فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم

هایفوتراپی – رفع عارضه‌های پوستی و جوانسازی صورت و گردن با هایفوتراپی

هایفوتراپی

هایفوتراپی – رفع عارضه‌های پوستی و جوانسازی صورت و گردن با هایفوتراپی

هایفوتراپی یا HIFU therapy؛ شیوه‌ی درمانی بر پایه امواج فراصوت متمرکز و متراکم (High intensity focused ultrasound) هست که از دسته تکنیک‌های درمانی غیرتهاجمی محسوب می‌شود و در آن از امواج اُلتراسونیکِ نان‌یونایزینگ (non-ionizing ultrasonic) برای گرم‌کردن و حرارت‌دهی به بافت بدن استفاده می‌شود. هایفو HIFU به طور معمول برای افزایش فشار خون به منظور کاهش و نابود‌سازی بافت‌های مخربی هم‌چون تومورهای سرطانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صورت از جمله آن دسته از اعضای بدن انسان محسوب می‌شود که به‌طور معمول بیشترین توجه ممکن را به‌خودش جلب می‌کند. چرا که جدای از استقرار اعضای ارتباطی بدن انسان در چهره، معمولا صورت تنها عضوی هست که حین صحبت‌کردن و برقراری ارتباط با دیگران به‌ چشم میاید؛ از این‌رو طبیعتا زیبایی این عضو بیش از دیگر اعضای بدن موردتوجه قرار می‌گیرد.

مقدمه‌ای بر جوانسازی پوست با هایفوتراپی صورت

اگه بخواهیم با نگاهی دقیق به بررسی پروسه هایفوتراپی بپردازیم، می‌توانیم ان را عملی در نظر بگیریم که افراد می‌توانند بدون نیاز به انجام جراحی یا استفاده از هر کدام از روش‌های تهاجمی به جوانسازی و کشیدگی پوست دست پیدا کنند؛ ان هم تنها با تحریک فرآیند طبیعی ترمیم و بازسازی پوست که با افزایش سطح ساخت کلاژن در لایه میانی پوست امکان‌پذیر است.

عملکرد این شیوه تا اندازه‌ای مفید است که بسیاری از افراد ان را جاگزینی غیرتهاجمی، عاری از درد و فاقد ریسک برای فیس لیفت می‌دانند. در این فرایند با استفاده از امواج فراصوت ultrasound و تحریک بافت میانی پوست به افزایش سطح ساخت کلاژن، علاوه بر کشیدگی و لیفت پوست، موجب جوانسازی طبیعی پوست صورت و بدن می‌شود.

هایفوتراپی

مکانیزم جوانسازی پوست با امواج HIFU

در فرایند هایفوتراپی از انرژی حاصل از امواج فراصوت (Ultrasound) برای تحریک لایه‌‌ای که دقیقا در زیر سطح پوست قرار دارد استفاده می‌شود و این انرژی موجب گرمایش مکرر بافت موردنظر می‌شود. وقتی سلول‌های ناحیه‌ی موردنظر به دمای خاصی می‌رسند، دچار آسیب خفیفی می‌شوند که موجب تحریک سلول‌ها برای ساخت و ترشح کلاژن بیشتر می‌شود.

کلاژن: نوعی واحد پروتئینی که موجب ترمیم و ارتقای ساختار بافت پوست می‌شود.

افزایش سطح ساخت کلاژن در لایه میانی موجب پدید امدن پوستی جمع‌تر، کشیده‌تر و برخوردار از چین و چروک‌های کم‌تر می‌شود. از ان‌جایی که امواج متصاعد شده از دستگاه هایفو HIFU تنها روی لایه‌های خاصی از بافت پوست تاثیر می‌گذارند، هیچ‌گونه آسیب و مخاطراتی شامل حال لایه‌های سطحی‌تر از بافت پوست نمی‌شود.

مزایای جوانسازی پوست با هایفوتراپی صورت

دلایل افزایش محبوبیت شیوه‌های غیرجراحی در زمینه لیفت و جوانسازی صورت هم‌چون لیفت صورت با نخ و یا هایفوتراپی و همچنین دستگاه فوق پیشرفته جوانسازی آتیوا به شرح زیر میباشد.

 • رفع چین و چروک‌های صورت
 • لیفت پوست
 • رفع چین و چروک گردن
 • لیفت و کشیدگی دِکُلتاژ (قسمت بالایی سینه، درست زیر گردن)
 • افزایش نرمی و لطافت بافت پوست
 • لیفت چانه، ابرو‌ها و پلک چشم
 • رفع خط لبخند
هایفوتراپی
هایوتراپی فک و گردن

اقدامات پیش از جوانسازی پوست با امواج HIFU

 • عدم مصرف تمام مکمل‌های موردنیاز برای پوست
 • عدم استفاده از سولار یا استقرار در معرض اشعه شدید آفتاب
 • ‌عدم استفاده از هیچ‌گونه لوازم آرایشی یا کرم مرطوب‌کننده، رو و اطراف ناحیه موردنظر
 • اطمینان حاصل کردن از 30 تا 45 دقیقه زودتر از شروع فرایند در مرکز یا کلینیک
 • پاکسازی ناحیه موردنظر پیش از انجام هایفوتراپی توسط تکنسین یا پزشک
 • استفاده از ژل مخصوص فرایند فراصوت (Ultrasound) روی ناحیه موردنظر پیش از شروع

