فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم

مزوی مو – مزوتراپی مو – در کلینیک ساعی

مزوتراپی مو

مزوی مو – مزوتراپی مو – در کلینیک ساعی

باتوجه به رشد روزافزون ریزش موی آندروژنیک در آقایان و بانوان، استفاده از مزوی مو تبدیل به یکی از شیوه‌های رایج توقف در ریزش و بازیابی رشد موی سر شده است. به علت غیرتهاجمی بودن مزوی مو به طور بدیهی این شیوه از محبوبیت بیشتری نسبت به کاشت مو برخوردار است.

استفاده از مزوی مو به نوعی هم به عنوان پیشگیری از ریزش مو به دلایل مختلف بیماری، موروثی و هورمونی در نظر گرفته می‌شود و به عنوان درمانی برای طاسی و ناحیه‌ی کم‌پشت موهای سر در نظر گرفته می‌شود.

در این عنوان با توضیح مباحث مختلف مربوط به مزوی مو سعی در پاسخ به پرسش‌های شما عزیزان را داریم. در صورت عدم دریافت پاسخ هر یک از سوالات خودتان در ارتباط با مزوی مو لطفا با پشتیبانی کلینیک ساعی در ارتباط باشید و سوالات خودتان را مطرح کنید.

مزوی مو

مکانیزم مزوی مو و نتایج پس از مزوی مو

مزوی مو

در ابتدا موهای سر مشتری توسط پزشک مورد معاینه قرار می‌گیرد و نواحی که از ریزش موی بیشتری برخوردار هستند، برای انجام مزوی مو مشخص می‌شوند. در مرحله‌ی بعد، تزریق‌های مزوی مو در این نواحی باعث توقف در ریزش و بازیابی سرعت رشد مو در فولیکول‌های سالم و ضعیفی می‌شود که تغذیه و تقویت آن‌ها با استفاده از مزوتراپی میسر می‌شود.

حالت بعدی، مواردی را شامل می‌شود که در آن ریزش مو در سر به قدری زیاد بوده که منجر به طاسی نواحی مشخصی در سر شخص شده است. در این‌گونه موارد پس از معاینه سر بیمار توسط پزشک، تزریق در نواحی مشخصی از سر که برخوردار از فولیکول‌های سالم مو هستند انجام می‌شود؛ این عمل باعث تغذیه، تقویت و بازیابیِ رشد فولیکول‌های به خواب رفته‌ی مو در نواحی طاس سر می‌شود.

تاثیرات موقتی و دائمی مزوی مو

اگر بنا به هر دلیلی پس از اجرای دوره کامل مزوی مو و انجام کلیه تزریق‌ها، تغذیه‌ی فولیکول‌های مو به صورت طبیعی به حالت عادی و موردنیاز برای رشد مجدد مو برنگشت؛ ادامه روند تغذیه و تقویت فولیکول به صورت مصنوعی، با استفاده از تزریق‌های مزوتراپی در طولانی مدت، قادر به ایجاد تاثیری طولانی و بعضا مادام‌العمر در پیشگیری از ریزش مو و بازیابی رشد موهای سر از فولیکول‌های سالم خواهد بود.

ترکیبات تزریق در مزوی مو

به طور کلی ترکیبات تزریقی در مزوی مو متشکل از مواد مغذی موردنیاز برای تقویت خون‌رسانی و تغذیه فولیکول‌های موی سر است که با هدف شادابی و درخشش بیشتر مو به پوست سر تزریق می‌شود. به علاوه ترکیبات موجود در مزوی مو شامل رنگدانه‌هایی هستند که از سفیدی زودرس موی سر جلوگیری می‌کنند. اما اگر بخوایم به بررسی جزئی‌ترِ هر یک از این ترکیبات بپردازیم، ماده‌ی تزریقی عمدتا شامل این عناصر می‌شود:

 • اَسِتیل تِتراپِتاید (Acetyl tetrapeptide-3)
 • بافلومِدیل (Buflomedil)
 • مینوکسیدیل (Minoxidil)
 • فیناستِراید (Finasteride)
 • داستِراید (Dutasteride)
 • بیوتین (ویتامین B7؛ Biotin)
 • سیلیسیوم اُرگانیک (Organic Silicium)
 • انواع ویتامین‌های موردنیاز

مزایای استفاده از مزوی مو

 • حداقل میزان درد
 • بدون خونریزی
 • عدم نیاز به گذروندن دوره نقاهت طولانی
 • قیمت مقرون به صرف نسبت به روش‌های دیگه رشد و بازیابی مو
 • برخورداری از نتایج دائمی در اغلب موارد استفاده از این روش
 • عدم نیاز به جراحی، روشی ایمن‌تر نسبت به پیوند و کاشت مو
 • عدم بروز عوارض جانبی یا حساسیت
 • بدون نیاز به استفاده از بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی کامل

کاربرد‌های مزوی مو

 • پیشگیری از ریزش موی آندروژنیک – Androgenic –  یا همان الگوی طاسی مردانه
 • توقف ریزش موی سر و بازیابی رشد در نواحی تزریق مزوی مو
 • افزایش سطح رویش و تغذیه‌ی بهتر مو در حالت طبیعی
 • پیشگیری از ریزش موی سکه‌ای در نواحی مختلف سر
 • درمان ریزش موی سکه‌ای مادرزادی یا هورمونی با مزوی مو
 • بازیابی رشد موی سر در نواحی طاس که فولیکول‌های مو در حال استراحت یا خواب هستند
مزوی مو

نواحی تزریقی در مزوی مو

در مزوی مو نواحی تزریقی شامل بخش‌هایی از سر می‌شوند که یا ریزش موی سر در آن نواحی بالاست و دچار طاسی شده است یا ریزش زیاد موی سر در آن نواحی باعث بروز طاسی در آن نواحی شده است.

