فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم

هیدرودرمی – آبرسانی، پاکسازی و جوانسازی پوست صورت و گردن

آبرسانی با هیدرودرمی

هیدرودرمی – آبرسانی، پاکسازی و جوانسازی پوست صورت و گردن

علاوه بر اکسیژن تراپی، آبرسانی پوست با هیدرودرمی (هیدرودرم ابریژن) که به اسم هیدروفِیشال – Hydrofacial – شناخته می‌شه؛ از جمله فرآیند‌های زیبایی – درمانی دیگه‌ای محسوب می‌شه که به‌دلیل پاکسازی صورت با استفاده از فرایندی عاری از درد و حساسیت و تاثیرات بسیار چشم‌گیرش از محبوبیت بالایی برخورداره. علاوه بر همه این‌ها عزیزانی که از پوست به شدت حساسی برخوردارن می‌تونن استفاده از این فرایند عاری از درد رو جایگزین مواردی هم‌چون میکرونیدلینگ، میکرودرمی و مزونیدلینگ کنند.

این فرایند در نواحی صورت، گردن و بخش بالایی سینه (قفسه سینه) مورد استفاده قرار می‌گیره و هم‌چنین به منظور عملکرد پاکسازی، جوانسازی و تقویت پوست، در دیگر نواحی بدن هم به‌کار گرفته می‌شه که معمولا پس از مشورت و معاینه با پزشک یا تیم مشاوره زیبایی و تشخیص صلاحیت مراجعه‌کننده نسبت به انجام این فرایند در ناحیه موردنظر، از این فرایند استفاده می‌شه.

پاکسازی و جوانسازی با هیدرودرمی

شناسایی قلم هیدرودرمی و عملکردهای مختلف اون

در این بخش بیشتر با عملکرد هیدرودرمی بیشتر آشنا می‌شیم. قلم هیدرودرمی از چند سَری (head) مختلف برخورداره. سَریِ هیدرودرم – Hydro-Derm – از عملکرد ساینده یا abrasive برخورداره که لایه‌ی سطحیِ سلول‌های مرده‌، چربی، اجرام و ذرات کثیفی چسبنده روی پوست رو می‌تراشه.

سَریِ هیدرواِکستِرَکشِن – Hydro-Extraction از طراحیِ مارپیچی خاصی برخورداره که موجب ایجاد موج گرداب مانندِ کوچکی در سطح پاکسازی شده پوست می‌شه و پوست رو از جوش‌های سرسیاه و اجرام انباشته شده در بافت پوست پاکسازی می‌کنه.

سَریِ هیدروفیوژن – Hydro-Fusion – بافت پوست رو به سرم هیالورونیک اسید و ترکیبات جوانسازی پوست آغشته می‌کنه و آبرسانی رو برای پوست شما عزیزان به ارمغان میاره. استفاده از این سَری‌های آبرسان (اشاره به ره سه head دستگاه که در بالا به توضیحشون پرداختیم)، در هیدرودرمی باعث می‌شه تا ترکیبات داروی بهتر و سریع‌تر به بافت لایه‌های میانی پوست دست پیدا کنن.

پس از انجام کلیه‌ی مراحل پاکسازی و تزریق مواد ترکیبات دارویی به پوست، پوست به محلول‌های حاوی ویتامین، آنتی-اکسیدانت و پِپتاید‌های مخصوص جوانسازی (ضدپیری) آغشته می‌شه و به آرومی ماساژ می‌دن.

مکانیزم آبرسانی پوست با هیدرودرم ابریژن

مکانیزم آبرسانی پوست با هیدرودرمی رو می‌شه به 5 مرحله‌ی مجزا تقسیم کرد که با استفاده از سه نوکِ متفاوت دستگاه صورت می‌پذیره. به طور کلی 5 مرحله این فرایند عبارت‌اند از: تراشیدن، صیغل دادن، پاکسازی، آبرسانی و تقویت.

تراشیدن: با استفاده از نوک هیدرودرم دستگاه آنزیم‌های خشک‌کننده پوست، سلول‌های مرده، کثیفی و سایر موادی که در روزنه‌های پوست گیر کردن، از پوست جدا می‌شن.

