فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم

میکرودرمی – لایه‌برداری، پاکسازی و کاهش آثار زخم و اسکار

میکرودرمی – لایه‌برداری، پاکسازی و کاهش آثار زخم و اسکار

باتوجه به شیوه‌های متنوع رسیدگی به پوست، شیوه‌هایی که معمولا کارآمدتر و سریع‌تر از شیوه‌های دیگه هستن توجه ما رو بیشتر به خودشون جلب می‌کنن. لایه برداری پوست با میکرودرمی یکی از همین موثرترین فرایند‌ها برای پاکسازی، جوانسازی و ارتقای کیفیت بافت پوست هست. دستگاه میکرودرمی از برند میکرودرم ابریژن – Microdermabrasion – در سال 1996 تاییدیه FDA ایالات متحده رو دریافت کرد و از اون پس شرکت‌های دیگه با به‌کارگیری این تکنولوژی، اقدامات به تولید دستگاه‌های مراقبت پوستی دیگه‌ای داشتن.

علاقه به زیبایی و زیبا موندن به طور ذاتی در درون همه ما انسان‌ها قرار داره. برخورداری از سلامت و شادابی پوست صورت به اندازه‌ی برخورداری از اندام مناسب می‌تونه در افزایش روحیه و اعتماد به نفس ما سهیم باشه؛ اون هم وقتی هممون در دنیایی زندگی می‌کنیم که سلامت و زیبایی پوستمون به واسطه عوامل محیطی مخاطره‌آمیز زیادی به خطر میفته. در چنین مواقعی نیاز به فرآیند‌های پاکسازی و جوانسازی پوست صورت بیش از پیش مورد توجه ما قرار می‌گیرن.

لایه‌برداری پوست با میکرودرمی

مقدمه‌ای بر لایه برداری پوست با میکرودرمی

فرایند لایه‌برداری پوست با میکرودرمی، در جهان با نام میکرودرم اَبریژن – microdermabrasion – شناخته می‌شه؛ باتوجه به لایه‌برداری کامل از سطح پوست صورت تاثیری به مراتب چشمگیر‌تر از فرایند‌های نرم‌تری هم‌چون اکسیژن تراپی یا هیدرودرمی داره. از تاثیرات به سزای این فرایند می‌شه به پیش‌گیری از بروز لکه‌های حاصل از تابش آفتاب چروک‌های موقتی و کم‌عمق، آکنه، جای زخم و عارضه‌های پوستی دیگه اشاره داشت.

در این فرایند از دو تکنیک برای پاکسازی و جوانسازی پوست استفاده می‌شه. در تکنیک اول؛ قلمی با تیغه‌ی کریستالی مخصوص استفاده می‌شه که با استفاده از اون لایه‌ی معینی از پوست صورت برداشته شده و پاکسازی و جوانسازی پوست از این طریق صورت می‌گیره.

در تکنیک دوم ذرات بسیار ریزی از آلومینیوم اکسید یا سدیم بی کربنات (تنها یکی از این مواد) روی سطح پوست صورت اسپری می‌شه و با استفاده از قلمی با سَریِ وکیوم یا ساکشن، برای جمع‌آوری اجزای جدا شده از پوست استفاده می‌شه.

مکانیزم لایه برداری پوست با میکرودرمی

همونطور که پیشتر به توضیح این فرایند پرداختیم، میکرودرمی نوعی فرایند غیرجراحی و غیرتهاجمی رو شامل می‌شه که نیاز به آمادگی خاصی برای انجامش وجود نداره جز دونستن این‌که هر یک از تکنیک‌های این روش از چه مراحل و مکانیزمی برخوردار هستن.

تکنیک اول – قلمی با تیغه‌ی کریستال – همونطور که از اسمش مشخصه در این شیوه از قلمی با سَریِ کریستالی استفاده می‌شه که با چرخش تیغه کریستالی با سرعت معین، سلول‌های مرده و لایه‌ی سطحی پوست تراشیده شده و قسمت تراش‌خورده‌ی پوست با استفاده از مکنده به طور هم‌زمان جمع‌آوری می‌شن. این تکنیک از لایه برداری پوست با میکرودرمی بیشتر در نواحی از صورت مورد استفاده قرار می‌گیره که از حساسیت بالایی برخوردارن و شامل نواحی اطراف چشم هم می‌شه.

تکنیک دوم – میکرودرم ابریژن کریستالی – در این تکنیک با استفاده از قلمِ اسپری (قلمی با قابلیت اسپری کردن ذرات ریز)، کریستال‌های ریزی از جنس آلومینیوم اکسید یا سدیم بی کربنات روی سطح خارجی پوست اسپری می‌شه. ذرات تراشیده شده پوست صورت به طور هم‌زمان مثل تکنیک قلم کریستال با استفاده از فرایند مکش جمع‌آوری می‌شن.

