کاشت مو

همه آنچه که باید درباره کاشت مو بدانید

 

کاشت مو برای افرادی که دچار ریزش مو شده اند مانند معجزه است و باعث رشد مجدد موها می شود. اگر شما نیز دچار ریزش مو و طاسی شده اید، می توانید با مراجعه به متخصصان پوست و مو و افراد با تجربه در این زمینه ، کاشت مو انجام دهید. کاشت مو با روش های مختلفی انجام می شود و پزشک معالج شما با توجه به سن شما و عواملی که در این زمینه مهم هستند، یکی از روش ها را برای شما استفاده کند. برای آشنایی با کاشت مو و روش های انجام آن، با این مقاله همراه شوید.
 

کاشت مو چیست؟

 

کلینیک ساعی - کاشت مو - 1کاشت مو یک نوع عمل جراحی است که طی این عمل ریشه های مو از یک قسمت بدن که در مقابل ریزش ارثی مقاوم است، به قسمتی که موها در حال ریزش هستند، پیوند زده می شود.

این روش یکی از موثرترین روش های ترمیم و بازیابی موهای از دست رفته است که در آن موی طبیعی به قسمت در حال ریزش پیوند زده می شود. در یک پیاز مو ۱ الی ۴ تار مو قابل رشد است. البته امروزه روش های جدیدی استفاده می شود که در آن پیاز مو بدون هیچ تغییر و دستکاری انتقال پیدا می کند.

 

کاشت مو برای قسمت هایی از بدن مانند سر، ریش، ابرو، مژه، ناحیه تناسلی، سینه و قسمت هایی که دچار اسکار هستند، قابل انجام است. فولیکول های کاشته شده در قسمت در حال ریزش، تا آخر عمر شخص باقی می ماند.

 

 

در یک جلسه کاشت مو که معمولا یک روز طول می کشد، ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ گرافت مو پیوند زده می شود. عمل جراحی کاشت مو به صورت سرپایی انجام می شود و در نواحی که قرار است مو پیوند زده شود، بی حسی تزریق می شود و بیمار هیچگونه دردی را در حین عمل حس نمی کند، فقط ممکن است پس از عمل کمی احساس درد نماید که طبیعی است. پس از عمل نیازی به استراحت نیست و فرد می تواند فردای روز عمل، کارهایش را انجام دهد. معمولا بین سه تا پنج ماه پس از عمل، موهای کاشته شده رشد می کنند. درصد موفقیت عمل کاشت مو، ۹۸ درصد است که البته به میزان مهارت جراح نیز بستگی دارد.
 

بررسی علل ریزش مو قبل از عمل کاشت مو

 

کلینیک ساعی - کاشت مو - 2

قبل از اقدام به جراحی کاشت مو، باید علل ریزش مو بررسی شود تا بتوان تصمیم درستی در مورد انجام یا عدم انجام جراحی گرفت. همان طور که می دانید، علل متعددی در ریزش و کم پشت بودن آن نقش دارد.

عواملی مانند وراثت، تنش های روحی، تغذیه ی نامناسب از عواملی هستند که در ریزش مو ، دخیل هستند.

 

نظر نهایی در مورد صلاحیت افراد برای انجام این جراحی توسط جراح متخصص صورت می‌گیرد.

 

در صورتی که مصرف داروهای خاص سبب ریزش مو شوند، فرد نمی تواند عمل کاشت مو را انجام دهد. فردی که قرار است جراحی برای کاشت مو انجام دهد، باید از یک الگوی طاسی مشخص برخوردار باشد.

 

 

سن متقاضیان جراحی کاشت مو

 

کلینیک ساعی - کاشت مو - 3

 

در عمل کاشت مو سن متقاضیان از اهیمت زیادی برخوردار است. بهتر است که این عمل برای افراد کمتر از ۲۵ سال انجام نشود و در سن های بالاتر صورت پذیرد. در واقع این افراد، برای کاشت مو مناسب نیستند.

 

 

البته افرادی که در سنین بالا هستند نیز ممکن است پس از کاشت مو، دچار ریزش مو شوند. به همین خاطر، فرم هایی که برای پیوند مو در نظر گرفته می‌شود، باید مناسب باشد تا بتواند این مسئله را پوشش دهد.

 

 

 

عوارض پس از انجام عمل کاشت مو

 

برخی از افراد بعد از عمل ممکن است هیچ گونه عارضه ای نداشته باشند و عده ای دیگر دچار عوارضی که در ذیل آمده است، شوند.

  • تورم پس از جراحی: یکی از شایعترین عوارض پس از انجام عمل کاشت مو است. این عارضه پس از مدت کوتاهی از بین می رود.
  • التهاب فولیکول مو: این عارضه که در ۲۹ درصد بیماران پس از عمل رخ می دهد، به صورت زخم یا جوش در ناحیه کاشت مو ظاهر می شود.
  • خارش: به دلیل شکاف هایی که در قسمت های پیوند زده شده ی مو ایجاد می شود، ممکن است فرد در آن قسمت احساس خارش نماید. در صورت وجود خارش نباید آن قسمت را بخارانید زیرا باعث ایجاد زخم می شود. سعی کنید به صورت روزانه موها را با شامپوی مخصوص شست و شو نمایید.
  • بی حسی: این بی حسی طبیعی است و چند هفته پس از عمل بهبود می یابد.
  • سکسکه: درصد کمی از افراد پس از عمل دچار سکسه می شوند که با خوردن داروهای استروئیدی بهبود می یابند.
  • کیست: این کیست ها معمولا به رنگ بنفش بوده و ۲ الی ۳ هفته پس از عمل از بین می روند.

 

هزینه کاشت مو، میزان مهارت جراح

 

هزینه ی جراحی برای پیوند مو بسیار اهمیت دارد. جراحی پیوند مو، ممکن است یک تیم جراحی متشکل از چندین پرستار، جراح و تکنسین را نیاز داشته باشد. هم چنین موادی که برای این امر می بایست مصرف شود، در بردارنده هزینه می باشند. به همین خاطر در صورتی که مایل به استفاده از امکانات بیشتر برای دست یافتن به نتایج بهتر هستید، لازم است هزینه های بیشتری را صرف نمایید. گاهاً تبلیغاتی مبنی بر هزینه های پایین و استفاده از بهترین روش جهت پیوند مو صورت می گیرد که خلاف واقع خواهد بود.

کلینیک ساعی - کاشت مو - 5کلینیک ساعی – نمونه کارهای کاشت مو 4کلینیک ساعی - کاشت مو - 4

میزان توانایی و مهارت جراح، از دیگر نکات حائز اهمیت در رابطه با کاشت مو می باشد. زیرا جراحان ماهر و با تجربه، به نحوی عمل می‌کنند که فرد متقاضی جراحی پیوند مو، در حین عمل، شرایط بهتر و راحت تری داشته باشد. هم چنین هر آن چه که باید قبل و بعد از جراحی مراعات گردد، می بایست توسط جراح یادآوری می شود. یک جراح با سابقه می تواند درصد موفقیت عمل را هرچه بیشتر افزایش دهد.کلینیک تخصصی زیبایی پوست و مو ساعی با ارائه راهکارهای مناسب با نیاز شما عزیزان در خدمتتان میباشد.بنابراین توصیه می شود که قبل از انجام جراحی پیوند مو، در مورد سابقه جراح خود، از کارشناسان ماسؤال بپرسید.در ضمن برای دریافت اطلاعات بیشتر و بهره گیری از سایر امکانات این کلینیک ، مانند خدمات لیزر موهای زائد و خدمات زاویه سازی صورت نیز میتوانید به صفحات مربوطه مراجعه داشته باشید.