ترین روش های استفاده شده در زاویه سازی صورت است. در این روش ابتدا پزشک معالج نواحی ورود و خروج نخ را بر روی صورت بیمار مشخص می کند. سپس با سوزن های نازک و مخصوص اینکار، نخ ها را وارد قسمت های مورد نظر کرده و پس از خروج، نخ ها را گره زده و آن را زیر پوست مخفی می کند. استفاده از نخ باعث لیفتینگ و بالا کشیدن پوست می شود. نتایج حاصل از این عمل، آنی و قابل مشاهده است. این روش هیچ گونه عارضه ای ندارد و باعث ایجاد زخم یا اسکار بر روی صورت نمی شود.

 • زاویه سازی صورت با بوتاکس:

  در این روش بوتاکس به قسمت های از چانه تزریق می شود تا چانه کوچکتر به نظر آید. این روش بدون جراحی انجام شده و بیمار در حین انجام آن کوچکترین دردی را احساس نمی کند. این روش برای کسانی که میخواهند قسمت پایین صورتشان کشیده تر به نظر آید یا افراد دارای فک مربعی شکل ، بسیار مناسب است.

 • زاویه سازی صورت با تزریق فیلر:

  در این روش فیلر به قسمت پایینی صورت و ناحیه گردن تزریق می شود که این امر باعث خوش تراش شدن فک می شود وحالتی زیبا به صورت می دهد. نتیجه تزریق فیلر پس از عمل به صورت آنی قابل مشاهده است. این روش عارضه ای ندارد و بیمار پس از عمل می تواند کارهای شخصی خود را انجام دهد.

 • زاویه سازی صورت با استفاده از عمل جراحی:

  بدین شکل است که فرد مراجعه کننده با انجام بیهوشی بر روی وی اقدام به اصلاح فک می گردد. با ایجاد برش در فک و نشانه گذاری قسمت های برجسته استخوان آن بخش ها با مته مخصوص تراشیده میشوند. در بعضی از مراجعین جهت زاویه سازی صورت نیز وقتی عضله آن قسمت بیشتر باشد، جراح نسبت به کوجک کردن عضله آن قسمت نیز اقدام میکند. (۱)

 

 

 

کلینیک ساعی - روشهای زاویه سازی صورت

 

کارهایی که پس از عمل زاویه سازی صورت باید انجام دهیم

دستوارت لازم برای بعد از عمل توسط پزشک معالج به شما داده می شود. اما رعایت کردن موارد ذیل در کنار توصیه پزشک معالج، می تواند نتیجه عمل را بهتر نماید.

 • به مدت ۴ ساعت پس از عمل از آرایش کردن خودداری نمایید.
 • به مدت یک هفته از جویدن غذاهای سفت خودداری نمایید.
 • به مدت ۴ ساعت پس از عمل، از وارد آوردن هر گونه فشار بر روی محل خودداری نمایید.
 • به مدت ۲ روز پس از عمل بر روی شکم نخوابید.
 • به مدت یک روز پس از عمل از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید.
 • به مدت یک هفته پس از عمل ، از رفتن به سونا و آبگرم خودداری نمایید.

 

 

 

کلینیک ساعی - مراقبت های پس از زاویه سازی صورت

 

عوارض زاویه سازی صورت

عوارض زاویه سازی صورت در روش های مختلف باهم متفاوت است. اما در حالت معمول تورم و درد پس از عمل، بین همه آن ها مشترک است. ازین روی پس از مدت کوتاهی برطرف می شود. اما عوارض دیگری مانند عفونت، خون مردگی و عدم تقارن در روش تزریق با ژل ممکن است بوجود آید.

 

هزینه زاویه سازی صورت

هزینه زاویه سازی صورت بر اساس عوامل گوناگونی تعیین می شود. یکی از عوامل خیلی مهم، روشی است که برای این کار از آن استفاده می شود. هر یک از روش های ذکر شده هزینه ای متفاوت دارند. همچنین تجربه پزشک معالج نیز در برآورد هزینه عمل بسیار مهم است. اما به دلیل حساسیت این عمل، پیشنهاد می شود که برای اینکار به یک پزشک باتجربه و متخصص در این زمینه مراجعه نمایید و گول تبلیغاتی که بعضا قیمت های کمتری را پیشنهاد می دهند، نخورید. زیرا با کوچکترین سهل انگاری در عمل از سوی پزشک، ممکن است صدمات جبران ناپذیری به صورت وارد شود.

 

با توجه به مطالب فوق الذکر و اینکه نقش زیبایی و جایگاه آن در بین جوامع بشری بر کسی پوشیده نیست، میتوان به دلایل گرایش مردم به سمت عملهای زیبایی و خوش چهره و طبیعی شدن پی برد.ازین روی گروه تخصصی کلینیک ساعی برآن شد تا در کنار خدمات زاویه سازی صورت، خدمات کاشت مو، خدمات کاشت ابرو و مخصوصا خدمات لیزر موهای زائد را هم برای کاربران عزیز در حیطه خدمات تخصصی خود بگنجاند.امید است با یاری شما عزیزان بتوانیم گامی مفید و موثر در عرصه خدمات تخصصی زیبایی و پوست و مو داشته باشیم.

 

کلینیک ساعی - زیبایی با زاویه سازی صورت

 

گالری زاویه سازی صورت


می توانید نمونه هایی از زاویه سازی صورت را در گالری زاویه سازی صورت مشاهده کنید.