کاشت مو

باید و نبایدهایی که قبل و بعد کاشت مو باید مد نظر قرار داده شود

کاشت مو برای افرادی که دچار ریزش مو شده اند مانند معجزه است و باعث رشد مجدد موها می شود. اگر شما نیز دچار ریزش مو و طاسی شده اید، می توانید با مراجعه به متخصصان پوست و مو و افراد با تجربه در این زمینه ، کاشت مو انجام دهید. کاشت مو با روش های مختلفی انجام می شود و پزشک معالج شما با توجه به سن شما و عواملی که در این زمینه مهم هستند، یکی از روش ها را برای شما استفاده کند. برای آشنایی با کاشت مو و روش های انجام آن، با این مقاله همراه شوید. کاشت مو یکی از مهم ترین دغدغه های است که این روزها ذهن بسیاری از افراد را که به طاسی دچار شده اند را درگیر خود کرده است. بدون تردید برای رسیدن به زیبایی باید به این مهم دست پیدا کرد اما از راه درست و اصولی که پیرامون آن به بحث می‌نشینیم. کاشت مو، کاشت ابرو، لیزر موهای زائد، قرینه سازی صورت و بسیاری موارد دیگر تنها بخشی از مواردی است که علم پزشکی برای تغییرات اساسی به منظور زیبا سازی به آن دست پیدا کرده است.

کاشت مو یکی از مهم ترین این موارد به شمار می رود که بدون تردید نیاز بسیاری از افراد در جامعه ما به شمار می آید؛ اما هر کسی قبل از این که برای این عمل زیبایی آماده شود سؤالاتی پیرامون این موضوع در سر دارد. پیوند مو چقدر هزینه در برد دارد؟ آیا کاشت مو را باید در کلینیک های تخصصی به انجام رساند؟ فرآیند رشد و بهبود پس از کاشت مو چقدر زمان نیاز دارد؟ پیوند مو چه خطراتی در پی دارد؟ کاشت مو آیا نیاز به مراقبت های بعد از عمل زیبایی دارد؟ راهکارهای که برای رسیدن به هدف نهایی رشد مو پس از کاشت مو را باید بدانیم چیست و بسیاری سؤالات دیگر که از فرصت و حوصله شما بدون تردید خارج است.

از همین رو به صورت گزیده و مختصر پیرامون اصولی ترین اصول کاشت مو مطالبی را با شما به اشتراک می گذاریم و برای دریافت سایر سوالات شما دعوت می کنیم به ادامه این مقاله توجه نمایید تا پاسخ سوالات خود را به دست آورید. کاشت مو را قبل از اینکه به انجام برسانید باید پیرامون این مهم اطلاعاتی به دست آورید. بر فرض باید بدانیم دلایل ریزش موی سر شما چیست؟ آیا ریزش مو به دلیل عوامل ارثی است و نیاز به کاشت مو است یا اینکه عوامل استرس زا و تنش های عصبی ما را برای کاشت مو ترغیب کرده است؟ می تواند تغذیه نادرست نیز یکی از مهم ترین دلایل عمده کاشت مو محسوب شود. بر همین اساس شما باید مواردی را که سبب شده است به یک متخصص کاشت مو و زیبایی مراجعه کنید را شناسایی کنید و آن را با متخصص این امر بازگو کنید تا فرایند رشد و بهبود موی کاشت شده سریع تر به انجام برسد.

هم اکنون مشاوره رایگان بگیرید

 

کاشت مو چیست؟

نمونه ای از عمل کاشت مو در کلینیک تخصصی زیبایی پوست و مو ساعی

کاشت مو یک نوع عمل جراحی است که طی این عمل ریشه های مو از یک قسمت بدن که در مقابل ریزش ارثی مقاوم است، به قسمتی که موها در حال ریزش هستند، پیوند زده می شود. این روش یکی از موثرترین روش های ترمیم و بازیابی موهای از دست رفته است که در آن موی طبیعی به قسمت در حال ریزش پیوند زده می شود. در یک پیاز مو ۱ الی ۴ تار مو قابل رشد است. البته امروزه روش های جدیدی استفاده می شود که در آن پیاز مو بدون هیچ تغییر و دستکاری انتقال پیدا می کند. کاشت مو برای قسمت هایی از بدن مانند سر، ریش، ابرو، مژه، ناحیه تناسلی، سینه و قسمت هایی که دچار اسکار هستند، قابل انجام است.

فولیکول های کاشته شده در قسمت در حال ریزش، تا آخر عمر شخص باقی می ماند. در یک جلسه کاشت مو که معمولا یک روز طول می کشد، ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ گرافت مو پیوند زده می شود. عمل جراحی پیوند مو به صورت سرپایی انجام می شود و در نواحی که قرار است مو پیوند زده شود، بی حسی تزریق می شود و بیمار هیچگونه دردی را در حین عمل حس نمی کند، فقط ممکن است پس از عمل کمی احساس درد نماید که طبیعی است. پس از عمل نیازی به استراحت نیست و فرد می تواند فردای روز عمل، کارهایش را انجام دهد. معمولا بین سه تا پنج ماه پس از عمل، موهای کاشته شده رشد می کنند. درصد موفقیت عمل کاشت مو، ۹۸ درصد است که البته به میزان مهارت جراح نیز بستگی دارد.

انواع روش کاشت مو

کاشت مو به روش FIT کسانی که تمایل به انجام عمل جراحی برای کاشت مو ندارند، از این روش استفاده می کنند. در مقایسه میان دو روش کاشت موی FIT و FUT  روش کاشت مو FUT از بسیاری جهات بهتر است ازجمله ایجاد جای زخم، مدت زمان خشک‌نشدن گرافت‌ها، درصد آسیب گرافت‌ها، کیفیت گرافت‌ها از لحاظ ساختار و بافت، مدت زمان عمل، عوارض و حتی هزینه‌ی عمل نسبت به FIT بهتر است. روش SUT که بیشتر شبیه به روش کاشت FIT است، کاشت مو در این روش به صورت پانچ لیزری است.

با پانچ لیزری فولیکول‌های مو به‌صورت گروهی یا دانه‌ای از بانک مو که معمولا پشت سر فرد است جدا و سپس فریز می‌شود و درنهایت به نواحی کم‌مو و طاس انتقال می‌یابد. در روش کاشت مو SUT به‌دلیل فریزشدن فولیکول‌های مو، تا زمان کاشت از تخریب آنها جلوگیری می‌شود. کاشت مو در روش SUT کمتر از یک درصد ریشه موها در جریان عمل کاشت و برداشت از بین می‌روند و خشک و کم‌آب می‌شوند.

بررسی علل ریزش مو قبل از عمل کاشت مو

قبل از اقدام به جراحی کاشت مو، باید علل ریزش مو بررسی شود تا بتوان تصمیم درستی در مورد انجام یا عدم انجام جراحی گرفت. همان طور که می دانید، علل متعددی در ریزش و کم پشت آن نقش دارد. عواملی مانند وراثت، تنش های روحی، تغذیه ی نامناسب از عواملی هستند که در ریزش مو ، دخیل هستند. نظر نهایی در مورد صلاحیت افراد برای انجام این جراحی توسط جراح متخصص صورت می‌گیرد. در صورتی که مصرف داروهای خاص سبب ریزش مو شوند، فرد نمی تواند عمل کاشت مو را انجام دهد. فردی که قرار است جراحی برای کاشت مو انجام دهد، باید از یک الگوی طاسی مشخص برخوردار باشد.   نمونه کاشت مو با فرآیند جدید در کلینیک زیبایی پوست و مو ساعی

