فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم

میکرودرمی – لایه برداری پوست – در کلینیک ساعی

میکرودرمی – لایه برداری پوست – در کلینیک ساعی

باتوجه به شیوه‌های متنوع رسیدگی به پوست، شیوه‌هایی که معمولا کارآمدتر و سریع‌تر از شیوه‌های دیگر هستند توجه ما را بیشتر به خودشان جلب می‌کنند. میکرودرمی یکی از همین موثرترین فرایند‌ها برای پاکسازی، جوانسازی و ارتقای کیفیت پوست است.

دستگاه میکرودرمی از برند میکرودرم ابریژن – Microdermabrasion – در سال 1996 تاییدیه FDA ایالات متحده را دریافت کرد و از آن پس شرکت‌های دیگر با به‌کارگیری این تکنولوژی، اقدام به تولید دستگاه‌های مراقبت پوستی دیگری داشتند.

در حال حاضر میکرودرمی به عنوان فرایندی فوق‌العاده کارآمد در زمینه لایه برداری و پاکسازی پوست صورت شناخته می‌شود که استفاده از آن عاری از هر گونه درد و خونریزی بوده و تاثیر شگفت‌انگیز آن بعد از یک جلسه استفاده از این فرایند برای شما عزیزان نمایان خواهد شد.

میکرودرمی
لایه برداری پوست با میکرودرمی

مقدمه‌ای بر میکرودرمی

فرایند لایه‌برداری پوست با میکرودرمی، در جهان با نام میکرودرم اَبریژن – microdermabrasion – شناخته می‌شود. باتوجه به لایه‌برداری کامل از سطح پوست صورت تاثیری به مراتب چشمگیر‌تر از فرایند‌های نرم‌تری هم‌چون اکسیژن تراپی یا هیدرودرمی دارد.

میکرودرمی به طور معمول به عنوان فرایندی تهاجمی‌تر از فرایندهای نام‌برده شناخته می‌شود اما نسبت به میکرونیدلینگ و مزونیدلینگ عاری از درد و خونریزی است. از تاثیرات به سزای میکرودرمی می‌توان به پیش‌گیری از بروز لکه‌های حاصل از تابش آفتاب چروک‌های موقتی و کم‌عمق، آکنه، جای زخم و عارضه‌های پوستی دیگر اشاره داشت.

در میکرودرمی از دو تکنیک برای پاکسازی و جوانسازی پوست استفاده می‌شود. در تکنیک اول میکرودرمی؛ قلمی با تیغه‌ی کریستالی مخصوص استفاده می‌شود که با استفاده از آن لایه‌ی معینی از پوست صورت برداشته شده و پاکسازی و جوانسازی پوست از این طریق صورت می‌گیرد.

در تکنیک دوم میکرودرمی ذرات بسیار ریزی از آلومینیوم اکسید یا سدیم بی کربنات (تنها یکی از این مواد) روی سطح پوست صورت اسپری می‌شود و با استفاده از قلمی که سَریِ وکیوم یا ساکشن روی آن سوار است، برای جمع‌آوری اجزای جدا شده از پوست استفاده می‌شود.

مکانیزم میکرودرمی

همانطور که پیشتر به توضیح این فرایند پرداختیم، میکرودرمی نوعی فرایند غیر جراحی و غیر تهاجمی را شامل می‌شود که نیاز به آمادگی خاصی برای انجام آن وجود ندارد جز دانستن این که هر یک از تکنیک‌های این روش از چه مراحل و مکانیزمی برخوردار هستند.

تکنیک اول میکرودرمی – قلمی با تیغه‌ی کریستال – همانطور که از اسم آن مشخص است در این شیوه از میکرودرمی از قلمی با سَریِ کریستالی استفاده می‌شود که با چرخش تیغه کریستالی با سرعت معین، سلول‌های مرده و لایه‌ی سطحی پوست تراشیده شده و قسمت تراش‌خورده‌ی پوست با استفاده از مکنده به طور هم‌زمان جمع‌آوری می‌شوند. این تکنیک از میکرودرمی بیشتر در نواحی از صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد که از حساسیت بالایی برخوردارند و شامل نواحی اطراف چشم هم می‌شود.

تکنیک دوم میکرودرمی – میکرودرم ابریژن کریستالی – در اینتکنیکبا استفاده از قلمِ اسپری (قلمی با قابلیت اسپری کردن ذرات ریز)، کریستال‌های ریزی از جنس آلومینیوم اکسید یا سدیم بی کربنات روی سطح خارجی پوست اسپری می‌شود. ذرات تراشیده شده پوست صورت به طور هم زمان مثل تکنیک قلم کریستال با استفاده از فرایند مکش جمع‌آوری می‌شوند.

تکنیک سوم میکرودرمی – هایدرادِرم ابریژن – جدیدترین مِتُد در زمینه فرایند‌های ابریژن و میکرودرمی که با استفاده هم زمان “محصولات درمال اینفیوژن – dermal infusion –” و “فرایند تراش بدون کریستال – crystal-free exfoliation –” انجام می‌شود.

