کاشت ابرو

کاشت ابرو و ترمیم

گرایش مردم به کاشت ابرو همانند فرآیند کاشت مو طبیعی به جهت زیبایی در زمان کنونی بسیار زیاد شده است. کمبود ابرو به دلایل مختلف در افراد پدیدار شده است. در گذشته از روشهایی مانند تتو ابرو جهت زیبایی و هماهنگ سازی ابروها استفاده میشد، اما با پیشرفت علم و روش های نوینی که در کاشت مو استفاده شده است از این روشها نیز در فرایند کاشت ابرو طبیعی نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

ساعی کلینیک کاشت ابرو

کاشت ابرو نوعی جراحی می باشد که تاکنون برای داشتن ابروهای زیبا روند آن تکامل یافته است. برخی از جراحان کاشت موی سنتی نیز از ترمیم ابرو استفاده می کنند. هر دو روش فقط باید توسط جراحان تایید شده و متخصص در کاشت مو و کاشت ابرو انجام شود. روش جراحی پیوند واحد فولیكولار است. پیشرفته ترین شکل جراحی واحد فولیکولی با سیستم رباتیک صورت میپذیرد.

از آن جایی که زیبایی طبیعی، ارزشمندتر است، کاشت ابرو، شیوه ای پرطرف دار محسوب می شود. این شیوه در کلینیک ساعی به بهترین صورت، انجام می گیرد.

کاشت ابرو فرایندی است که ابروهایی بیش از حد نازک، زخمی و یا کاملا از بین رفته را بازگردانند. عدم وجود مو می تواند به علت ژنتیک، الکترولیز قبلی یا حذف موها، برداشتن بیش از حد، تیروئید یا سایر اختلالات هورمونی یا آسیب های ناشی از جراحی، سوختگی یا سایر حوادث باشد. (۱)

 

فرآیند کاشت ابرو

موهای اهدا کننده جهت کاشت ابروی طبیعی از سر برداشته می شود. این موها به مدت طولانی رشد می کند و دائمی میباشند. بنابراین باید یک بار در ماه به طور معمول اصلاح شود. روشی بسیار ظریف که نیاز به قرار دادن کامل فولیکولهای مو در برشهای کوچک (نیم میلیمتری) میباشد.

در این روش با قرار دادن ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ مو در ابرو استفاده می شود. بسته به میزان مو و اندازه و تراکم مورد نظر با بی حسی موضعی کاشت ابرو انجام میشود. موهای پیوند شده در حدود دو هفته امکان ریزش دارند، اما دوباره شروع به رشد می کنند و جای نگرانی وجود ندارد. (۲)

تعداد مو ممکن است بر اساس جنسیّت و پیشینة قومی بیمار و بالاخره مشخصّه‌های صورت فرد متفاوت باشد.

ساعی کلینیک نمونه کاشت ابرو