سن متقاضیان جراحی کاشت مو

  فرآیند کاشت مو در افراد مسن در کلینیک زیبایی پوست و مو ساعی   کاشت مو عموماً بهتر است از سنین بالای ۲۵ سال به انجام برسد. این مهم به این دلیل بسیار تأکید می شود که اگر ریزش مو تا این سن قرار است به انجام برسد قدری از سرعت آن کم شود. مورد دیگر توانایی جسمی فرد بیمار است که قادر به تحمل مدت زمان طولانی این عمل جراحی باشد. برای کاشت مو عموماً بین ۶ الی ۱۵ ساعت در یک الی ۳ روز زمان نیاز است که قدری برای افراد با سن پایین تر خسته کننده است. عمل کاشت مو عموماً به صورت بی حسی موضعی به انجام می رسد و نیازی به بیهوشی نیست اما در برخی از افراد به تشخیص دکتر متخصص بهتر است بیهوشی به انجام برسد. در نهایت این نوید را به افرادی که تحت عمل زیبایی کاشت مو قرار می گیرند می دهیم که پس از کاشت فرایند رشد درست شبیه به سایر موهای دیگر بر روی سر صورت می گیرد و هیچ جای نگرانی از بابت ریزش موی سر پس از کاشت مو وجود ندارد.

کاشت مو سر زیر نظر متخصصان مجرب

کاشت مو سر عموماً نیاز به یک روز برای عمل پیوند دارد. این مهم بسته به تعداد موهای کاشته شده کم یا زیاد می شود. پیوند مو مینیمم ۸۰۰ تار مو و ماکسیمم تا دو هزار تار مو صورت می گیرد. سر بیمار عموماً تا ۴۸ ساعت باید پانسمان شده باشد و باید حتماً از آنتی‌بیوتیک ها و مسکن های که دکتر تجویز می کند استفاده شود. پس از باز کردن پانسمان باید با استفاده از یک پماد به خوبی قسمت های زخم شده چرب شود تا بهبود زخم ها سریع تر صورت بگیرد. توصیه می شود در طی مدت زمان دو هفته ای تا بهبود کامل از انجام ورزش های سخت جلوگیری کنید.

بهتر است موها شانه زده نشود و یا کوتاه نشوندف اما به راحتی می توانید فرایند شستشو و نظافت موها را به انجام برسانید. بهتر است از رنگ و مش کردن، فر کردن سشوار کشیدن و یا هر کار دیگری که بر روی موهای طبیعی انجام می شود تا مدت زمان مشخصی جلوگیری به عمل آید. امید است با راهنمایی های ارائه شده و با مراجعه به متخصصین این امر هر آنچه از زیبایی در ذهن شما است برای شما فراهم شود و به ایده ال ترین ها در دنیای مدرن امروز دست پیدا کنید. برای رسیدن به پاسخ های سوالات خود توصیه می کنیم به وب سایت ما سری بزنید و از طریق پل های ارتباطی ما با مشاورین ما ارتباط برقرار کنید تا به سوال های باقی مانده شما پاسخ داده شود.

کاشت مو زیر نظر متخصصان کلینیک زیبایی پوست و مو ساعی

کاشت مو خود را به متخصصان ما بسپارید

عوارض پس از انجام عمل کاشت مو

برخی از افراد بعد از عمل ممکن است هیچ گونه عارضه ای نداشته باشند و عده ای دیگر دچار عوارضی که در ذیل آمده است، شوند.

 • تورم پس از جراحی: یکی از شایعترین عوارض پس از انجام عمل پیوند مو است. این عارضه پس از مدت کوتاهی از بین می رود.
 • التهاب فولیکول مو: این عارضه که در ۲۹ درصد بیماران پس از عمل رخ می دهد، به صورت زخم یا جوش در ناحیه کاشت مو ظاهر می شود.
 • خارش: به دلیل شکاف هایی که در قسمت های پیوند زده شده ی مو ایجاد می شود، ممکن است فرد در آن قسمت احساس خارش نماید. در صورت وجود خارش نباید آن قسمت را بخارانید زیرا باعث ایجاد زخم می شود. سعی کنید به صورت روزانه موها را با شامپوی مخصوص شست و شو نمایید.
 • بی حسی: این بی حسی طبیعی است و چند هفته پس از عمل بهبود می یابد.
 • سکسکه: درصد کمی از افراد پس از عمل دچار سکسه می شوند که با خوردن داروهای استروئیدی بهبود می یابند.
 • کیست: این کیست ها معمولا به رنگ بنفش بوده و ۲ الی ۳ هفته پس از عمل از بین می روند.

