فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم

اکسیژن تراپی – احیاسازی، پاکسازی و جوانسازی پوست

احیاسازی پوست با اکسیژن تراپی

اکسیژن تراپی – احیاسازی، پاکسازی و جوانسازی پوست

از چند دهه پیش تا به الآن، اکسیژن تراپی با اهداف درمانی متفاوتی مورد استفاده قرار گرفته. در حال حاضر علاوه بر کاربردهای درمانی پیشرفته برای اکسیژن تراپی، نوعی کاربرد درمانی – زیبایی هم برای این فرآیند وجود داره که تنها جوانسازی و پاکسازی پوست صورت رو برای ما به ارمغان میاره. با وجود چنین کاربرد اعجاب‌انگیزی، افزایش تقاضا و رایج‌شدن استفاده از چنین فرآیندی امری بدیهی به حساب میاد.

علاقه به زیبایی و زیبا موندن به طور ذاتی در درون همه ما انسان‌ها قرار داره. برخورداری از سلامت و شادابی پوست صورت به اندازه‌ی برخورداری از اندام مناسب می‌تونه در افزایش روحیه و اعتماد به نفس ما سهیم باشه؛ اون هم وقتی هممون در دنیایی زندگی می‌کنیم که سلامت و زیبایی پوستمون به واسطه عوامل محیطی مخاطره‌آمیز زیادی به خطر میفته. در چنین مواقعی نیاز به فرآیند‌های پاکسازی و جوانسازی پوست صورت بیش از پیش مورد توجه ما قرار می‌گیرن.

احیاسازی پوست با اکسیژن تراپی

مقدمه‌ای بر احیاسازی پوست با اکسیژن تراپی

اکسیژن تراپی پوست

زمانی که کاربردهای زیبایی – درمانی اکسیژن تراپی، به تازگی توسط پزشکان کشف شده بود. تنها هنرمندان و بازیگرانی که به فرش قرمز دعوت می‌شدن از چنین عمل لوکس یا به اصطلاح لاکچری و خاصی تنها برای در اوج بودن و برخورداری از سالم‌ترین و شاداب‌ترین حالت پوست استفاده می‌کردن تا با قرار گرفتن در بهترین حالت خودشون در مقابل چشمان هزاران بیننده بدرخشند.

امروزه به رایج‌ترین حالت ممکن و در هر کلینیک یا مجموعه زیبایی – درمانی که از تجهیزات اکسیژن تراپی برخوردار هست، در هر کجای دنیا دسترسی به فرآیند اکسیژن تراپی به راحتی هر چه بیشتر فراهم شده. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به مکانیزم، ترکیبات مورد استفاده در این عمل، مزایا، نکات حائز اهمیت، هزینه‌ها و تعداد جلسات موردنیاز برای برخورداری از پوستی جوان، سالم، شفاف و درخشان.

مکانیزم اکسیژن تراپی پوست صورت

احیاسازی پوست با اکسیژن تراپی

پس، اولین اولویت در انجام فرآیند اکسیژن تراپی به تخلیه‌ی پوست از اجرام جذب شده به واسطه آلاینده‌ها پرداخته می‌شه. علاوه بر این پس از پاکسازی پوست با استفاده از اکسیژن و تخلیه جرم‌ها و آلاینده‌ها، مقداری مواد دارویی و مغذی در قالب سِرُم نیز به لایه‌های درونی پوست صورت تزریق می‌گردد تا بازده فرآیند احیاسازی پوست با اکسیژن تراپی رو به حداکثر خودش برسونه.

مکانیزم اکسیژن تراپی وابسته به فرآیند سه‌مرحله‌ای تخلیه پوست، تنظیم سطح اکسیژن پوست و تزریق سرم‌های تقویتی و مواد مغذی موردنیاز به روزنه‌های پوستی هست. تخلیه روزنه‌های پوستی از آلاینده‌ها فضای خالی موردنیاز برای جذب اکسیژن بیشتر در پوست رو آزاد می‌کنه و درنهایت با تزریق سرم‌ و مواد تزریقی موردنظر سطح کیفی پوست پس از انجام یک‌بار این عمل چند برابر حالت نرمال خواهد شد.

مراحل پاکسازی و جوانسازی پوست با اکیسژن‌تراپی صورت

اولین اولویت در انجام فرآیند اکسیژن تراپی به تخلیه‌ی پوست از اجرام جذب شده به واسطه آلاینده‌های محیطی و رادیکال‌های آزاد پرداخته می‌شه. علاوه بر این پس از پاکسازی پوست با استفاده از اکسیژن و تخلیه جرم‌ها و آلاینده‌ها، مقداری مواد دارویی و مغذی در قالب سِرُم نیز به لایه‌های درونی پوست صورت تزریق می‌گردد تا بازده فرآیند احیاسازی پوست با اکسیژن تراپی رو به حداکثر خودش برسونه.

پس از پاکسازی، تنظیم میزان اکسیژن پوست صورت به انجام می‌رسه. این فرایند با استفاده از لوله‌ای صورت می‌گیره که اکسیژن فشارقوی رو به سطح پوست می‌رسونه. تنظیم میزان اکسیژن پوست صورت برای عزیزانی که از عارضه‌های پوستیِ تغییردهنده‌ی رنگ پوست رنج می‌برن، عملکرد و تاثیر به سزایی داره به طوری که در تصاویر موجود در همین صفحه هم تاثیرات شایان پاکسازی پوست و تنظیم سطح اکسیژن پوست کاملا مشخصه.

در نهایت پس از پاکسازی پوست از اجرام و تنظیم سطح اکسیژن پوست، نواحی پاکسازی شده با استفاده از سرم‌های تقویتی و مواد مکمل به افزایش استحکام و سلامت بافت پوست صورت شما عزیزان می‌پردازن. در بخش‌های بعدی به معرفی مواد تشکیل‌دهنده سرم و مکمل‌های تقویتی به‌کار رفته در اکسیژن تراپی خواهیم پرداخت؛ که به طور معمول از هیالورونیک اسید برخوردارن.

ترکیبات مورد استفاده در اکسیژن تراپی پوست

 • هیالورونیک اسید (Hyaluronic acid)
 • آنتی اکسیدان (Antioxidants)
 • ترکیبات گیاهی (Botanicals)
 • ویتامین
 • هورمون‌های پپتاید (Peptide hormones)
 • ترکیبات شفاف‌کننده پوست صورت (Brightener components)
 • ترکیبات کاهش‌دهنده حساسیت پس از تزریق مواد به پوست

مزایای اکسیژن تراپی پوست صورت

 • کاهش باکتری‌هایی که منجر به ایجاد آکنه در پوست می‌شن (رفع آکنه از پوست)
 • ایجاد فرآیند سم‌زدایی (detoxication) در سطح و عمق پوست
 • بهبود آسیب‌های حاصل از بیماری، عارضه یا مشکلات پوستی
 • افزایش متابولیسم سلولی و بازیابی بافت سلولی پوست
 • بهبود بافت پوست در عزیزان مبتلا به عارضه‌های پوستی
 • عاری از هر گونه حساسیت و عوارض جانبی
 • کاهش تیرگی پوست و ایجاد بافت جدید و درخشنده
 • کاهش افتادگی و چین‌خوردگی پوست صورت
 • هیدراته‌‌کردن (مرطوب‌سازی) پوست و ایجاد بافت صاف و صیغلی
 • بهبود عملکرد نتایج حاصل از کرم‌های ویتامینه و مرطوب‌کننده در بافت پوست
 • بهبود عملکرد نتایج حاصل از دیگر فرآیند‌های زیبایی – درمانی

عوارض جانبی و  دوره نقاهت استفاده از اکسیژن‌تراپی

فرآیند اکسیژن‌تراپی از جمله عمل‌هایی محسوب می‌شه که در دسته فرایندهای زیبایی –  درمانی کاملا غیرتهاجمی قرار می‌گیرن و به همین سبب استفاده از این عمل نه تنها عاری از هرگونه عوارض جانبی و حساسیت هست بلکه مزایای به سزایی در بازسازی، احیاسازی و تقویت بافت پوست شما عزیزان رو به ارمغان میاره و عاری از هر گونه دوره نقاهت هست!

