کاشت ابرو

 

بازیابی زیبایی صورت و ابرو با کاشت ابرو

کاشت ابرو یکی از موارد تاثیر گذار و مهم در شادابی و زیبایی صورت مطرح می شود  و از طرفی میدانیم که حفظ زیبایی صورت از دیرباز تا کنون برای همگان اهمیت به سزایی داشته است. ریزش و کم پشت شدن موهای ابرو دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد. از دست رفتن زیبایی ابروها و صورت باعث کاهش اعتماد بنفس و سرخوردگی در افراد می شود.

کاشت ابرو برای این دسته از افراد بسیار مناسب است. بدین منظور امروزه متخصصان پوست و مو، می توانند با پیوند زدن موی طبیعی به قسمت های از دست رفته ابرو، به بازگشت مجدد  موهای ابروها کمک نموده و حس زیبایی و طراوت را به شما بازگردانند.

از جمله مواردی که در بحث زیبایی مطرح می شود میتوان به کاشت مو و کاشت ابرو اشاره کرد ، از طرفی میدانیم که مقوله زیبایی فقط به این موارد ختم نمی شود و بسیاری علاقمند به زاویه سازی صورت نیز شده اند.

با این مقاله همراه شوید تا شما را با کاشت ابرو و روش های انجام این کار آشنا نماییم.

نقش ابرو در صورت

کلینیک ساعی - کاشت ابرو - 1
بی شک، ابرو نقشی اساسی در زیبایی صورت دارد و به چشم ها حالت می دهد. فرم ابروی هر شخصی با توجه به سایر اجزای صورت او می باشد و همانگونه که در سراسر دنیا می بینید، دو نفر ابروی یکسانی ندارند و این حالت از صورتی به صورت دیگر کاملا متفاوت است.

 

 

ابرو علاوه بر حفظ زیبایی صورت، نقش های دیگری نیز دارد. در واقع ابرو باعث محافظت از چشم ها در برابر آفتاب و عرقی که از پیشانی سرازیر شده است، می شود. ابرو همچنین در هنگام بروز هر گونه احساسی حالتی متفاوت به چهره می دهد.

 

 

کاشت ابرو

کلینیک ساعی - کاشت ابرو - 2
کاشت ابرو یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار میان خانم ها و آقایان است. کاشت ابرو به دلیل ریزش ابرو، کم پشت شدن ابرو و یا پهن کردن ابرو، قابل انجام است.

برخلاف روش های قدیمی مانند تاتو ، این روش دائمی بوده و ابرو حالتی طبیعی پیدا می کند.

در کاشت ابرو پزشک متخصص، موهای کنار گوش یا زیرگوش را به دلیل ظرافت و شباهتی که به موهای ابرو دارد، برداشته و به قسمت های خالی ابرو پیوند می زند.

البته در برخی افراد که موهای صاف یا حالت دار دارند، میتوان از موهای سر نیز برای پیوند به ابرو استفاده نمود.

عمل کاشت ابرو حدودا ۶ ساعت طول می کشد و این کار با بی حسی موضعی انجام شده و بیمار هیچگونه دردی را حس نمی کند.

 

 

کاشت ابرو نیز مانند کاشت مو است و پس از عمل، موهای کاشته شده می ریزد و پس از حدود ۳ ماه دوباره موهای این قسمت ها، رویش پیدا می کند. پس از گذشت ۹ ماه از عمل، موها کاملا رشد پیدا کرده و ابروها به حالتی که شما خواسته اید، در می آید.

در این روش همه چیز کاملا طبیعی است و می توانید موهای ابرو را اصلاح یا رنگ کنید و مدل آن را تغییر دهید. البته توجه کنید که بعد از ۳ الی ۶ ماه می توانید با مشورت پزشک معالج خود، ابروهایتان را رنگ بزنید. در صورتی که در روش های قدیمی مانند تتو، امکان تغییر رنگ یا شکل ابرو وجود ندارد و بعد از مدتی شما را خسته می کند.