اقدامات و مراقبت‌های پس از جوانسازی پوست با هایفتوتراپی صورت

 • استفاده از لوازم آرایشی بلافاصله پس از اتمام فرایند امکان‌پذیره نیست
 • پرهیز از انجام فرایند‌های زیبایی از جمله Waxing و Tweezing تا 72 ساعت
 • پرهیز از رفتن به سونا، اتاق بخار و جکوزی، دیگر فعالیت‌های عادی قابل استفاده هستند
 • استفاده از مرطوب‌کننده‌های سبک از روز بعد از درمان امکان‌پذیر خواهد بود
 • مصرف و ادامه مصرف کلیه درمان‌های ویتامینی پس از سه روز امکان‌پذیر خواهد بود
 • مصرف کرم ضد آفتاب SPF 30 یا زینک اکسید بلافاصله پس از عمل امکان‌پذیر است
 • محافظت از پوست در برابر تابش آفتاب برای برخورداری از حداکثر بازده هایفوتراپی
 • استفاده از یک رژیم مخصوص بعد از هایفوتراپی برای برخورداری از حداکثر بازده فرایند
 • عدم استفاده از بوتاکس، بوتاکس دیسپورت و فیلر تا یک هفته
هایفوتراپی
هایوتراپی رفع چروک و جوانسازی

عوارض جانبی جوانسازی پوست با امواج HIFU

به طور معمول عوارض جانبی خاصی برای هایفوتراپی وجود ندارد و تنها مواردی که به عنوان معایب در هایفوتراپی از ان یاد می‌شود مواردی از این قبیل هستند که ممکن است آثار مثبت ان طی مدت طولانیِ 2 الی 3 هفته‌ای نمایان بشوند چرا که لایه‌های میانی بافت پوست در بخشی که تحت‌اشعاع هایفوتراپی قرار گرفته است، نیاز به زمان کافی برای ترشح کلاژن دارد.

در عین حال ممکن است نتیجه نهایی استفاده از هایفوتراپی تا حدود 2 الی 3 ماه هم طول بکشد و برای برخورداری از حداکثر بازده و نتایج حاصل از انجام این فرایند برای پوست‌هایی که از عارضه پوستی یا کیفیت پایینی برخوردارند؛ به انجام مکرر ان نیاز دارند.

افراد برخوردار و فاقد صلاحیت برای جوانسازی پوست با هایفوتراپی صورت

افراد برخوردار از عارضه‌های پوستی یا ترک و چروک‌های زیاد پوستی ممکن است نیاز به چند جلسه استفاده از هایفوتراپی داشته باشند تا به نتجیه ایده‌آل و مطلوبشان در برخورداری از پوستی سالم و عاری از عارضه برسند.

افراد برخوردار از سنین بالاترکه چروک بیشتر و پوستی با کیفیت پایین‌تر در نواحی صورت و گردن دارند مناسب‌ترین و بهترین افراد موردنظر برای استفاده از هایفوتراپی هستند.

هایفوتراپی به افرادی که به بیماری‌های پوستی خاص یا روزنه‌های باز پوستی مبتلا هستند توصیه نمی‌شود، چرا که ممکن است منجر به بدتر شدن وضعیت عارضه یا روزنه‌های پوستی‌شان بشود.

تعداد جلسات و هزینه هایفوتراپی صورت در کلینیک ساعی

تعداد جلسات موردنیاز برای هایفوتراپی تنها با مشاهده نتیجه حاصل از هایفوتراپی امکان‌پذیر است که معمولا تا دو ماه بعد از استفاده از این خدمت طول می‌کشد تا نمایان شوند. لازم به ذکر هست که در صورت برخورداری از پوستی با کیفیت پایین و برخوردار از چروک و پیچ‌خوردگی‌های بیشتر پوستی نیاز به چند جلسه استفاده از هایفوتراپی وجود خواهد داشت.

هزینه استفاده از هایفوتراپی تنها به کیفیت و سلامت بافت پوست شما عزیزان بستگی دارد که عامل اصلی در تعیین تعداد جلسات استفاده از این درمان به شمار می آید؛ در نهایت پس از معاینه و مشخص شدن سطح سلامت پوست شما عزیزان، برآورد نهایی قیمت هایفوتراپی به شما گزارش خواهد شد.

در صورت تمایل به رزرو وقت برای جلسه‌ی مشاوره و یا معاینه توسط پزشک، با کارشناسان کلینیک ساعی تماس حاصل فرمائید.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون عمل‌های زیبایی دیگر از جمله جوانسازی صورت با رتینول تراپی یا پاکسازی و جوانسازی صورت با پلاژن‌تراپی لطفا از طریق هر یک از پل‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید یا همین حالا با ما تماس بگیرید!

021-88100050
021-88193146
[email protected]

آگاهیِ شما، رمز موفقیت ماست!

منبع: healthline

بدون نظر

نظرات کاربران