تکنیک سوم – هایدرادِرم ابریژن – جدیدترین متد در زمینه فرایند‌های ابریژن که با استفاده هم‌زمان و ترکیب “استفاده از محصولات درمال اینفیوژن – dermal infusion –” و “فرایند تراش بدون کریستال – crystal-free exfoliation –” رو شامل می‌شه. این تکنیک به نوعی جدیدترین نوع از لایه برداری پوست با میکرودرمی محسوب می‌شه.

پاکسازی پوست با میکرودرمی

مزایای لایه‌برداری پوست با میکرودرمی

 • رفع و زدودن خطوط و چین و چروک‌های موقتی و کم‌عمق پوست
 • رفع و زدودن هایپرپیگمنتیشن، آثار کهولت سن و کک و مک
 • کاهش سایز و رفع روزنه‌های گاشد پوستی و جوش‌های سرسیاه
 • رفع و زدودن آکنه، جای آکنه، جای زخم
 • رفع تدریجی جای بخیه
 • رفع و زدودن بافت پوست غیریکپارچه و ناهموار
 • از بین بردن مِلاسما (Melasma نوعی پیگمِنتِیشن به شکل لکه‌های قهوه‌ای و خاکستری)
 • عارضه و لکه‌های حاصل از تابش مستقیم و طولانی نور آفتاب

ترکیبات به‌کار رفته در فرآیند لایه‌برداری پوست با میکرودرمی

لایه‌برداری پوست با میکرودرمی
 • آلومینیوم اکسید Aluminum oxide
 • Sodium bicarbonate
 • Magnesium oxide
 • سدیم کلراید Sodium chloride

اقدامات پیش از استفاده از میکرودرمی

 • مشورت با متخصص پوست در صورت برخورداری از عارضه پوستی، هر چند خفیف
 • پرهیز استفاده از سولار، آفتای گرفتن، وَکسینگ – waxing – و تابش مستقیم آفتاب
 • پرهیز استفاده از هرگونه کرم یا ماسک لایه‌بردار پوست حداقل تا یک هفته پیش از فرایند
 • عدم استفاده از لوازم آرایشی و پاکسازی صورت از هرگونه آرایش یا جرم پیش از میکرودرمی

تعداد جلسات، فواصل بین جلسات، طول جلسات و هزینه‌ لایه‌برداری پوست با میکرودرمی

تعداد جلسات لایه برداری پوست با میکرودرمی موردنیاز تنها به نوع و شدت عارضه‌های پوستی شما عزیزان یا برخورداری یا عدم برخورداری از بافت پوست با کیفیت بستگی داره که در اصل تعیین کننده میزان استفاده شما از این فرایند سایشی هستن. در صورت نیاز شما عزیزان به استفاده بیش از یک جلسه میکرودرمی، فواصل معینی بین هر جلسه وجود خواهد داشت.

فواصل بین جلسات لایه برداری پوست با میکرودرمی بر اساس نظرات کارشناسان زیبایی می‌تونه بین 4 الی 6 هفته یعنی همون یک الی یک ماه و نیم باشه تا از پوستی زیبا، سالم و درخشان برخوردار باشین. در صورتی که شما عزیزان با هدف زدودن نوعی عارضه هم‌چون آکنه در حال استفاده از میکرودرمی هستین، زمان‌بندی بین جلسات می‌تونه تا 8 هفته یا همون دو ماه یک‌بار پیش بره.

طول جلسات لایه برداری پوست با میکرودرمی حداقل 30 و حداکثر 45 دقیقه خواهد بود؛ در صورت استفاده درمانی در رفع و زدودن عارضه‌های پوستی هدف استفاده از میکرودرمی باشه، زمان جلسه به حداکثر زمان موردنیاز نزدیک‌تر خواهد بود.

هزینه لایه برداری پوست با میکرودرمی برای هر جلسه مقدار ثابتی رو شامل می‌شه و هزینه نهایی با توجه به معاینه پزشک و تعداد جلسات موردنیاز شما عزیزان برای جوانسازی یا رفع و زدودن عوارض پوستی مشخص می‌شه. تعداد جلسات با بافت پوستی شما عزیزان و شدت عارضه پوستی ارتباط مستقیم داره. هر چه از پوست سالم‌تری برخوردار باشین، هزینه استفاده از خدمات این‌چنینی کاهش پیدا خواهد کرد.

پاکسازی پوست با میکرودرمی

برای رزرو وقت برای جلسه‌ی مشاوره و دریافت مشورت و معاینه توسط پزشک، با کارشناسان کلینیک ساعی تماس حاصل فرمائید.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون عمل‌های زیبایی دیگه از جمله میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ و پلاژن‌تراپی لطفا از طریق هر یک از پل‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید یا همین حالا با ما تماس بگیرید!

021-88100050
021-88193146
[email protected]

آگاهیِ شما، رمز موفقیت ماست!

منبع: healthline

بدون نظر

نظرات کاربران