فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم

توصیه های کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش SUT

توصیه های کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش SUT

 در کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش SUT متقاضی باید توصیه و نکاتی را قبل از هر اقدامی بداند و پس از انتخاب روش کاشت مو زیر نظر متخصص خود اقدامات لازمه را انجام دهد. در این مقاله نکاتی پیرامون مراقبت های کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش SUT معرفی شده است.

همچنین کادر مجرب وتیم پزشکی کلینیک زیبایی ساعی تمامی مراحل و توصیه های لازم برای کاشت مو را به صورت مشاوره و راهنمایی به متقاضیان خود معرفی می­کند و پاسخگوی هرگونه سوال در این زمینه خواهند بود. در زیر به توصیه­های هنگام جراحی کاشت مو به روش FUT اشاره می کنیم.

توصیه های هنگام جراحی کاشت مو به روش FUT

بهتر است قبل از عمل نکاتی را در نظر بگیرید:

1-     پوست سرتان نباید آفتاب سوختگی داشته باشد.

2-      به مدت یک هفته قبل از عمل، هیچ گونه داروی ضد التهابی (NSAIDs) مصرف نکنید.

3-      برای یک هفته قبل از عمل، هیچ ویتامین B یا E مصرف نکنید، این شامل هر نوع مولتی ویتامین است، زیرا این قرص ها خونریزی را افزایش می دهند.

4-     داروی تجویز شده برای شما مانند داروهای قلبی و فشار خون حتی در روز جراحی نیز باید دقیقا به همان صورت تجویز شده مصرف گردد.

5-     اگر سیگار می کشید یا الکل می نوشید دو هفته قبل از شروع جراحی مصرف سیگار و نوشیدن الکل را قطع کنید، سیگار کشیدن و نوشیدن الکل می تواند در روند بهبودی خلل ایجاد کند.

6-      اگر موهایتان را به طور مرتب رنگ می کنید، لطفا موهای خود را سه روز قبل از عمل رنگ کنید. برای اطمینان هر روز پوست سرتان را تمیز کنید. در روز جراحی پوست سرتان باید عاری از هر گونه مواد رنگ باشد.

 

کاشت مو به روش sut کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش sut کاشت مو به روش fut

نکاتی که  بیمار به عنوان دستورالعمل در خصوص  کاشت مو به روش FUT باید بداند:

1-     اگر شما هر نوع داروی رقیق کنندۀ خون مصرف می کنید، لطفا آن را با پزشک تان در میان بگذارید، زيرا ممکن است با جراحی تداخل داشته باشد.

2-     در صورت استفاده از بتا بلوکرها، بلافاصله به پزشک تان اطلاع دهید.

3-     اگر از اسپری های استنشاقی استفاده می کنید، باید آن را همراه خود به درمانگاه ببرید یا در روز جراحی به همراه داشته باشید.

4-     تا دو هفته پس از جراحی موهای خود را کوتاه کنید و بگذارید حداقل نصف موهایتان در پشت و طرفین ناحیه ای که بخیه زده شده دست نخورده بماند تا بدین صورت بتوانید ناحیه بخیه شده را بپوشانید.

 

قبل از کاشت مو به روش SUT

7 تا 10 روز قبل از درمان، بیمار بایستی چندین تست آزمایشگاهی ضروری بدهد:

1.               شمارش کامل سلول های خونی

2.               سیستم انعقادی

3.               سطح قند خون ناشتا

4.               تست ادرار کلی

5.               HBS آنتی ژن

6.               HCV آنتی ژن

7.               HIV

کاشت مو به روش sut کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش sut کاشت مو به روش fut

برخی از توصیه های قبل از کاشت مو به روش SUT

·                  از مصرف الکل از سه روز قبل از درمان خودداری کنید.

·                  اگر سیگار می کشید، توصیه می شود حداقل 24 ساعت قبل از شروع کاشت مو از سیگار کشیدن خودداری کنید.

·                  از 10 روز قبل از کاشت مو از مصرف آسپرین یا داروهای ضد التهاب پرهیز کنید.

·                  از مصرف داروهای حاوی ماینوکسیدیل حداقل 3 هفته قبل از کاشت مو خودداری شود.

·                  7 روز قبل از کاشت مو ترکیبات مولتی ویتامین مصرف نکنید، زیرا ممکن است میزان خونریزیی را در حین درمان افزایش دهد.

 

توصیه های بعد از کاشت مو به روش SUT

·                  بیمار بدون هیچ گونه پانسمانی مرخص خواهد شد، و ممکن است نیاز باشد یک کلاه سبک بر سر بگذارد. چندین ساعت استراحت توصیه می شود.

·                  به بیمار توصیه می شود، الکل، سیگار یا تنباکو مصرف نکند.

·                  در صورت داشتن درد، بیمار ممکن است از آنالژزیک ها مانند پاراستامول، یا پیرالژینوم استفاده کند.

·                  کمپرس سرد هم می تواند هر دو ساعت برای چند دقیقه استفاده شود. برای چند روز پس از کاشت مو،  زمانی که بیمار می خواهد بخوابد، سر بایستی تقریبا تا زاویه 45 درجه بالا آورده شود.

·                  تا سه روز پس از کاشت مو، بیمار ممکن است احساس خارش خفیفی در نواحی عمل شده داشته باشد. احساس بی حسی هم ممکن است چند روز تا چند هفته حس شود.

·                  یک روز پس از جراحی، بیمار می تواند سرش را زیر دوش با استفاغده از آب گرم برای 5 تا 10 دقیقه بشوید، اما نباید قسمت های عمل شده را لمس کند. از حوله یا خشک کن مو استفاده نکنید. سرتان را همانطور که در بالا گفته شد، برای 4 تا 5 روز پس از درمان بشویید.

·                  ممکن است پیشانی متورم شود، که در بعضی بیماران اتفاق می افتد، و ممکن است تا 2 تا 4 روز باقی بماند. در صورت افزایش تورم با پزشک خود تماس بگیرید.

·                  از فعالیت خسته کننده ی فیزیکی تا هفته ی دوم ، از شنا کردن در استخر های شنا تا سه هفته، و از قرار قرار گرفتن در معرض نورآفتاب یا روی تخت های حمام آفتاب گرفتن تا 6 هفته خودداری کنید. بهتر است تا 3 هفته از محصولات ضد آفتاب استفاده شود.

 

بدون نظر

نظرات کاربران

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید