فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم

پاکسازی و جوانسازی پوست با مزونیدلینگ

پاکسازی و جوانسازی پوست با مزونیدلینگ

پاکسازی و جوانسازی پوست با مزونیدلینگ

در این عنوان معرفی یکی از مشتقات مزوتراپی که عملی ترکیبی از دو فرآیند زیبایی – درمانی محسوب می‌شه و مزونیدلینگ نام داره رو خواهیم داشت. پاکسازی و جوانسازی صورت با مزونیدلینگ یکی از روش‌های زیبایی – درمانی رایج و پرطرفداره که تنها دلیل محبوبیت به شدت بالای اون برخورداری از دو عمل هم‌زمان برای پاکسازی/جوانسازی و تقویت/تغذیه‌ی پوست صورت هست.

صورت از جمله اعضای بدن انسان محسوب می‌شه که به‌طور معمول بیشترین توجه ممکن رو به‌خودش جلب می‌کنه. چرا که جدای از استقرار اعضای ارتباطی بدن انسان در چهره، معمولا صورت تنها عضوی هست که حین صحبت‌کردن و برقراری ارتباط با دیگران به‌ چشم میاد؛ از این‌رو طبیعتا زیبایی این عضو بیش از دیگر اعضای بدن موردتوجه قرار می‌گیره.

در ادامه به مقدمه، مکانیزم، مزایا، ترکیبات مورداستفاده، مراحل، اقدامات و مراقبت‌های پس از استفاده از این عمل، موارد فاقد صلاحیت، تعداد جلسات و هزینه نهایی انجام این عمل خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

مقدمه‌ای بر پاکسازی و جوانسازی پوست با مزونیدلینگ

مزونیدلینگ صورت به عبارت ساده استفاده از کوکتل‌‌ها (تزریقات ترکیبی) مزوتراپی در فرآیند میکرونیدلینگ هست. به لحاظ عملکرد، فرآیندی شبیه به میکرونیدلینگ صورت داره اما با این تفاوت که به عنوان فرآیندی ترکیبی شناخته می‌شه چرا که همونطور که از اسمش پیداست –  “مزو” که فرم اختصاری مزودرم به معنای لایه‌ی میانی پوست و “نیدلینگ” که بیانگر فرآیند سوزن‌کاری پوست هست – فرآیندی رو شامل می‌شه که در اون سوزن‌کاری تا بافت میانی پوست صورت می‌گیره.

سوزن‌های مورد استفاده در مزونیدلینگ از اندازه‌ی ناچیزی نسبت به سوزن‌های مورد استفاده در فرآیند میکرونیدلینگ برخوردار هستن. ترکیبات مورد استفاده در فرآیند مزونیدلینگ شباهت بسیار زیادی به مزوتراپی داره و برای تزریق کوکتل‌های تزریقی معمولا از مِزوگان یا دِرماپِن استفاده می‌شه. بازدهی این شیوه نسبت به دو شیوه‌ای که پیشتر بهشون اشاره شد از تاثیر بیشتری برخورداره.

دلیل این افزایش بازده در نتایج استفاده از مزونیدلینگ، استفاده هم‌زمان از تزریق‌های مزودرم در عمق موردنظر و فرآیند نیدلینگ هست که علاوه بر تحریک فرآیند طبیعی ترمیمی پوست، جذب کرم‌های موضعی ویتامینه و تجویز شده توسط پزشک رو به واسطه نیدلینگ چندبرابر می‌کنه و علاوه بر پاکسازی، نتایج جوانسازی پوست رو چندبرابر می‌کنه.

پاکسازی و جوانسازی پوست با مزونیدلینگ

فرآیند دو مرحله‌ای مزونیدلینگ پوست

در مرحله اول این فرآیند درست همانند میکرونیدلینگ با نفوذ سوزن‌های مخصوص مزونیدلینگ – که از اندازه کوچکتری نسبت به سوزن‌های میکرونیدلینگ برخوردارن – به لایه‌های سطحی پوست؛ سلول‌های بافت پوست رو نسبت به ساخت کلاژن و الاستین بیشتر تحریک می‌کنیم.

این‌کار باعث فعالسازیِ فرآیند ترمیمی طبیعی پوست صورت برای جوانسازی پوست می‌شه. در عین حال لایه‌ی سطحی پوست صورت که متشکل از سلول‌های مرده‌ی قدیمی هست به واسطه انجام این فرآیند شکسته می‌شه و پاکسازی پوست صورت رو به همراه خواهد داشت.

در مرحله دوم هم‌چون فرآیند مزوتراپی، تزریق کوکتل‌های مزوتراپی با استفاده از مزوگان یا دِرماپن صورت می‌گیره؛ اما با این تفاوت که این تزریق‌ها در پوستی صورت می‌گیره که تحت‌الشعاع فرآیند میکرونیدلینگ قرار گرفته و نتایج فرآیند موردنظر رو در جوانسازی و ارتقای کیفیت بافت صورت چند برابر می‌کنه.

دلیل این نتایج شگفت‌انگیز، چیزی نیست جز فعالسازی فرآیند ترمیمی طبیعی صورت و تزریق مواد موردنیاز برای تغذیه و جوانسازی پوست به‌طور هم‌زمان. در انتها با مصرف کرم‌های ویتامینه و مکمل تجویز شده توسط پزشک، مشتری از 50 تا 90 درصد بازده بیشتر در جذب مواد مغذی موردنیاز برای پوست برخوردار خواهد بود.

مکانیزم جوانسازی و پاکسازی پوست با مزونیدلینگ

فرآیند ریزش موی آندروژنیک “Androgenic hair loss” منجر به ریزش سریع و شدید و سپس توقف رشد موی سر  در نواحی خاصی می‌شه و این نوع ریزش مو که هم در آقایان و هم در بانوان قابل مشاهده و بروز هست، به عنوان الگوی طاسیِ مردانه هم شناخته می‌شه. در این الگوی ریزش که درست به شکل حرف “M” صورت می‌گیره و ابتدا کم‌پشتی و سپس طاسی این نواحی رو به همراه داره ابتدا فولیکول‌های مو در نگه‌داشتن مو ضعیف شده و سپس به حالت خواب فرو می‌رن.

هورمون “دی هیدروتستوسترون” (Dihydrotestosterone) همون عاملیِ که با تاثیر بر فولیکول‌های مو ابتدا اون‌ها رو تضعیف و سپس به حالت خواب فرو می‌بره. در مقابل اون پروتئین wnt باعث تشکیل فولیکول جدید  و افزایش فولیکول‌‌های فعلی مو در نواحی مختلف سر می‌شه. با انجام مزونیدلینگ سر، ابتدا با وجود روزنه‌هایی که در سر ایجاد می‌شه، تاثیر هورمون دی هیدروتستوسترون کاهش پیدا می‌کنه و جذب ویتامین و مواد مغذی موجود در سرم‌های تقویت‌کننده موی سر به شدت بالا می‌ره.

با انجام مزونیدلیگ و مصرف هم‌زمان 1 میلی‌گرم فیناستِراید به طور معمول، منه تنها می‌شه جلوی ریزش موی سر رو گرفت بلکه بازیابی رشد موی سر هم میسر خواهد شد. فیناستراید تحت عنوان دو برند اصلی پرو اسکار (Proscar) و پرو پِسیا (Propecia) شناخته و فروخته می‌شه به عنوان یکی از اصلی‌ترین داروهای مکمل موردنیاز برای “توقف ریزش” و “بازیابی رشد موی سر” در آقایان و هم‌چنین افزایش رشد موی سر در بانوان شناخته شده و مورد استفاده قرار می‌گیره.

پاکسازی و جوانسازی پوست با مزونیدلینگ

مزایای استفاده از مزونیدلینگ پوست

 • تحریک فرآیند ترمیمی و جوانسازی طبیعی پوست صورت         
 • رفع عارضه‌های پوستی دائمی ایجاد شده در بافت پوست
 • افزایش سطح ساخت کلاژن در بافت پوست صورت
 • نفوذ فرآیند‌های درمانی به عمیق‌ترین لایه‌های پوستی
 • از بین بردن چین و چروک‌های موقتی پوست
 • پاکسازی جوش و جای جوش‌‌های قدیمی
 • افزایش جذب کرم‌های ویتامینه و تجویزی

عوارض جانبی پاکسازی و جوانسازی پوست با مزونیدلینگ

از جمله تنها عوارض جانبی مزونیدلینگ می‌شه به پدیدار شدن تورم و سرخی پوست صورت پس از فرآیند نیدلینگ اشاره داشت که با انجام مراقبت‌های پس از عمل نهایتا تا 24 الی 48 ساعت پس از عمل برطرف می‌شن.

در ادامه پوسته پوسته شدن پوست صورت به عنوان یک مکانیزم تجدیدی در تشکیل لایه‌جدید پوست صورت می‌گیره که بافت قدیمی رو با بروز این فرآیند پس زده و به تشکیل بافت جدید به آرومی هر چه تمامتر می‌پردازه.

افراد فاقد صلاحیت برای مزونیدلینگ پوست

 • سابقه حساسیت به هر یک از ترکیبات به کاررفته در مزوتراپی
 • ضعف سیستم ایمنی بدن به دلیل هر یک از موارد احتمالی
 • اجبار به مصرف داروهای ضد انعقاد خون هم‌چون آسپیرین
 • وجود عفونت‌های فعال پوستی از جمله تب‌خال
 • وجود آسیب‌های پوستی حاصل از کلوئید

مراقبت‌های پس از پاکسازی و جوانسازی پوست با مزونیدلینگ

 • عدم استفاده از لوازم آرایشی و دستگاه سولار
 • عدم انجام فعالیت‌های سنگین و ورزشی تا 24 الی 72 ساعت
 • عدم ماساژ پوست صورت تا 24 الی 48 ساعت پس از انجام پروسه
 • عدم استفاده از استخر، دوش آب داغ، سونا، جکوزی و فعالیت‌های این‌چنینی
 • در صورت نیاز به استفاده از لوازم آرایشی، از نوع مینرال “Mineral” اون‌ها استفاده بشه
 • عدم سشوارکشیدن و حالت‌دهی مو در مزونیدلینگ موی سر از اقدامات مهم به حساب میاد

تعداد جلسات و هزینه مزونیدلینگ پوست

درست مثل تمام خدمات زیبایی دیگه‌ای که در حال ارائه در کلینیک‌های زیبایی هستن، مزونیدلینگ هم متناسب با فرآیند‌های اجرایی و همینطور میزان تجربه پزشک موردنظر، دست‌خوش هزینه‌هایی می‌شه که ممکنه بر اساس متغیر‌های متفاوتی دست‌خوش تغییراتی بشه. در عین حال تعداد جلسات موردنیاز برای انجام این فرآیند هم متناسب با نیاز مشتری به طور بدیهی پس از انجام جلسه مشاوره با پزشک موردنظر مشخص خواهد شد.

در مزوتراپی موی سر هم این فرآیند تا زمانی ادامه داره که مشتری به اهداف موردنیازش در توقف ریزش مو و بازیابی مجدد رویش موی سر دست پیدا کنه. در نهایت با انجام کامل جلسات مزونیدلینگ و مصرف داروها و سرم‌های مکمل، پروسه انجام مزونیدلینگ با موفقیت به پایان می‌رسه.

در صورت تمایل به رزرو وقت برای جلسه‌ی مشاوره و دریافت مشورت و معاینه توسط پزشک، با کارشناسان کلینیک ساعی تماس حاصل فرمائید.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون عمل‌های زیبایی دیگر از جمله میکرودرمی، میکرونیدلینگ و پلاژن‌تراپی لطفا از طریق هر یک از پل‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید یا همین حالا با ما تماس بگیرید!

021-88100050
021-88193146
info@saeeclinic.com

آگاهیِ شما، رمز موفقیت ماست!

بدون نظر

نظرات کاربران