فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم

فرم‌دهی صورت با تزریق چربی

زاویه‌سازی صورت با تزریق چربی

فرم‌دهی صورت با تزریق چربی

پیش‌زمینه، مکانیزم، مراحل آماده‌سازی، نکات حائز اهمیت و اقدامات قبل و حین تزریق، مزایای تزریق، دوره‌ی نقاهت، تعداد جلسات و هزینه‌های فرم‌دهی صورت با تزریق چربی مواردی هستند که تحت این عنوان در اختیار شما عزیزان قرار خواهند گرفت. در صورت عدم دریافت پاسخ تمامی سوالاتتون با مطالعه این عنوان، راحت باشید و برای دریافت پاسخ کلیه‌ی سوالاتتون به واحد مشاوره و پشتیبانی کلینیک ساعی تماس بگیرید.

فرم‌دهی صورت با تزریق چربی
آماده‌سازی چربی برای تزریق

صورت از جمله اعضای بدن انسان محسوب می‌شه که به‌طور معمول بیشترین توجه ممکن رو به‌خودش جلب می‌کنه. چرا که جدای از استقرار اعضای ارتباطی بدن انسان در چهره، معمولا صورت تنها عضوی هست که حین صحبت‌کردن و برقراری ارتباط با دیگران به‌ چشم میاد؛ از این‌رو طبیعتا زیبایی این عضو بیش از دیگر اعضای بدن موردتوجه قرار می‌گیره.

در سری مقالات مربوط به زاویه‌سازی با استفاده از فیلرهای صورت، به کلیه‌ی فیلرهای تزریقی و قابل کارگذاری در صورت اشاره خواهیم داشت و به کلیه‌ی موارد پیرامون این فیلرها از جمله اطلاعات مقدماتی، کاربرد، نواحی قابل استفاده، نکات پیرامون فرآیند‌ها، تعداد جلسات موردنیاز و هزینه‌های مربوط به هر یک از این فیلرها اشاره خواهیم داشت.

مقدمه‌ای بر افزایش حجم و فرم‌دهی صورت با تزریق چربی

زاویه‌سازی صورت با تزریق چربی که با نام پیوند چربی، لیپولیفتینگ (lipolifting) و لیپواینجِکشِن (lipoinjection) هم شناخته می‌شه از روش‌های رایج و همینطور اساسی در زاویه‌دهی صورت شناخته می‌شه. این نوع تزریق و تزریق انواع دیگه از فیلرهای چهره، همگی از خدمات فرم‌دهی یا مادلینگ چهره face modeling محسوب می‌شن.

زاویه‌سازی و فرم‌دهی صورت با تزریق چربی هم‌چون جوانساز، زاویه‌سازی و فرم‌دهی صورت با تزریق ژل از محبوبیت زیادی برخورداره و در حال حاضر روز به روز هم به محبوبیت اون افزوده می‌شه. محبوبیت این عمل رو می‌شه دال بر استفاده از اون با دو هدف زیبایی و ترمیمی دونست. اما در عین حال به منظور اجرای فرآیند زاویه‌سازی و جوانسازی صورت در برخی نواحی خاص، باید حتما از فیلر انحصاری همون بخش از صورت استفاده کرد.

مواردی هم وجود داره که استفاده از تزریق چربی از ظرافتی که در تزریق ژل وجود داره، برخوردار نیست؛ از این‌رو ممکنه برای بعضی از نواحی صورت از تزریق چربی استفاده نشه. چیزی که محبوبیت تزریق چربی رو بالا برده، عدم وجود عوارض جانبی و حساسیت نسبت به مواد تزریقی دیگه در این شیوه هست.

هم‌چنین هم‌جوشی بالای چربی با سلول‌های بنیادین بدن هم از جمله مواردی محسوب می‌شه که میل به تزریق چربی رو در مقایسه با دیگر فیلرهای تزریقی در مادلینگ چهره هم‌چون زاویه‌سازی و فرم‌دهی با تزریق ژل، تزریق بوتاکس، تزریق بیوفیلر، لیفت صورت با نخ (face lifting) و زاویه‌سازی با جراحی بالاتر می‌بره.

زاویه‌سازی صورت با تزریق چربی

چربی موردنیاز برای فرم‌دهی و افزایش حجم صورت با تزریق چربی از کدام منبع تامین و در کدام نواحی تزریق می‌شه؟

چربی موردنیاز برای این عمل از بخش‌هایی در بدن که دارای چربی اضافه هستن، برداشته می‌شه. این نواحی شامل بخش‌هایی از ران و باسن می‌شه و برای جوانسازی، زاویه‌سازی، فرم‌دهی و افزایش حجم بخش‌هایی از صورت که دچار کمبود چربی یا پیری شده، مورد استفاده قرار می‌گیره.

علاوه بر این از این تزریق چربی برای فرم‌دهی و افزایش حجمِ لب، ران، سینه، باسن، و از بین بردن چین و چروکِ ایجاد شده در نواحی پیشانی، گونه و صورت استفاده می‌شه.

مراحل افزایش حجم و فرم‌دهی صورت با تزریق چربی

1) عمل تزریق چربی به‌طور معمول در سه مرحله‌ی برداشت، آماده‌سازی و تزریق چربی صورت می‌گیره. مرحله‌ی اول که برداشت چربی رو تحت‌الشعاع قرار می‌ده با استفاده از بی‌حسی موضعی (لیدوکائین) و سوزن مخصوص، با مهارت و تکنیک خاصِ پزشک صورت می‌گیره و معمولا با برداشت مقدار بیشتری بافت چربی نسبت به مقدار موردنیاز برای تزریق پایان می‌پذیره.

2) سپس در مرحله‌ آماده‌سازی به‌منظور جلوگیری از آسیب‌رسیدن به بافت چربیِ برداشته شده از اعضای بدن، لیدوکائین و خون موجود در بافت چربی برداشته شده، جداسازی می‌شه. بافت چربیِ باقی‌مانده پس از انجام فرآیند تزریق چربی، سردسازی شده و به حالت فریز در میاد و به‌مدت شش ماه برای استفاده در ترمیم تزریق قبلی یا انجام تزریق جدید، قابل نگهداری هست.

3) تزریق چربی، هم‌چون زاویه‌سازی با تزریق ژل، با دقت و مهارت زیادی صورت می‌گیره. هرچه دقت و مهارت تکنسین یا پزشکی که به انجام این فرآیند می‌پردازه بیشتر باشه، ماندگاری اثر تزریق چربی بیشتر خواهد بود و محل تزریق از ظرافت بیشتری برخوردار خواهد بود. انجام تزریق هم مثل برداشت چربی با بی‌حسی موضعی و تزریق لیدوکائین همراه خواهد بود.

نکات حائز اهمیت پیرامون فرم‌دهی و افزایش حجم صورت با تزریق چربی

ناحیه‌ی موردنظر برای برداشت بافت چربی اولیه باید به دقت انتخاب بشه و میزان چربی قابل برداشت در اون ناحیه مورد ارزیابی قرار بگیره و دقیقا مشخص بشه که چه مقدار چربی قراره از اون ناحیه برداشته بشه.

تماس بافت چربی با هوا، خون و لیدوکائینِ قاطی شده در چربی که برای بی‌حسی موضعی در ناحیه‌ی برداشت تزریق شده بود، به‌طور قطع منجر به کاهش عمر بافت چربی برداشته شده می‌شه. در نتیجه جداسازی بافت چربی از ناخالصی‌های نام‌برده از مواردیِ که باید پیش از تزریق چربی صورت بگیره.

عدم برخورداری پزشک یا تکنسین از تکنیک و مهارت موردنیاز برای تزریق چربی، همون عاملیِ که می‌تونه منجر به جذب چربیِ تزریق شده در 2 الی 3 هفته بشه و در عین حال برخورداری از تکنیک و مهارت موردنیاز و تنظیم میزان مناسب چربی در تزریق، همون عاملیِ که می‌تونه منجر به دوام شش ماهه‌ یا طولانی‌تر برای عمل تزریق چربی بشه.

از جمله نکات حائز اهمیت درمورد زاویه‌سازی صورت با تزریق چربی هم می‌شه به بیشترین و کمترین میزان ماندگاری اون اشاره داشت. بیشترین میزان ماندگاری در ناحیه‌ی پیشونی، زیرچشم، گونه و پشت دست و در عین حال کمترین میزان ماندگاری در نواحی خط اخم و خنده محسوب می‌شه. اما در اصل میزان ماندگاری به تکنیک و مهارت پزشک و میزان تعیین شده از چربی برای تزریق مربوط می‌شه.

مزایای افزایش حجم و فرم‌دهی صورت با تزریق چربی

• عدم نیاز به جراحی
• سازگاری با بافت پوست بدن
• جوانسازی پوست در نواحی تزریق
• در دسترس بودن منبع چربی به مقدار زیاد
• ماندگاری مناسب و در بعضی مواقع طولانی مدت
• قابلیت ترمیم و تزریق مجدد برای زاویه‌سازی در ناحیه‌ تزریق
• شباهت قوام بافت چربی تزریق شده به حالت طبیعی بدن • عاری از هرگونه عفونت یا حساسیت

مراقبت‌های پس از تزریق چربی

حداقل تا 24 ساعت الی 1 هفته پس از عمل:

  • عدم استفاده از لوازم آرایشی
  • پرهیز از جویدن غذای سفت
  • پرهیز از دمر خوابیدن
  • عدم استفاده از استخر، سونا و جکوزی
  • پرهیز از انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین
  • پرهیز از بالابردن دمای بدن
  • پرهیز از سفر با هواپیما
  • حذف فعالیت‌های سنگین از روتین زندگی

رعایت بشه.

می‌شه با اطمینان کامل اشاره داشت که شما عزیزان حداکثر پس از 7 روز قادر به انجام کلیه‌ی کارهای روتین زندگی خود خواهید بود و پس از این دوره هیچ‌گونه عوارض جانبی‌ِ خاصی انتظار شما رو نمی‌کشه.

تعداد جلسات و هزینه‌ تزریق چربی

هزینه‌ی این عمل باتوجه به امکانات و میزان تخصص و تجربه‌ هر پزشک یا تکنسین متفاوت خواهد بود. اما تفاوت اصلی در میزان قیمت‌ها به حجم کارِ صورت گرفته روی چهره‌ی مشتری بستگی داره. مقدار چربی موردنیاز به‌منظور تزریق و زاویه‌سازی بخش موردنظر، منجر به بروز تغییراتی در مراحل برداشت و آماده‌سازی چربی می‌شه که طبیعتا بر هزینه‌ی کلی کار تاثیر به‌سزایی خواهد داشت.

در نتیجه تا پیش از معاینه‌ توسط پزشک یا تیم مشاوره زیبایی، نیمشه انتظار ارائه قیمت واحدی رو داشت. به‌منظور تعیین شیوه و میزان تزریق چربی در زاویه‌سازی صورت، شما عزیزان قادر به رزرو نوبت، انجام معاینه توسط پزشک و محاسبه هزینه انجام عمل خواهید بود.

در صورت تمایل به رزرو وقت برای جلسه‌ی مشاوره و دریافت مشورت و معاینه توسط پزشک، با کارشناسان کلینیک ساعی تماس حاصل فرمائید.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون عمل‌های زیبایی صورت هم‌چون زاویه‌سازی با تزریق چربی، رفع چین و چروک‌های موقتی با تزریق بوتاکس یا زاویه‌سازی و لیفت صورت با نخ لطفا از طریق هر یک از پل‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید یا همین حالا با ما تماس بگیرید!

021-88100050
021-88193146
info@saeeclinic.com

آگاهیِ شما، رمز موفقیت ماست!

بدون نظر

نظرات کاربران