 

علل ریزش موی ابرو

کلینیک ساعی - کاشت ابرو - 3

در ریزش ابروها عوامل بسیاری می توانند دخیل باشند. برخی از عوامل ریزش ابرو در ذیل آمده است.

  • ریزش ابرو مانند موی سر ممکن است به دلایل موروثی باشد.
  • کم کاری تیروئید
  • شیمی درمانی
  • کندن ابروها به دلیل بیماری های روانی یا عادت
  • آلوپسی آرئاتا
  • ضربه به برخی نواحی ابرو ممکن است باعث کمرنگ شدن رنگدانه های ابرو شود.

 

 

 

چه کسانی می توانند کاشت ابرو انجام دهند؟

عمل کاشت ابرو برای کسانی که  به دلایل وراثتی، عفونی، بیماری و درست برنداشتن ابروها توسط آرایشگر، دچار کم پشتی ابرو شده اند، بسیار مناسب است. همچنین کاشت ابرو برای پوشاندن جای زخم نیز مناسب است. افرادی که ابروهایشان را تاتو یا هاشور کرده اند و دچار اسکار شده اند، باید ابتدا توسط پزشک معاینه شوند و در قسمتی از ابروها، تست انجام شود، سپس در صورت مثبت بودن جواب تست، آن شخص می تواند کاشت ابرو را انجام دهد.

 

بررسی عوامل ریزش ابرو قبل از عمل کاشت ابرو

 

کلینیک ساعی - کاشت ابرو - 4

 

پیش از انجام عمل کاشت ابرو نیاز است ابتدا دلیل ریزش ابرو توسط پزشک بررسی شود. پس از معاینه و بررسی آزمایش ها، پزشک معالج می تواند تشخیص دهد که بیمار می تواند عمل کاشت ابرو را انجام دهد یا نه. اگر ریزش ابرو به دلیل بیماری های روانی و عادت است بهتر است ابتدا این مشکل توسط روانشناس حل شود.

 

همچنین اگر ریزش ابرو به دلیل بیماری است، ابتدا باید بیماری درمان شود. بیمارانی که دچار کم پشتی ابرو هستند بهتر است قبل از کاشت ابرو ابتدا دارو مصرف کنند و در صورتی که مشکل کم پشتی ابروی آنها  با دارو حل نشد، سپس عمل کاشت ابرو را انجام دهند.

 

 

فرآیند عمل کاشت ابرو

در عمل کاشت ابرو ، ابتدا مدل درخواستی ابرو از سوی بیمار، بر روی ابروها کشیده می شود و پزشک آن را بررسی می نماید تا درصورت نیاز تغییراتی را انجام دهد. سپس موهای برداشته شده با برش های نازک نیم میلی متری که در قسمت های خالی ابرو ایجاد می شود، کاشته می شود.

برای اینکه ابرو حالتی طبیعی داشته باشد، پزشک باید بین ۲۵۰ تا۴۰۰ تار مو را به ابرو پیوند بزند. به دلیل برش های کوچک، زخمی ایجاد نمی شود و به تارهای دیگر ابرو آسیبی وارد نمی شود. پس از عمل نیازی به استراحت نیست و بیمار می تواند کارهای شخصی خود را انجام دهد.

میدانیم که میزان تخصص کادر پزشکی مرکزی که عمل کاشت ابرو انجام میدهد بسیار مهم و تاثرگذار در نتیجه عمل می باشد . پس نیاز به تحقیق فراوان و سخت گیریهای مفید در انتخاب این نوع مراکز است .کلینیک تخصصی پوست و موی ساعی بنابر اجماع نظر مراجعین به این مرکز ، مورد تایید همگان و منطبق با آخرین دستگاهها و دانش علم روز پزشکی در خدمت بیماران عزیز می باشد.