پس از انجام تزریق‌های مزوی مو در این نواحی، عمل تغذیه فولیکول مو که با گردش خون در این نواحی از سر به صورت طبیعی صورت نمی‌گیرد؛ به صورت مصنوعی ایجاد می‌شود و ابتدا ریزش شدید موی سر در این نواحی را متوقف می‌کند و سپس بازیابی رشد موی سر در فولیکول‌های سالم موی سر صورت می‌گیرد.

فواصل زمانی بین جلسات و تزریق‌های مزوی مو

فاصله زمانی میانگین برای انجام تزریق‌های مزوتراپی به طور معمول بین شش الی هفت روز است؛ اما با این حال پس از معاینه و انجام اولین تزریق برنامه کامل تزریق‌ها، توسط پزشک به شما عزیزان ارائه می‌شود تا شما از برنامه‌ریزی کامل درمانی خود آگاه باشید. الگوی همیشگی تزریق‌ها به این صورت است که ابتدا تزریق‌های اولیه برای ارزیابی نتایج صورت می‌گیرد و در صورت عدم برقراری چرخه‌ی تغذیه فولیکول‌های مو از طریق جریان خون، تزریق‌های، برنامه‌ی درمانی مشخصی بری تزریق‌های مزوی مو با فواصل زمانی معین، مشخص خواهد شد.

عوارض جانبی مزوی مو

از جمله تنها عوارض جانبی موجود در مزوی مو می‌شود به درد و تورم خفیف در نواحی تزریق اشاره داشت که از آن‌جایی که تزریق با مزوگان و سوزنی بسیار باریک انجام می‌شود؛ به طور بدیهی پس از گذشت 24 الی 72 ساعت درد، سوزش یا هر نوع احساس ناراحتی ناشی از تزریق مزوی مو از بین می‌رود و هیچ چیز مورد آزاردهنده‌ای پس از انجام تزریقات برای شما عزیزان وجود نخواهد داشت.

تعداد جلسات مزوی مو

تعداد جلسات موردنیاز برای مزوی مو بر اساس وضعیت سر شما مشتریان عزیز تعیین می‌شود؛ در وضعیتی که ریزش در بخش‌های مختلف سر تنها منجر به خالی و کم‌پشت شدن موهای ناحیه‌ی موردنظر شده باشد؛ به طور بدیهی نسبت به وضعیتی که ریزش موهای سر منجر به بروز طاسی در آن ناحیه می‌شود، نیاز به تزریقات کم‌تری خواهد داشت. در نتیجه هر چه ناحیه و وضعیت ریزش مو در سر شما عزیزان بیشتر و بدتر باشد، تعداد جلسات موردنیاز برای مزوی مو افزایش می‌یابد.

هزینه مزوی مو در کلینیک ساعی

هزینه نهایی برای انجام تزریقات مزوی مو بر اساس تعداد جلسات موردنیاز شما عزیزان تعیین می‌شود و تعداد جلسات انجام مزوی مو هم بر اساس وضعیت و گستردگی ناحیه ریزش موی سر تعیین می‌گردد. در وضعیتی که ریزش در بخش‌های مختلف سر تنها منجر به خالی و کم‌پشت شدن موهای ناحیه‌ی موردنظر شده باشد به طور بدیهی نیاز به تزریقات کم‌تری از مزوی مو وجود دارد؛ نسبت به وضعیتی که در آن ریزش موهای سر منجر به بروز طاسی در ناحیه‌ی گسترده‌ای در سر می‌شود. در نتیجه هر چه وضعیت ریزش و طاسی سر وخیم‌تر باشد، مسلما هزینه نهایی مزوی مو نیز دست‌خوش تغییرات افزایشی خواهد شد.

برای رزرو وقت برای جلسه‌ی مشاوره و دریافت مشورت و معاینه توسط پزشک، با کارشناسان کلینیک ساعی تماس حاصل فرمائید.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون تقویت یا کاشت موی سر هم‌چون انواع روش‌های کاشت مو در کلینیک ساعی یا پی آر پی مو یا انواع لطفا از طریق هر یک از پل‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید یا همین حالا با پشتیبانی ما تماس بگیرید!

021-88100050
021-88193146
[email protected]

آگاهیِ شما، رمز موفقیت ماست!

منبع: stylecraze

بدون نظر

نظرات کاربران

15% تخفیف بگیر!

همین الان موبایلت رو وارد کن و برای این خدمات تخفیف بگیر