صیغل دادن: در این مرحله با استفاده از سریِ برخوردار از تیغه الماس، سطحِ پوست تراشیده می‌شه (فرایندی شبیه به میکرودرمی) تا بافتی صیغلی، صاف و ابریشمی پدید بیاد.

پاکسازی: نوک هایدروفیوژنِ دستگاه آب رو با کمی فشار به درون روزنه‌های پوست می‌فرسته تا چربی و بقیه اجرام انباشته شده در عمق پوست رو بیرون بکشه. هم‌زمان با این فرایند، تمام آلاینده‌های بیرون کشیده شده از پوست با استفاده از مَکَنده از سطح پوست جمع می‌شن.

آبرسانی: در این مرحله سرمی ترکیبی از هیالورونیک اسید به درون روزنه‌های پوست فرستاده می‌شه تا فرایند آبرسانی و سیستم انشعابی آبرسانی در بافت پوست رو تقویت کنه.

تقویت: پوست پاکسازی و آبرسانی شده به ترکیبی از ویتامین‌، آنتی اکسیدانت و پپتاید آغشته می‌شه که به بازیابی سلامت و زیبایی پوست کمک بسیار چشم‌گیری می‌کنه و از نفوذ آلاینده‌های به لایه‌های عمقی پوست پیش‌گیری می‌کنه.

مزایای پاکسازی و جوانسازی با هیدرودرمی

 • قابلیت رفع و زدودن خطوط چین و چروک پوست
 • تقویت خاصیت ارتجاعی و استحکام بافت پوست
 • ایجاد بافت پوستی سخت و یک‌پارچه
 • رفع و زدودن خشکی و ورقه شدن پوست
 • رفع لکه‌های قهوه‌ای حاصل از پیگمنتیشن، تراکم اجرام در پوست و کک و مک
 • رفع جوش‌های سرسیاه، تیرگی (سیاهی) نواحی مختلف پوست و آکنه
 • زدودن چربی‌های متراکم در پوست
 • ترمیم منافذ باز (بیش از اندازه باز) در پوست

نکات و مراقبت‌های پس از آبرسانی پوست با هیدرودرم ابریژن

 • نوشیدن مقدار زیادی آب به منظور هیدراته کردن (مرطوب‌سازی) پوست
 • مراقبت و مرطوب‌سازی پوست با استفاده از مرطوب‌کننده‌های قوی حداقل تا 7 روز
 • پس از انجام هیدرودرمی از محصولات بدون رایحه و پاک‌کننده‌های ملایم برای شستشو و مرطوب‌سازی پوست استفاده بشه و شستشوی صورت با آب سرد صورت بپذیره
 • از خاروندن یا کندن هر نوع پوست ورقه شده یا مرده پرهیز بشه چون منجر به زخم شدن پوست می‌شه
 • تا حداقل 48 ساعت از مصرف هر نوع لوازم آرایشی پرهیز بشه
 • حداقل 5 تا 7 روز پرهیز از اثابت نور خورشید با پوست، پس از اون با ضد آفتاب
 • استفاده از کرم ضدآفتاب با درجه SPF 30 به منظور محافظت در برابر آفتاب
 • آمادگی برای بروز حساسیت یا عوارض جانبی خفیف هم‌چون سرخی پوست صورت در نواحی که هیدرودرمی روی اون صورت گرفته
 • پرهیز از استفاده هرگونه پماد یا کرم‌های حاوی رتینوئید یا ویتامین A

ترکیبات مورد استفاده در فرایند هیدرودرمی

 • سِرُم هیالورانیک اسید (Hyaluronic acid serum) که به عنوان ترکیب اصلی و تاثیرگذارترین ترکیب موردنظر در آبرسانی پوست شناخته می‌شه.
 • ترکیبات متغیر ویتامینی
 • محلول‌های حاوی آنتی اکسیدانت (Antioxydants)
 • آلفا هیدروکسی اسید (Alpha hydroxy acid)
 • سالیسیلیک اسید (Salicylic acid)
 • هورمون‌های پپتاید (Peptide hormones)

افراد برخوردار از بالاترین صلاحیت برای انجام هیدرودرمی

 • افرادی که از وجود جوش‌های سرسیاه و عمقی در پوستشون رنج می‌برن
 • افراد مبتلا به تغییررنگ رنگ‌دانه‌های پوستی یا به اصطلاح پیگمِنتِیشن
 • افراد برخوردار از پوست خشک و ورقه ورقه‌ای
 • افراد برخوردار از تراکمات پوستی چرب یا جوش‌های چرکی
 • افرادی با کیفیت پوست پایین که دچار شل‌شدگی و افتادگی پوست هستن
 • افراد مبتلا به عارضه منافذ پوستی باز (افراد برخوردار از منافذ گشاد پوستی)

افراد فاقد صلاحیت استفاده از هیدرودرم ابریژن

افرادی که از عارضه‌های پوستی بسیار شدید برخوردارن یا طی 12 ماه گذشته به ایزوتِرتینوئین مبتلا شدن. به غیر از اون ممکنه شرایط یا عوارض خاصی وجود داشته باشه که طی اون شما مراجعه‌کنندگان عزیز قادر به استفاده از هیدرودرمی نباشین؛ همه‌ی این موارد در جلسه معاینه ارزیابی شده و خدمت شما عزیزان گزارش خواهد شد.

خارج از این موارد شما عزیزان تحت هر شرایطی و برخورداری از هر نوع بافت پوستی، قادر خواهید بود تا با هدف ارتقای سطح کیفی بافت پوست و رفع عارضه‌های پوستتون به استفاده از این فرایند کاملا غیرتهاجمی (عاری از هر گونه درد و حساسیت) بپردازید.

تعداد جلسات، طول جلسات، فاصله بین جلسات و هزینه آبرسانی پوست با هیدرودرمی

تعداد جلسات هیدرودرمی معمولا پس از معاینه توسط پزشک تعیین می‌شه. هر چه کیفیت بافت پوست شما عزیزان بالاتر باشه و از پوست سالمی برخوردار باشید به جلسات کم‌تری نیاز خواهید داشت یا به‌طور بدیهی می‌تونید از فواصل بیشتری بین جلسات هیدرودرمی بهره‌مند بشید.

طول جلسات هیدرودرمی معمولا بین چهل الی پنجاه دقیقه خواهد بود و به طور معمول در صورت اجرای هر پنج مرحله‌ی نام‌برده که پیشتر به توضیحشون پرداختیم معمولا بیشتر از سی الی پنجاه دقیقه در طولانی‌ترین حالت ممکن، طول نخواهد کشید.

کارشناسان زیادی بر این باور هستن که اگر این اولین استفاده شما از خدمات مخصوص پاکسازی، جوانسازی و محافظت و تقویت پوست به شمار میاد، ماهی یک‌بار به انجام هیدرودرمی بپردازید اما در صورتی که به طور معمول اقدامات موردنیاز برای محافظت از پوست رو انجام می‌دید یا از بافت پوست سالمی برخوردارید، می‌تونید فاصله بین جلساتتون رو تا سه ماه افزایش بدید.

هزینه هیدرودرمی با توجه به تعداد جلسات موردنیاز شما عزیزان مشخص می‌شه پس به طور بدیهی با کیفیت پوست شما، برخورداری یا عدم برخورداری از عارضه پوستی و مراقبت شما عزیزان از پوستتون که تعیین کننده تعداد جلسات موردنیاز برای استفاده از این فرایند هست، ارتباط مستقیم داره. هزینه هر جلسه استفاده از هیدرودرمی حداقل 700 هزار تومان خواهد بود.

در صورت تمایل به رزرو وقت برای جلسه‌ی مشاوره هیدرودرمی و دریافت مشورت و معاینه توسط پزشک، با کارشناسان کلینیک ساعی تماس حاصل فرمائید.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون عمل‌های زیبایی دیگر از جمله اکسیژن تراپی، تزریق پی آر پی و مزوتراپی مو، لطفا از طریق هر یک از پل‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید یا همین حالا با ما تماس بگیرید!

021-88100050
021-88193146
[email protected]

آگاهیِ شما، رمز موفقیت ماست!

منبع: bronzedbodyspray و tcwmag

بدون نظر

نظرات کاربران