فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم

کاشت مو – معرفی و بررسی انواع روش‌های کاشت مو در کلینیک ساعی

انواع روش‌های کاشت مو

کاشت مو – معرفی و بررسی انواع روش‌های کاشت مو در کلینیک ساعی

باتوجه به علاقه‌ای که هر یک از ما به‌طور ذاتی به زیبایی و زیبا بودن داریم، به‌طور بدیهی مراحل و هزینه‌های انجام عمل‌های زیبایی به یکی از پر طرفدار‌ترین سوالات موجود در زمینه زیبایی تبدیل شده. در این عنوان به طور اختصاصی به بررسی مراحل و هزینه‌های انواع روش‌های کاشت مو از جمله کاشت مو به روش FIT – کاشت مو به روش FUT و کاشت مو به روش FUE یا همان کاشت مو روش ترکیبی در کلینیک تخصصی زیبایی ساعی می‌پردازیم و شما عزیزان رو تا دریافت کاملِ پاسخ سوالاتتون پیرامون روش‌های متفاوت کاشت مو همراهی می‌کنیم.

کلیه‌ی عمل‌های صورت گرفته در کلینیک ساعی با استفاده از پزشک و تیم پزشکی باتجربه و به‌صورت سرپایی صورت می‌گیرند. همچنین لازم به ذکر هست که فولیکول‌های موردنیاز برای کاشت و پیوند همگی از ناحیه‌ی پشتِ سر که بیشتر با نام بانک مو از اون یاد می‌کنیم برداشته می‌شن.

مقدمه‌ای بر انواع روش‌های کاشت مو در کلینیک ساعی

از جمله مواردی که در زمینه انواع روش‌های کاشت مو در کلینیک ساعی، باید به اون اشاره داشت شناختن محلی در سر هست که با نام بانک مو شناخته می‌شه. این محل بخشی از ناحیه‌ی پشت سر رو شامل می‌شه که بیشترین میزان فولیکول (تارهای) موی سر رو شامل می‌شه. این بخش در کلیه‌ی عمل‌های پیوند و کاشت موی طبیعی سر مورد استفاده قرار می‌گیره و استفاده از اون در هر یک از روش‌های رایج کاشت مو کاملا متفاوت هست.

برای مثال، همونطور که در روش FIT، به صورت دستی و بدون نیاز به عمل جراحی یا استفاده از دستگاه اتوماتیک، فولیکول‌های مو از بانک مو برداشته می‌شن و برای آماده‌سازی کاشت در سرم قرار می‌گیرن؛ در روش FUT، با جراحی روی این ناحیه فولیکول‌های مو برداشته می‌شن. در عین حال در روش SUT همانند روش FIT بدون نیاز به جراحی اما با استفاده از دستگاه تمام اتوماتیک فولیکول‌های مو از بانک مو برداشته می‌شن.

شناسایی انواع روش‌های کاشت مو در کلینیک ساعی

کاشت مو در تهران - کلینیک ساعی

هر کلینیک زیبایی با توجه به برنامه‌ی تنظیم شده برای عمل‌های زیبایی قابل ارائه در برنامه کاریشون، تکنولوژی‌های خاصِ اینگونه عمل‌ها رو فراهم می‌کنن. ما در کلینیک زیبایی ساعی با استفاده از تجهیزات به روزِ صنعت زیبایی، از افتخار ارائه‌ عمل‌های کاشت مو به روش FIT، کاشت مو به روش FUT، کاشت مو به روش FUE، کاشت مو به روش به روش ترکیبی به شما عزیزان برخورداریم.

در هر یک از روش‌های نام برده، عوارض جانبی در حداقل‌ترین حالت ممکن هستن و انجام عمل؛ نیاز به هماهنگی کامل پزشک و مشتری موردنظر رو داره. عدم انجام مراقبت‌های لازم پس از کاشت مو، تنها عاملی هست که ممکنه منجر به بروز صدمات یا عوارض جانبی جدی در ناحیه سر بشه؛ به خصوص نواحی که تحت کاشت و پیوند قرار گرفتن.

در ادامه، در قالب سه بخش مجزا به توضیح مکانیزم، مراحل، تجهیزات، مزایا و معایب هر یک از روش‌های کاشت و پیوند موی سر به صورت جداگونه پرداخته شده. در انتها اطلاعات مربوط به مراقبت‌های پس از عمل پیوند و کاشت مو و تعداد جلسات موردنیاز و هزینه‌ی عمل‌ها در اختیار شما عزیزان قرار گرفته شده.

مکانیزم کاشت مو به روش FIT در کلینیک ساعی

تراشیدن مو‌ی سر در روش FIT جزو اولین اولویت‌ها و باید‌هایی هست که در کاشت و پیوند مو به روش FIT صورت می‌گیره. پس از این اقدام، بی‌حسی ناحیه‌ی سر با استفاده از لیدوکائین و نیدل‌های باریکِ 0.8 تا 1.2 میلی‌متری صورت می‌گیره.

مرحله‌ی بعد، همانند انواع روش‌های کاشت مو برداشت فولیکول‌های مو از بانکِ مو واقع در پشت سر خواهد بود. پس از جداسازی فولیکول‎‌ها، تعداد معینی از اون‌ها در سرم سردِ متشکل از آب و نمک قرار داده می‌شه که فولیکول‌های مو رو تا 8 الی 12 ساعت زنده نگه می‌داره.

پس از آماده‌سازی فولیکول‌های مو برای کاشت در ناحیه موردنظر، سوراخ‌هایی به جهت کاشت مو در این ناحیه ایجاد شده و فولیکول‌های مو تک به تک در این نواحی کاشته خواهد شد. تزریق بی‌حسی موضعی در این مرحله، درد ناشی از سوراخ‌های ایجاد شده و کاشت فولیکول‌ها رو کاهش خواهد داد.

در هر بار کاشت و پیوند مو به روش FIT، در هر جلسه بین 2500 تا 4000 تار مو قابل کاشت هست و باید به خاطر داشت که هیچ‌وقت یک جلسه کاشت به‌شیوه‌ی FIT نمی‌توان انتظار رسیدن به ظاهری مثل روز اول رو داشته باشیم؛ در نتیجه برای رسیدن به موهایی با ظاهر پس پشت حداقل به بیش از دو جلسه کاشت مو به روش FIT نیاز داریم.

کاشت مو به روش FIT

تعداد تار موهای قابل پیوند در کاشت مو به روش FIT در کلینیک ساعی

موردی که باید پیش از هر چیز برای انواع روش‌های کاشت مو در نظر داشت این هست که میزان ریزش مو و پرپشتی بانک مو در افراد مختلف متفاوت هست و این تاثیرگذارترین متغیر ممکن در تعداد فولیکول‌های قابل کاشت در افراد مختلف هست؛ اما همیشه مقدار میانگین در هر زمینه‌ای وجود داره که در ادامه به اون خواهیم پرداخت.

در هر جلسه از عمل کاشت مو FIT، از 1500 تا حداکثر 5000 تار مو قابل پیوند و کاشت خواهد بود. باید به خاطر داشت که تعداد دقیق تنها پس از جلسه معاینه و دریافت مشاوره توسط پزشک مشخص خواهد شد.

مکانیزم کاشت مو به روش FUT در کلینیک ساعی

برش پوست سر در روش FUT شاید ترسناک‌ترین چیزی باشه که همه درمورد این شیوه شنیدن، یا بعضا مشاهده کردن. این برش نه تنها با استفاده از بی‌حسی صورت می‎‌پذیره، بلکه پس از انجام عمل کاشت و پیوند مو به این شیوه، محل جراحی به بهترین نحو ممکن با موهای سالم و پر پشتِ شما عزیزان پوشش داده خواهد شد.

کاشت مو به روش FUT

از اطلاعات جزئی‌تر در کاشت و پیوند مو به روش FUT می‌شه به حجم بالای جداسازیِ فولیکول‌های قابل پیوند در هر جلسه اشاره داشت که با برخورداری از بازده 80 درصدی در پیوند موفق موی سر، یکی از بهترین شیوه‌های کاشت و پیوند مو به حساب میاد.

از جمله مزایای کاشت با استفاده از شیوه‌ی FUT می‌شه به عدم نیاز به تراشیدن موی سر اشاره داشت که این شیوه رو برای عزیزانی که تمایلی به کوتاهی موی سرشون ندارن، به شیوه‌ای دلخواه و بسیار مناسب تبدیل می‌کنه.

در این شیوه، ریزش و رشد مجدد موها و رسیدن به سطحِ رشدِ موردنظر طی 3 الی 4 ماه صورت می‌گیره و مشتریان عزیز طی این بازه‌ی زمانی می‌بایست صبر و شکیبایی به خرج بدن و به جهت حفظ و نگهداری موهای پیوند خورده، همکاری‌های لازم با کلینیک داشته باشن و از اقدامات توصیه شده توسط پزشک پیروی کامل به عمل بیارن.

تعداد تارهای قابل پیوند در هر جلسه از کاشت مو FUT در کلینیک ساعی

موردی که باید پیش از هر چیز برای انواع روش‌های کاشت مو در نظر داشت این هست که میزان ریزش مو و پرپشتی بانک مو در افراد مختلف متفاوت هست و این تاثیرگذارترین متغیر ممکن در تعداد فولیکول‌های قابل کاشت در افراد مختلف هست؛ اما همیشه مقدار میانگین در هر زمینه‌ای وجود داره که در ادامه به اون خواهیم پرداخت.

در هر جلسه از عمل کاشت مو FUT، بین 1200 تا حداکثر 9000 تار مو قابل کاشت خواهد بود. باید به خاطر داشت که تعداد دقیق تنها پس از جلسه معاینه و دریافت مشاوره توسط پزشک مشخص خواهد شد.