 

کاشت مو در بانوان

عمل کاشت مو در میان بانوان امری غیر متداول و رایج می باشد. چرا که ریزش مو در خانمها بر خلاف آقایان بسیار کم و بر اساس دلایل پزشکی و هورمونی اتفاق می افتد. اکثر بیمارانی که برای کاشت مو مراجعه می کنند از مسئله کم پشتی موهای خود صحبت می کنند و از افزایش سیر ریزش مو و یا کم پشتی آن در ماههای اخیر شکایت می نمایند.

بار عاطفی ریزش مو در بانوان نسبت به آقایان بیشتر و مخرب تر می باشد چرا که بانوان به مقوله زیبایی و شادابی خود، توجه شایانی دارند . از طرفی  اگر پزشک مربوطه بعد از انجام یکسری آزمایش و معاینه پی به این قضیه ببرد که ریزش موی سر مراجعه کننده خانم از الگوی ریزیش موی آقایان تبعیت می کند، قاعدتا روش یا پیوند کاشت مو را کارساز و نتیجه بخش معرفی خواهند کرد.

چه کسانی مناسب کاشت مو به روش جراحی هستند:

کسانی که در زمره افراد معدودی از جامعه هستند و مطابق با الگوی ریزش  موی آقایان دچار ریزش و تاسی شده اند.

عده ای از بانوان که بنابر دلایل محیطی و شرایط فیزیکی ( کشش مو ) دچار ریزش مو شده اند و ربطی به شرایط هورمونی آنها ندارد

بانوانی که سابقه اعمال جراحی و یا زیبایی را داشته اند و بدلیل دیده شدن محل جراحی و ریزش موی آن ناحیه از سر، با پیوند یا کاشت و در آن قسمت سعی بر پوشش و پنهان کردنش دارد.

دسته ای دیگر از بانوانی است که به دلیل سوختگی موی سر در اثر رنگ کردن، جراحت ناشی از تصادفات و آسیب دیدگی های دیگر موی سر خود را از دست داده اند.

نکته: البته خاطر نشان می کنیم برای عمل کاشت مو در بانوان پوست سر باید تا حدودی سالم باشد و تحمل عمل پیوند مو و جراحی را داشته باشد.

بعضی از خانمها به دلیل کشیده شدن موی سر و استفاده بیش از حد گیره و کش مو برای بستن موی سر خود، دچار ریزش موی حاشیه ای و ناحیه ای شده اند. این افراد هم گزینه خوبی برای عمل کاشت مو در بانوان محسوب می شوند.

 

نحوه روش کاشت مو در بانوان و آقایان

با توجه به اینکه حساسیت خانمها نسبت به آقایان برای داشتن موهای زیبا و طبیعی بیشتر است و از طرفی الگوی ریزش موی آنها فرق می کند بنابراین روش کاشت مو برای انها متفاوت تر خواهد بود . در ضمن جراح و متخصص کاشت مو برای بانوان از روشی استفاده می کند که کمترین جای زخم و جراحی بر روی پوست سر باقی بماند . یکی از مزیتهای موی بلند بانوان در پوشاندن ناحیه جراحی شده و عدم تشخیص سریع آن برای دیگران است.

در ضمن با توجه به حساسیت پوست سر خانمها باید دید که کاندید خوبی برای انجام عمل پیوند کاشت مو می باشد یاخیر.

مسئله بعدی در کاشت موی سر بانوان کوتاه کردن موی آنها برای انجام پیوند کاشت مو است که همانند روش کاشت مو در آقایان نیاز به کوتاهی استانداری هست.

