لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد روشی نوین جهت حذف موی زائد میباشد. امروزه امر رعایت نظافت با معیارهای مختلفی عجین شده است. به خصوص بانوان که داشتن زیبایی آنها، به نبودن موهای زائد در بدنشان معیاری فراگیر شده است. موهای زائد را در ناحیه های مختلف همانند صورت، روی شکم، پاها و جاهای دیگر با استفاده از تکنولوژی لیزر موهای زائد حذف می شود.

تاکنون روشهای حذف موهای زائد دائمی نبوده اند و پس از مدت زمان کوتاهی دوباره در همان ناحیه رشد میکنند. علاوه بر دائمی نبودن روشهای قبل، حذف موهای زائد دردناک نیز بوده اند. این در حالی است که لیزر موهای زائد دو مزیت عمده دارد، اول دائمی بودن آن است که بسیار حائز اهمیت می باشد و دوم بدون درد بودن این روش است. برخی از روش های متداول از بین بردن موهای زائد عبارتند از : (۱)

  • حذف موهای زائد با وکس ( waxing )
  • از بین بردن موهای زائد با استفاده از دستگاه های اپیلاسیون
  • حذف موهای زائد با استفاده از الکتریسیته ( electrology )
  • از بین بردن موهای زائد با لیزر
  • بند انداختن
  • و روش های دیگر

ساعی کلینیک لیزر موهای زائد دستگاه

انواع لیزر

امروزه فناوری لیزر در زمینه حذف موهای زائد نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در لیزر موهای زائد دستگاه های مختلفی تاکنون ابداع شده اند که هر کدام ویژگی های مختلف خود را دارند. از دستگاه های لیزر موهای زائد میتوان به لیزر الکساندرایت، لیزر یاقوت، لیزر یاگ، سیستم نور پالسی شدید و لیزر دایود اشاره کرد.

لیزر الکساندرایت

لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت، دارای سیستمی تکر محور می باشد که طیف وسیعی از درمانها را ارائه می دهد. دارای پلتفرم لیزری دوگانه طولانی که با قابلیت کارآرایی بالا با سرعت، سهولت و ایمنی مورد رضایت بیمار می باشد. (۲)

لیزر رابی (یاقوت)

یکی از قدیمی ترین روش های لیزر موهای زائد استفاده از لیزر یاقوت می باشد. در این روش تاثیر درمان بیشتر بر روی موهای روشن و باریک می باشد و بر روی موها و پوست های تیره کارایی ندارد. (۳)

لیزر یاگ

از جدید ترین روشهای لیزر موی زائد بکارگیری لیزر یاگ است. بیشتر استفاده از این دستگاه در حذف تتو بوده اما در حذف موهای زائد با گذاشتن موادی جهت جذب فولیکولهای مو و داشتن طول موج ND:YAG عمل میکند. (۴)

سیستم نور پالسی شدید

IPL یا سیستم نور پالسی شدید در حذف موهای زائد، به وسیله گرم کردن فولیکولهای مو با امواج نور آنها را بدون صدمه زدن به پوست از بین میبرد. تنها علائم بعد از این روش حذف موهای زائد قرمز شدن ناحیه مورد درمان میباشد. (۵)

لیزر دیود

در حذف موهای زائد مو کمک لیزر دیود، استفاده از محدوده وسیع طول پالس بوده و نتیجه موثر در لیزر موهای زائد پوست های تیره می باشد. مزایای این لیزر شامل عمق نفوذ، کاهش ریسک در پالس یکنواخت و خنک سازی سطحی می باشد. (۶)

در بخش معرفی دستگاه های لیزر میتوانید اطلاعات بیشتری در مورد آنها کسب کنید.

خدمات کلینیک ساعی

لیزر موهای زائد و دستگاه الکساندرایت

در لیزر موهای زائد کلینیک تخصصی ساعی برای حذف موهای زائد از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه لیزر استفاده میشود. حذف موهای زائد منجر به کاهش و سپس به شکل دائمی موهای زائد را از بین می برد و روش مذکور غیر تهاجمی است. دستگاه مورد استفاده در کلینیک ساعی، دستگاه الکساندرایت کندلا میباشد که مزایای خود را نسبت به دستگاه های دیگر دارد. دستگاه الکساندرایت کاندلا، با استفاده از طول موج ۷۵۵ نانومتر و به کار گیری سنگ جواهری الکسا بهترین و موثرترین طول موج را برای لیزر موهای زائد ایجاد میکند. گرمای تولید شده بالا فولیکولهای مو و ریشه آن را گرن کرده و باعث از بین رفتن موهای زائد میشود.

پزشکان مختصص در کلینیک ساعی، پس از معاینه شما مقدار جلسات حضورتون در لیزر موهای زائد تعیین خواهند کرد.