مکانیزم کاشت مو به روش FUE (کاشت مو به روش ترکیبی)

اولین موضوعی که باید موردبررسی قرار بگیره اینه که روش کاشت موی ترکیبی مناسب چه افرادی هست و دقیقا از چه مکانیزمی برخوردار هست. این روش برای افرادی با طاسی بسیار گسترده در سر مناسبه؛ و در اون به صورت ترکیبی از دو روش FIT و FUT استفاده می‌شه.

در ابتدا هم‌چون روش FUT با برداشت نوار باریکی از بانک موی سر، کاشت مو در بخش گسترده‌ای در ناحیه‌ی طاس شده صورت می‌گیره و این‌کار تا زمانی ادامه پیدا می‌کنه که فولیکول‌های جداسازی شده از نوار بانک مو به اتمام برسن.

در ادامه کار پس از کوتاهی موی سر و با استفاده از مکانیزم مورداستفاده در روش FIT، با برداشت تک به تک فولیکول‌های مو از پشت سر و فرآوری اون‌ها، پروسه کاشت مو در ناحیه‌ی طاس باقی‌مونده از سر ادامه پیدا می‌کنه و این‌کار تا جایی ادامه خواهد داشت که ظاهر طبیعی موی سر به ارمغان بیاد.

تعداد تارهای موی قابل پیوند در هر جلسه از کاشت مو FUE (کاشت مو ترکیبی)

موردی که باید پیش از هر چیز برای انواع روش‌های کاشت مو در نظر داشت این هست که میزان ریزش مو و پرپشتی بانک مو در افراد مختلف متفاوت هست و این تاثیرگذارترین متغیر ممکن در تعداد فولیکول‌های قابل کاشت در افراد مختلف هست؛ اما همیشه مقدار میانگین در هر زمینه‌ای وجود داره که در ادامه به اون خواهیم پرداخت.

در هر جلسه از عمل کاشت مو ترکیبی، بین 1500 تا حداکثر 12000 تار مو قابل کاشت خواهد بود. باید به خاطر داشت که تعداد دقیق تنها پس از جلسه معاینه و دریافت مشاوره توسط پزشک مشخص خواهد شد.

اقدامات پس از انواع روش‌های کاشت مو در کلینیک ساعی

  • استراحت در منزل تا 48 ساعت پس از استفاده از روش FIT
  • عدم تماس دست یا فشار آب شدید با ناحیه جراحی شده پس از استفاده از روش FUT و ترکیبی
  • پرهیز از دویدن و فعالیت‌های سنگین ورزشی حداقل تا 2 هفته پس از انجام عمل
  • پرهیز از استحمام با آب داغ و پرفشار پس از انواع روش‌های کاشت مو
  • ماساژ بسیار نرم نواحی جراحی و کاشت در استحمام و شستشوی سر
  • عدم استفاده از سشوار با باد داغ یا بالاترین درجه حرارتی پس از انواع روش‌های کاشت مو
  • استفاده از کلاه مخصوص پانسمانی که قابل شستشو، نرم و به اندازه کافی بزرگ باشه که فشار زیادی به سر وارد نکنه
کاشت مو به روش ترکیبی

تعداد جلسات و هزینه‌ انواع روش‌های کاشت مو در کلینیک ساعی

همونطور که پیش‌تر در معرفی روش‌های کاشت و پیوند مو به توضیح اون پرداختیم؛ تعداد جلسات کاشت مو ابتدا بسته به روش مورد استفاده شما عزیزان برای عمل کاشت مو بستگی داره و سپس به نیاز شما به پرپشت یا معمولی بودن موهای پیوند خورده در ناحیه طاس شده سر بستگی خواهد داشت.

عوامل تاثیرگذار بر تعداد جلسات موردنیاز برای کاشت مو متناسب با نیاز شما عزیزان، روی هزینه‌های مربوط به عمل پیوند و کاشت مو هم تاثیرگذار هستن. چرا که در صورت نیاز شما عزیزان به کاشت و پیوند موی بیشتر و برخورداری از ظاهری پرپشت و زیباتر در نواحی طاس شده، قطعا هزینه‌ی عمل دست‌خوش تغییراتی خواهد شد که پس از یک جلسه معاینه و مباحثه با پزشک موردنظر، اغلب این اطلاعات در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

برای پاسخ به سوالات احتمالی خودتون همین حالا با کلینیک ساعی تماس بگیرید. در صورت تمایل به رزرو وقت برای جلسه‌ی مشاوره انواع روش‌های کاشت مو و دریافت مشورت و معاینه توسط پزشک، با کارشناسان کلینیک ساعی تماس حاصل فرمائید.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون عمل‌های زیبایی دیگر از جمله کاشت ابرو، مزتراپی مو و کاشت ریش، لطفا از طریق هر یک از پل‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید یا همین حالا با ما تماس بگیرید!

021-88100050
021-88193146
info@saeeclinic.com

آگاهیِ شما، رمز موفقیت ماست!

منبع: healthline

بدون نظر

نظرات کاربران