یک نکته و وجه تمایز کاشت مو در بین خانمها و آقایان امکان ریزش موی سر بانوان ، بعد از طی مدت زمان قابل توجه می باشد و تضمینی برایشان نمیشود قائل شد برخلاف آقایان که کاشت مو در انها به شرط آنکه با اصول درست و علمی انجام پذیرد از تثبیت و ثبات بیشتری برخوردار است.

هزینه کاشت مو و میزان مهارت متخصص

هزینه جراحی برای پیوند مو بسیار اهمیت دارد. جراحی پیوند مو، ممکن است یک تیم جراحی متشکل از چندین پرستار، جراح و تکنسین را نیاز داشته باشد. هم چنین موادی که برای این امر می بایست مصرف شود، در بردارنده هزینه می باشند. به همین خاطر در صورتی که مایل به استفاده از امکانات بیشتر برای دست یافتن به نتایج بهتر هستید، لازم است هزینه های بیشتری را صرف نمایید. گاهاً تبلیغاتی مبنی بر هزینه های پایین و استفاده از بهترین روش جهت پیوند مو صورت می گیرد که خلاف واقع خواهد بود.

قبل و بعد از فرآیند کاشت مو در کلینیک زیبایی پوست و مو ساعی در کلینیک پوست و مو ساعی فرآیند کاشت مو را تجربه کنید یک نمونه بعد از فرآیند کاشت مو در کلینیک زیبایی پوست و مو ساعی

میزان توانایی و مهارت جراح، از دیگر نکات حائز اهمیت در رابطه با پیوند مو می باشد. زیرا جراحان ماهر و با تجربه، به نحوی عمل می‌کنند که فرد متقاضی جراحی پیوند مو، در حین عمل، شرایط بهتر و راحت تری داشته باشد. هم چنین هر آن چه که باید قبل و بعد از جراحی مراعات گردد، می بایست توسط جراح یادآوری می شود. یک جراح با سابقه می تواند درصد موفقیت عمل را هرچه بیشتر افزایش دهد. کلینیک تخصصی زیبایی پوست و مو ساعی با ارائه راهکارهای مناسب با نیاز شما عزیزان در خدمتتان می باشد. بنابراین توصیه می شود که قبل از انجام جراحی پیوند مو، در مورد سابقه جراح خود، از کارشناسان ما سؤال بپرسید. در ضمن برای دریافت اطلاعات بیشتر و بهره گیری از سایر امکانات این کلینیک، مانند خدمات لیزر موهای زائد ، خدمات زاویه سازی صورت و خدمات کاشت ابرو نیز می توانید به صفحات مربوطه مراجعه داشته باشید.

2 دیدگاه ها

 1. نیما گفت:

  سلام به همگی.من نیما هستم، چندسالیه بخاطر استرس کاری و البته یکمیم بحث وراثت و ژنتیک، ریزش شدید مو داشتم، کلی تور روحیم تاثیر داشت،یه مدت دوستانم داروهای گیاهی معرفی کردند و به چندتا پزشک مراجعه داشتم، ولی نتیجه دلخواهم رو نگرفتم تا اینکه با کلینیک شما آشنا شدم،بعد از مشورت با کادر پزشکی نهایتا عمل کاشت مو را در کلینیک ساعی انجام دادم و فعلا راضیم و همه چی روبه راهه.راستی چیزی که جا داره اینجا بهش اشاره کنم دوره نقاهت کم این عمله، چون خیلی بیزیم روی روند کارم تاثیر زیادی نداشت پیوند کاشت مو.

 2. mohsen گفت:

  salam moohaye ghesmate daghighan balaye saram rikhte bood kamel afsordegi gerefte boodam chon ghablesh axam behtar mishod va dge roo avordam be kashte moo o in dastana alan kam kam hesse ghablam dare bar migarde oo kolii okeiam ba in mozo .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *