فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم

بلفاروپلاستی – عمل پلک بالا و پایین و کیست و پف زیر چشم

بلفاروپلاستی پلک

بلفاروپلاستی – عمل پلک بالا و پایین و کیست و پف زیر چشم

چشم‌ها؛
زیبا، جاذب، نافذ و خیره‌کننده هستن. برخورداری از چشمانی زیبا شاید آرزو یا دغدغه‌ی خیلی از ماها بوده، هست و خواهد بود. هر انسانی تا زمانی که زنده‌ست به صورت غریزی دوست داره که زیبا باشه و زیبا بمونه و این موضوع در ارتباط با چشم‌ها، از تمایزی توصیف‌ناپذیر برخورداره. هر یک از ما در ارزیابی زیبایی چهره‌مون در آینه، اولین عضوی رو که برای خیره شدن و وارسی انتخاب می‌کنیم چیزی نیست جز چشم. در این‌جا به بررسی بلفاروپلاستی پلک خواهیم پرداخت.

علاوه بر موارد زیبایی‌شناختی، مواردی هستن که در اون‌ها سلامتی و به عبارت دقیق‌تر بینایی افراد به واسطه دلایل متفاوتی هم‌چون افتادگی پلک بر اثر کهولت سن یا به صورت مادرزادی و مشکلاتی که ممکنه بر اثر تغییرات غیرعادی در پوست، عضلات یا بافت چربی اطراف چشم به وجود بیاد تحت‌الشعاع قرار داده می‌شن. در کلیه این موارد از بلفاروپلاستی پلک یا جراحی پلک برای کمک به اشخاص استفاده می‌شه.

در ادامه باهم به بررسی رایج‌ترین و موثرترین عمل ممکن در زمینه سلامتی و زیبایی چشم می‌پردازیم که از دو زیرشاخه اصلی در انجام عمل برخورداره و عزیزانی که از این عمل استفاده می‌کنن، به طرز شگفت‌انگیزی از نتایج حاصل از انجام این عمل رضایت‌مند هستن. با ما همراه باشید تا به بررسی پیش‌زمینه، مکانیزم عمل، مزایای انجام این عمل، مراقبت‌های پس از عمل و هزینه انجام بلفاروپلاستی پلک یا جراحی پلک بپردازیم.

مقدمه‌ای بر عمل بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی به چه معناست و دقیقا از چه شیوه‌هایی برخورداره؟

عمل بلفاروپلاستی پلک – blepharoplasty – به جراحی قابل اجرا روی پلک گفته می‌شه که با هدف  تغییر حالت و رفع خوابیدگی، درمان پف و چربی مازاد موجود در نواحی پلک بالایی و پایینی چشم رو شامل می‌شه. هم‌زمان با بالا رفتن سن و سال، شل‌شدگی پلک و ضعف در عضلاتی که کنترل پلک‌ها رو به عهده‌دارن منجر به بروز مشکلاتی در سلامتی و زیبایی افراد می‌شن.

به طور عمومی و کلی دو حالت برای جراحی بلفاروپلاستی صورت می‌پذیره. بلفاروپلاستی کاربردی – Functional – و بلفاروپلاستی زیبایی – Cosmetic – که نوع کاربردی برای از بین بردن افتادگی پلک و رفع اختلالات بینایی مربوط له اون صورت می‌گیره و نوع زیبایی، به صورت متمایز یا هم‌زمان برای هر دو پلک صورت می‌گیره.

بلفاروپلاستی پلک

مکانیزم و انواع عمل بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی functional به طور معمول برای مواردی هم‌چون افتادگی پلک بالایی، افتادگی عضلانی بالای پلک‌های بالایی که منجر به از بین رفتن بخشی از بازه‌ی بینایی شخص می‌شه، پوست اضافی پلک پایینی و پف و به اصطلاح ایجاد کیسه‌های زیرچشمی به کار می‌ره که هر یک به نوبه‌ی خود؛ منجر به ایجاد اختلالاتی در بینایی، سلامتی و زیبایی افراد می‌شن.

در تمامی موارد نام‌برده با اصلاح یا رفع مشکلات موجود در عضلات یا پوست اطراف چشم، بازه‌ی بینایی افراد به حالت طبیعی بازگشته و از نظر زیبایی‌شناختی تاثیر به سزایی در زیباتر شدن چهره‌ی افراد خواهد داشت.

بلفاروپلاستی Cosmetic که از ابتدا با هدف زیبایی صورت می‌گیره به طور معمول با از بین بردن پف زیر چشم و پوست اضافی پلک بالایی صورت می‌گیره. البته بخش برداشت پوست اضافی پلک بالایی در افراد سن بالا و اشخاصی که به طور مادرزادی دچار افتادگی پلک هستن و پوست اضافی پلکشون منجر به مسدود کردن بخشی از بازه‌ی دیدشون می‌شه؛ در قالب بلفاروپلاستی functional قرار می‌گیره.

پ.ن: مورد بسیار مهمی که اشاره به اون خالی از لطف نیست، آمادگی روانی و انتظارات طبیعی از عملی هست که قصد انجام اون رو داریم و در این مورد خاص اشاره ما به عمل بلفاروپلاستی پلک هست. علاوه بر شناخت زوایا و اقدامات مختلف مربوط به عمل انتظار ما می‌بایست متناسب با نتایج طبیعی عمل باشه چرا که داشتن توقع بیش از اندازه نسبت به نتایج عمل منجر به بروز معضلات روانی پس از اجرای عمل و بروز افسردگی مقطعی و در بعضی موارد طولانی می‌شه.

بلفاروپلاستی پلک

مزایای استفاده از بلفاروپلاستی پلک

• افزایش میدان دید در افرادی که به صورت مادرزادی دچار افتادگی پلک هستن
• برخورداری از چشمانی زیباتر از پیش
• از بین رفتن کیست و پف‌ زیرچشم ایجاد شده بر اثر کهولت سن
• از بین رفتن پوست اضافی پلک پایینی

نکات حائز اهمیت عمل پلک با بلفاروپلاستی

در هر دو این شیوه‌ها باید به یاد داشته باشیم که ابتدا تک تک موارد و وظایف قبل و بعد از عمل برای خودمون رو بشناسیم و به تک تک اون‌ها عمل کنیم چرا که در صورت عدم انجام به‌موقع یا صحیح هر یک از این موارد ممکنه با مشکلات و عوارض جانبی مخاطره‌آمیزی روبرو بشیم. در ادامه این عنوان به تعداد زیادی از این موارد در قالب اقدامات پیش و پس از انجام بلفاروپلاستی اشاره خواهیم داشت.

اقدامات پیش از بلفاروپلاستی

 • انجام ارزیابی و معاینات پزشکی پیش از عمل بلفاروپلاستی
 • پرهیز از استعمال دخانیات از یک هفته قبل از انجام عمل
 • از هرگونه داروی ضد انعقاد خون از جمله آسپیرین جدا پرهیز بشه
 • در صورت استفاده از برنامه درمانی و دارویی حتما اطلاعات پزشکی رو با پزشک درمیون گذاشته بشه
 • پیش از انجام عمل حتما هماهنگی‌های لازم با همراه انجام بشه تا بعد از عمل مشتری رو همراهی کنه

اقدامات پس از عمل بلفاروپلاستی

 • استفاده از پماد تجویز شده روی خط جراحی
 • استراحت حداقل تا 48 ساعت پس از انجام بلفاروپلاستی پلک
 • پرهیز از انجام کارهایی که به چشم فشار وارد می‌کنن
 • مصرف آنتی بیوتیک تا مدت تعیین شده توسط پزشک
 • استفاده از کمپرس یخ طی 48 الی 72 ساعت پس از انجام بلفاروپلاستی پلک
 • مصرف مایعات تا 24 ساعت پس از انجام عمل و پرهیز از مصرف غذای جویدنی
 • مصرف غذای مغذی و سالم تا حداقل یک هفته برای ریکاوری سریعتر ناحیه جراحی
 • پرهیز از مصرف الکل تا سه هفته پس از انجام بلفاروپلاستی، به ویژه قبل از جلسه عمل
 • ایجاد زاویه سی درجه بین سر و گردن و بدن، حین استراحت و خوابیدن
 • عدم انجام فعالیت‌های سنگین روزمره و ورزشی، پرهیز از بالارفتن فشار خون
 • بازگشت به خانه با همراهی شخص همراه، پس از نیم ساعت استراحت در کلینیک
 • استفاده از اشک مصنوعی و کمپرس یخ به مدت سه روز (پرهیز از تماس قطره‌چکان با چشم)
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی در ناحیه جراحی شده ائم از خط و سایه چشم و دیگر اقلام
 • پرهیز از انجام کارهایی که منجر به واردساختن فشار به عضلات اطراف چشم می‌شن

افرادی که از بیشترین صلاحیت ممکن برای بلفاروپلاستی پلک برخوردارند

 • افراد برخوردار از افتادگی پلک مادرزادی که منجر به مسدودسازی بخشی از بیناییشون شده
 • افراد برخوردار از پف بیش از اندازه در پلک بالایی و پایینی چشم
 • افراد برخوردار از پف و گودی زیر چشم
 • افراد برخوردار از سن بالای هجده‌سال برای انجام انواع مختلف بلفاروپلاستی

هزینه انجام عمل پلک با بلفاروپلاستی در کلینیک ساعی

ابتدا تایید دکتر برای انجام بلفاروپلاستی پلک و سپس نیاز شما عزیزان نسبت به انجام عمل بلفاروپلاستی، به شدت در تعیین قیمت این عمل تاثیرگذاره. در نتیجه هزینه نهایی این عمل تنها پس از معاینه شما عزیزان در کلینیک ساعی و تعیین اقدامات لازم برای جراحی پلک شما، خدمتتون گزارش خواهد شد.

ما در کلینیک ساعی در خدمت شما عزیزان هستیم تا تجربه‌ای به‌‌یاد موندنی از سطح بالای کیفیت خدمات تخصصی زیبایی – درمانی رو برای شما عزیزان رقم بزنیم.

در صورت تمایل به رزرو وقت برای جلسه‌ی مشاوره و دریافت مشورت و معاینه توسط پزشک، با کارشناسان کلینیک ساعی تماس حاصل فرمائید.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون عمل‌های زیبایی یا درمانی دیگر از جمله درمان واریس با اسکلروتراپی، و زاویه‌سازی صورت با تزریق ژل، از بین بردن چین و چروک با تزریق بوتاکس یا درمان تعریق شدید با تزریق بوتاکس لطفا از طریق هر یک از پل‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید یا همین حالا با ما تماس بگیرید!

021-88100050
021-88193146
info@saeeclinic.com

آگاهیِ شما، رمز موفقیت ماست!

منبع: Mayoclinic

بدون نظر

نظرات کاربران