تنها مواردی که به عنوان عوارض جانبی می‌شه از اون‌ها یاد کرد؛ واکنش‌های ناگهانی افراد در قالب موارد زیر هست:

 • سرخیِ موقت پوست صورت که در صورت حساسیت بیش از اندازه پوست صورت به‌وجود میاد و پس از چند ساعت کاملا رفع می‌شه.
 • ایجاد پف یا بادکردگی صورت پس از پاکسازی و استفاده از سرم در نواحی پاکسازی شده که می‌تونه تا یکی دو ساعت منجر به بادکردگی پوست در ناحیه موردنظر بشه.
 • واکنش آلرژیک به مواد موجود در سرم به‌کار رفته در فرایند اکسیژن تراپی صورت که بلافاصله پس از استفاده از ماده موردنظر خودش رو نشون می‌ده و پس از شناسایی حتما باید از استفاده مجدد از اون ماده پرهیز بشه.

نکته: برخلاف بسیاری از فرایند‌های زیبایی یا زیبایی – درمانی نیمه‌تهاجمی یا کاملا غیرتهاجمی صورت گرفته تا به امروز، اکسیژن تراپی از جمله معدود مواردی محسوب می‌شه که از کوچکترین دوره نقاهتی برخوردار نیست به‌طوری که شما عزیزان پس از انجام این عمل قادر به استفاده از لوازم آرایشی خواهید بود.

تعداد جلسات، زمان جلسات، فواصل بین جلسات و هزینه اکسیژن تراپی پوست

در صورت استفاده از یک جلسه یا چند جلسه از اکسیژن‌تراپی بسته به نیاز شما عزیزان، هزینه نهایی موردنیاز برای این عمل متغیر خواهد بود. در نتیجه همه‌چیز پس از یک جلسه معاینه و تعیین تعداد جلسات اکسیژن‌تراپی صورت قابل ارائه خواهد بود.

به‌طور معمول یک جلسه استفاده از اکسیژن‌تراپی برای پاکسازی و جوانسازی پوست علاوه بر پاکسازی بافت پوست صورت، پس از تنظیم سطح اکسیژن پوست صورت و تزریق ترکیبات تقویتی موردنیاز برای پوست؛ پوستی شفاف، شاداب، جوان و زیباتر از پیش برای شما عزیزان به ارمغان خواهد آورد.

به‌طور معمول جلسات اکسیژن تراپی صورت از نیم ساعت شروع می‌شن و تا یک ساعت ممکنه ادامه داشته باشه و این تنها به شیوه‌‌ای که کلینیک یا سالن زیبایی موردنظر به عنوان رویه کاری خودشون تعبیه کردن بستگی داره. زمان جلسات ما در کلینیک ساعی برای اکسیژن تراپی صورت با توجه به وضعیت سلامت پوستی شما مراجعه‌کنندگان عزیز، پس از معاینه توسط پزشک مشخص خواهد شد.

کارشناسان زیبایی به طور معمول ماهی یک‌بار استفاده از این فرایند رو پیشنهاد می‌کنن اما در صورت عدم رفت و آمد شما در محیط‌هایی که ممکنه آسیب‌های جدی به پوست شما عزیزان وارد کنن، می‌تونید هر سه ماه یک‌بار هم از این فرایند به شدت کارآمد در پاکسازی، احیاسازی و جوانسازی پوست صورتتون بهره‌مند بشید و از نتایج شگفت‌انگیزش لذت ببرید.

در صورت تمایل به رزرو وقت برای جلسه‌ی مشاوره احیاسازی پوست با اکسیژن تراپی توسط پزشک، با کارشناسان کلینیک ساعی تماس حاصل فرمائید.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون عمل‌های زیبایی دیگر از جمله میکرودرمی یا هیدرودرمی لطفا از طریق هر یک از پل‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید یا همین حالا با ما تماس بگیرید!

021-88100050
021-88193146
[email protected]

آگاهیِ شما، رمز موفقیت ماست!

منبع: healthline

بدون نظر

نظرات کاربران