میکرودرمی
جوانسازی پوست با میکرودرمی

مزایای میکرودرمی

 • رفع و زدودن خطوط و چین و چروک‌های موقتی و کم‌عمق پوست
 • رفع و زدودن هایپرپیگمنتیشن (لکه‌های قهوه‌ای رنگ روی پوست)، آثار کهولت سن و کک و مک
 • کاهش سایز و رفع روزنه‌های گاشد پوستی و جوش‌های سرسیاه
 • رفع و زدودن آکنه، جای آکنه، جای زخم (اسکار)
 • رفع تدریجی جای بخیه
 • رفع و زدودن بافت پوست غیریکپارچه و ناهموار
 • از بین بردن مِلاسما (Melasma نوعی پیگمِنتِیشن به شکل لکه‌های قهوه‌ای و خاکستری)
 • رفع عارضه و لکه‌های حاصل از تابش مستقیم و طولانی نور آفتاب

ترکیبات به کار رفته در میکرودرمی

میکرودرمی
جوانسازی پوست با میکرودرمی
 • آلومینیوم اکسید Aluminum oxide
 • Sodium bicarbonate
 • Magnesium oxide
 • سدیم کلراید Sodium chloride

عوارض جانبی میکرودرمی

خارش خفیف و سرخی پوست در صورتی که از پوست حساسی برخوردار هستید، رایج‌ترین و تنها عوارض جانبی استفاده از میکرودرمی هستند که پس از چند ساعت محو خواهند شد. استفاده از مرطوب‌کننده‌ای قوی می‌تواند از خشکی یا ورقه‌شدن پوست جلوگیری کند. کبودی بسیار خفیفی ممکن است پدیدار شود که از جمله همین عوارض موقتی و چند ساعته به حساب می‌آید.

اقدامات قبل از میکرودرمی

 • مشورت با متخصص پوست در صورت برخورداری از عارضه پوستی، هر چند خفیف
 • پرهیز استفاده از سولار، آفتای گرفتن، وَکسینگ – waxing – و تابش مستقیم آفتاب
 • پرهیز استفاده از هرگونه کرم یا ماسک لایه‌بردار پوست حداقل تا یک هفته پیش از فرایند
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی و پاکسازی صورت از هرگونه آرایش یا جرم پیش از میکرودرمی

تعداد جلسات، فواصل بین جلسات، طول جلسات و هزینه‌ میکرودرمی

تعداد جلسات میکرودرمی موردنیاز تنها به نوع و شدت عارضه‌های پوستی شما عزیزان یا برخورداری یا عدم برخورداری از بافت پوست با کیفیت بستگی دارد که در اصل تعیین کننده میزان استفاده شما از این فرایند سایشی هستند. در صورت نیاز شما عزیزان به استفاده بیش از یک جلسه میکرودرمی، فواصل معینی بین هر جلسه وجود خواهد داشت.

فواصل بین جلسات میکرودرمی بر اساس نظرات کارشناسان زیبایی می‌تواند بین 4 الی 6 هفته یعنی همان یک الی یک ماه و نیم باشد تا از پوستی زیبا، سالم و درخشان برخوردار باشید. در صورتی که شما عزیزان با هدف زدودن نوعی عارضه هم‌چون آکنه در حال استفاده از میکرودرمی هستید، زمان‌بندی بین جلسات میتواند تا 8 هفته یا همان دو ماه یک‌بار پیش برود.

طول جلسات میکرودرمی حداقل 30 و حداکثر 45 دقیقه خواهد بود؛ در صورت استفاده درمانی در رفع و زدودن عارضه‌های پوستی هدف استفاده از میکرودرمی باشد، زمان جلسه به حداکثر زمان موردنیاز نزدیک‌تر خواهد بود.

هزینه میکرودرمی برای هر جلسه میکرودرمی مقدار ثابتی را شامل میشود و هزینه نهایی با توجه به معاینه پزشک و تعداد جلسات موردنیاز شما عزیزان برای جوانسازی یا رفع و زدودن عوارض پوستی مشخص میشود. تعداد جلسات با بافت پوستی شما عزیزان و شدت عارضه پوستی ارتباط مستقیم دارد. هر چه از پوست سالم‌تری برخوردار باشید، هزینه استفاده از خدمات این‌چنینی کاهش پیدا خواهد کرد.

میکرودرمی
لایه برداری پوست با میکرودرمی

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون فرایندهای دیگر از جمله میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ، اکسیژن تراپی، هیدرودرمی، تزریق بوتاکس و تزریق ژل، لطفا از طریق هر یک از پل‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید یا همین حالا با ما تماس بگیرید!

021-88100050
021-88193146
[email protected]

آگاهیِ شما، رمز موفقیت ماست!

منبع: healthline

بدون نظر

نظرات کاربران

15% تخفیف بگیر!

همین الان موبایلت رو وارد کن و برای این خدمات تخفیف بگیر