فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم

بازیابی زیبایی صورت و ابرو با کاشت ابرو

بازیابی زیبایی صورت و ابرو با کاشت ابرو

ابروها در حفظ زیبایی صورت و مخصوصا چشم ها، نقش به سزایی دارند. با کم پشت شدن یا ریزش قسمت هایی از ابرو، افراد اعتماد به نفس خود را از دست می دهند. عمل کاشت ابرو روشی جهت بازیابی موهای از دست رفته ابرو است که زیر نظر متخصص پوست و مو انجام می شود.

حفظ زیبایی صورت از دیرباز تا کنون برای همگان اهمیت به سزایی داشته است. ریزش و کم پشت شدن موهای ابرو دلایل گوناگونی می تواند داشته باشد. از دست رفتن زیبایی ابروها و صورت باعث کاهش اعتماد بنفس و سرخوردگی در افراد می شود. عمل کاشت ابرو برای این دسته از افراد بسیار مناسب است.

بدین منظور امروزه متخصصان پوست و مو، می توانند با پیوند زدن موی طبیعی به قسمت های از دست رفته ابرو، به بازگشت مجدد موهای ابروها کمک نموده و حس زیبایی و طراوت را به شما برگردانند. مقالات تخصصی زیبایی متعددی در زمینه آشنایی با انواع روشهای جراحی های زیبایی مثل کاشت مو و زاویه سازی صورت و … در داخل سایت برای کاربران عزیز گنجانده شده است . از طرفی توصیه می شود که با این مقاله همراه شوید تا شما را با عمل کاشت ابرو و روش های انجام این کار آشنا نماییم.

کلینیک ساعی – کاشت ابرو – مزایا و روشهای فرایند کاشت ابرو - 4

نقش ابرو در صورت

بی شک، ابرو نقشی اساسی در زیبایی صورت دارد و به چشم ها حالت می دهد. فرم ابروی هر شخصی با توجه به سایر اجزای صورت او می باشد و همانگونه که در سراسر دنیا می بینید، دو نفر ابروی یکسانی ندارند و این حالت از صورتی به صورت دیگر کاملا متفاوت است. ابرو علاوه بر حفظ زیبایی صورت، نقش های دیگری نیز دارد. در واقع ابرو باعث محافظت از چشم ها در برابر آفتاب و عرقی که از پیشانی سرازیر شده است، می شود. ابرو همچنین در هنگام بروز هر گونه احساسی حالتی متفاوت به چهره می دهد.

عمل کاشت ابرو

کاشت ابرو یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار میان خانم ها و آقایان است. عمل کاشت ابرو به دلیل ریزش ابرو، کم پشت شدن ابرو و یا پهن کردن ابرو، قابل انجام است.  برخلاف روش های قدیمی مانند تاتو ، این روش دائمی بوده و ابرو حالتی طبیعی پیدا می کند. در عمل کاشت ابرو پزشک متخصص، موهای کنار گوش یا زیرگوش را به دلیل ظرافت و شباهتی که به موهای ابرو دارد، برداشته و به قسمت های خالی ابرو پیوند می زند. البته در برخی افراد که موهای صاف یا حالت دار دارند، میتوان از موهای سر نیز برای پیوند به ابرو استفاده نمود.

عمل کاشت ابرو حدودا 6 ساعت طول می کشد و این کار با بی حسی موضعی انجام شده و بیمار هیچگونه دردی را حس نمی کند. عمل کاشت ابرو نیز مانند کاشت مو است و پس از عمل، موهای کاشته شده می ریزد و پس از حدود 3 ماه دوباره موهای این قسمت ها، رویش پیدا می کند. پس از گذشت 9 ماه از عمل، موها کاملا رشد پیدا کرده و ابروها به حالتی که شما خواسته اید، در می آید.

در این روش همه چیز کاملا طبیعی است و می توانید موهای ابرو را اصلاح یا رنگ کنید و مدل آن را تغییر دهید. البته توجه کنید که بعد از 3 الی 6 ماه می توانید با مشورت پزشک معالج خود، ابروهایتان را رنگ بزنید. در صورتی که در روش های قدیمی مانند تتو، امکان تغییر رنگ یا شکل ابرو وجود ندارد و بعد از مدتی شما را خسته می کند.

کلینیک ساعی – کاشت ابرو – مزایا و روشهای فرایند کاشت ابرو - 3

علل ریزش موی ابرو

در ریزش ابروها عوامل بسیاری می توانند دخیل باشند. برخی از عوامل ریزش ابرو در ذیل آمده است.

 • ریزش ابرو مانند موی سر ممکن است به دلایل موروثی باشد.
 • کم کاری تیروئید
 • شیمی درمانی
 • کندن ابروها به دلیل بیماری های روانی یا عادت
 • آلوپسی آرئاتا
 • ضربه به برخی نواحی ابرو ممکن باعث کمرنگ شدن رنگدانه های ابرو شود.

چه کسانی می توانند عمل کاشت ابرو انجام دهند؟

عمل کاشت ابرو برای کسانی که  به دلایل وراثتی، عفونی، بیماری و درست برنداشتن ابروها توسط آرایشگر، دچار کم پشتی ابرو شده اند، بسیار مناسب است. همچنین کاشت ابرو برای پوشاندن جای زخم نیز مناسب است. افرادی که ابروهایشان را تاتو یا هاشور کرده اند و دچار اسکار شده اند، باید ابتدا توسط پزشک معاینه شوند و در قسمتی از ابروها، تست انجام شود، سپس در صورت مثبت بودن جواب تست، آن شخص می تواند عمل کاشت ابرو را انجام دهد.

بررسی عوامل ریزش ابرو قبل از عمل کاشت ابرو

پیش از انجام عمل کاشت ابرو نیاز است ابتدا دلیل ریزش ابرو توسط پزشک بررسی شود. پس از معاینه و بررسی آزمایش ها، پزشک معالج می تواند تشخیص دهد که بیمار می تواند عمل کاشت ابرو را انجام دهد یا نه. اگر ریزش ابرو به دلیل بیماری های روانی و عادت است بهتر است ابتدا این مشکل توسط روانشناس حل شود. همچنین اگر ریزش ابرو به دلیل بیماری است، ابتدا باید بیماری درمان شود. بیمارانی که دچار کم پشتی ابرو هستند بهتر است قبل از کاشت ابرو ابتدا دارو مصرف کنند و در صورتی که مشکل کم پشتی ابروی آنها  با دارو حل نشد، سپس عمل کاشت ابرو را انجام دهند.

کلینیک ساعی – نمونه کارهای کاشت ابرو 5

فرآیند عمل کاشت ابرو

در عمل کاشت ابرو ، ابتدا مدل درخواستی ابرو از سوی بیمار، بر روی ابروها کشیده می شود و پزشک آن را بررسی می نماید تا درصورت نیاز تغییراتی را انجام دهد. سپس موهای برداشته شده با برش های نازک نیم میلی متری که در قسمت های خالی ابرو ایجاد می شود، کاشته می شود. برای اینکه ابرو حالتی طبیعی داشته باشد، پزشک باید بین 250 تا400 تار مو را به ابرو پیوند بزند. به دلیل برش های کوچک، زخمی ایجاد نمی شود و به تارهای دیگر ابرو آسیبی وارد نمی شود. پس از عمل نیازی به استراحت نیست و بیمار می تواند کارهای شخصی خود را انجام دهد.

انواع روش های عمل کاشت ابرو

عمل کاشت ابرو به سه روش  FUT ،FUE و SUT انجام می شود. در هر سه روش برش هایی در قسمت های ابرو ایجاد شده و موها بوسیله سرنگ هایی که ضخامت میلیمتری دارند، به قسمت های کم پشت ابرو پیوند زده می شوند. روش FUT یکی از روش های قدیمی عمل کاشت ابرو است که در این روش از نوارهای اهدا کننده استفاده می کند.

در FUT تعداد گرافت های بیشتری می تواند برداشته شود و کسانی که دوست دارند ضخامت و طول ابروهایشان مانند قبل شود، می توانند از این روش استفاده کنند. البته دقت کنید که این روش معایبی همچون تکرار جلسات، خونریزی، درد و بخیه دارد که باعث شده امروزه کمتر مورد استفاده قرار گیرد.

روش  FUE  و SUT عوارض روش FUT را ندارد و جدیدترین روش برای عمل کاشت ابرو هستند و در بسیاری از کلینیک ها از این روش ها برای کاشت ابرو استفاده می شود. این روش ها دوران نقاهت کوتاهتری داشته و برای بیمارانی که قبلا ابروی خود را تاتو یا هاشور کرده اند، نیز مناسب است. نتیجه کار این دو روش بسیار طبیعی است. این  دو روش به دلیل مزیت هایی که نسبت به روش FUT دارد، امروزه بیشتر برای عمل کاشت ابرو به کار برده می شوند.

نکاتی که باید در عمل کاشت ابرو رعایت شوند

عمل کاشت ابرو باید توسط پزشکی که باتجربه و ماهر است، انجام شود. تشخیص نحوه صحیح خواباندن موها در قسمت های مختلف ابرو همگی به تجربه جراح بستگی دارند. در عمل کاشت ابرو موارد ذیل باید رعایت شود.

 • در قسمت تاج ابروها موها باید به حالت عمودی کاشته شوند.
 • در تنه ابروها ، موها باید به حالت خوابیده و با زاویه 50 الی 60 درجه کاشته شوند.
 • در دم ابروها باید موها به حالت مماس با پوست و با زاویه 10 درجه کاشته شوند.

حالت خواب هر تار ابرو با تار کناریش کاملا متفاوت است. توجه داشته باشید در صورتی که موها درست کاشته نشوند، هنگام رشد حالت سیخ پیدا کرده و حالت ابرو زشت می شود. پس قبل از جراحی بهتر است در مورد تجربه و میزان مهارت پزشک موردنظر تحقیق نمایید.

کلینیک ساعی – نمونه کارهای کاشت ابرو 1

چه کارهایی پس از عمل کاشت ابرو باید انجام دهیم؟

پس از عمل کاشت ابرو بیمار می تواند به راحتی به منزل بازگردد. پس از گذشت یک روز بعد از عمل، بهتر است ناحیه ای که موها پیوند زده شده است، با آب ملایم و به آرامی شسته شود. این کار باید سه  بار در روز انجام شود. پس از شست و شو، پماد آنتی بیوتیک را برای ضدعفونی بر روی محل کاشت ابرو بمالید.

همچنین داروهایی را که پزشک تجویز نموده است، باید حتما مصرف شوند تا روند بهبود تسریع یابد. دقت داشته باشید که اگر پوست محل پیوند زده شده، خشک شده و یا دچار برآمدگی هایی شده باشد، آن ها را دستکاری نکنید و بگذارید با روال طبیعی و با گذشت زمان، کنده شوند.

 

 

عوارض پس از عمل کاشت مو

عوارضی که پس از عمل کاشت مو شایع بوده و طبیعی است، در ذیل آمده است. توجه نمایید که این علائم کاملا طبیعی بوده و پس از مدتی از بین می روند.

 • تورم
 • خارش
 • سوزش

یک روز پس از عمل، بیمار می تواند به حمام برود و با سرم مخصوصی که پزشک تجویز نموده است، ابروهایش را بشوید.

 

کلینیک تخصصی پوست و موی ساعی ، مرکزی که با بهره گیری از آخرین متدها و تجهیزات پزشکی اقدام به انجام اعمال زیبایی برای بیماران و مراجعین محترم کرده و سعی نموده است تا رضایت حداکثری آنها را بدست بیاورد.برای تصمیم و انتخاب بهتر می توانید به نمونه کارهای اعمال زیبایی که برروی بیماران انجام شده است مراجعه نمائید.

بدون نظر

نظرات کاربران

15% تخفیف بگیر!

همین الان موبایلت رو وارد کن و برای این خدمات تخفیف بگیر