فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم

تزریق پی آر پی (PRP) – درمان عارضه‌های پوستی و جوانسازی

پی آر پی صورت

تزریق پی آر پی (PRP) – درمان عارضه‌های پوستی و جوانسازی

فرآیند‌های ترمیمی هم به اندازه‌ی فرآیندهای زیبایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستن؛ چرا که در موارد بسیاری مرز بین مشتریان و رسیدن به زیبایی ظاهری مورد نظرشون، تنها استفاده از یک فرآیند ترمیمی هست و بس. پی آر پی صورت (PRP)، جوانسازی با پی آر پی – درمان با پی آر پی – هر یک از زیرشاخه‌های تزریق پی آر پی در دست‌یابی به زیبایی ظاهری شما عزیزان محسوب می‌شن.

صورت از جمله اعضای بدن انسان محسوب می‌شه که به‌طور معمول بیشترین توجه ممکن رو به‌خودش جلب می‌کنه. چرا که جدای از استقرار اعضای ارتباطی بدن انسان در چهره، معمولا صورت تنها عضوی هست که حین صحبت‌کردن و برقراری ارتباط با دیگران به‌ چشم میاد؛ از این‌رو طبیعتا زیبایی این عضو بیش از دیگر اعضای بدن موردتوجه قرار می‌گیره.

مقدمه‌ای بر درمان با پی آر پی (PRP)

پلاسما غنی شده از پلاکت (platelet-rich plasma) که با نام اختصاری پی آر پی (PRP) هم شناخته می‌شه و در سرتاسر جهان با نام صورت خون آشام (vampire facial) لقب گرفته؛

در این فرآیند ماده‌ای حاصل از جداسازی و تغلیظ (افزایش تراکم) پلاسمای خون مورد استفاده قرار می‌گیره که پیشتر اون رو با نام پلاسما غنی شده از پلاکت معرفی کردیم. این ماده که شامل فاکتورهای پروتئینی خاصی که در لخته شدن خون موثر هستن.

عملکرد این فاکتورهای پروتئینی در تسریع لخته شدن خون باعث می‌شه از خواص درمانی و تسریع فرآیند بهبود بافت‌های بدن برخوردار باشه. درمان با تزریق پی آر پی هم بر پایه استفاده از محلول تزریقی متراکم همین فاکتورهاست.

تزریق پی آر پی (PRP) در ایران با نام پلاکت درمانی یا پلاسما درمانی هم شناخته می‌شه. از جمله مواردی که باید به عنوان دانسته‌های تزریقات پی آر پی (PRP) به اون اشاره داشت اینه که در این روش هم همانند زاویه‌سازی و فرم‌دهی با تزریق چربی، ماده اولیه تزریق از بدن مشتری برداشته می‌شه.

در پی آر پی (PRP) این ماده به طور رایج از بازوی فرد برداشته می‌شه؛ با این وجود تنها مواردی که ممکنه شامل حساسیت و عوارض جانبی بشه ترکیبات اضافه شده به ماده اولیه برای فرآوری ماده تزریقی خواهد بود.

موارد درمانی در درمان با پی آر پی (PRP)

درمان و رفع ریزش موی سر، درمان مشکلات پوستی و جوانسازی پوست صورت، درمان آسیب‌دیدگی تاندون و آسیب‌های ورزشی حاد، درمان ورم و بادکرگی مفاصل و استخوان‌ها از جمله مواردی هستند که از تزریقات پی آر پی (PRP) در اون‌ها استفاده می‌شه. اما یکی از اصلی‌ترین مواردی که ما در کلینیک ساعی با استفاده از پی آر پی (PRP) به تقویت و ترمیم صورت می‌پردازیم.

پی آر پی صورت: مشکلات هورمونی که منجر به ریزش مو در مردان می‌شه از جمله مواردی محسوب می‌شه که با تزریقات پی آر پی (PRP) قابل درمان هستن. علاوه بر این، در صورتی که ریزش مو در سر بر اثر خواب‌رفتگی فولیکول‌های مو اتفاق افتاده باشه می‌شه با استفاده از مزوتراپی هم به رفع این مشکل رسیدگی کرد.

مراحل جوانسازی با پی آر پی (PRP)

پی آر پی صورت از یک فرآیند سه مرحله‌ای تشکیل شده که بر اساس اون ابتدا به دریافت خون از بدن مشتری پرداخته می‌شه و با استفاده از کیت شد انعقاد خون تا زمان انتقال به آزمایشگاه از لخته شدنش جلوگیری می‌شه.

در آزمایشگاه به فرآوری خون دریافتی از مشتری در قالب جداسازی پلاکت‌های خون از گلبول‌های قرمز می‌پردازن.

جوانسازی با پی آر پی

مکانیزم پی آر پی صورت

در هر بار دریافت خون از بدن مشتری بین 35 یا 40 ملی‌لیتر خون گرفته می‌شه. خون گرفته شده با استفاده از کیت ضد انعقاد تا زمان انتقال به آزمایشگاه لخته نشده و در حالت طبیعی خودش (مایع) باقی می‌مونه. تزریق پی آر پی (PRP) به‌صورت زیرپوستی صورت می‌گیره و در هر تزریق 1.20 میلی‌لیتر از ماده تزریقی به بدن مشتری تزریق می‌شه که سطحی به شعاع یک سانتی‌متر رو پوشش می‌ده.

در فرآیند فرآوری ماده تزریقی پی آر پی (PRP) از خون بدن مشتری؛ از کیت‌های جداکننده و دستگاه سانتریفیوژ استفاده می‌شه تا پلاکت‌های خون از گلبول‌های قرمز جداسازی بشه. باید در نظر داشت که تزریق پی آر پی مو با استفاده از دستگاه مزوگان صورت می‌گیره که شامل قابلیت تنظیم مقدار و عمق تزریق ماده هم می‌شه. سوزن‌های مورداستفاده در این فرآیند از قطر بسیار نازکی برخوردار هستن در نتیجه، این شیوه از حداقل میزان درد برخورداره.

فرآیند درمان سلولی با تزریق پی آر پی (PRP) به این‌صورت شکل می‌گیره که عناصر رشد موجود در فاکتورهای پروتئینی پلاکت‌ها (که با غلیظ‌سازی پلاسما با فاکتورهای پروتئینی به حداکثر تراکم ممکن رسیدن) منجر به تحریک فیبروپلاست‌ها و سایر سلول‌های بنیادین موجود در سطح زیرین پوست شده و افزایش ساخت کلاژن و الاستین رو به همراه داره؛ که در نهایت تحریک و رشد سلولی رو به دنبال داره و پوستی جوان و زیبا رو برای شما عزیزان به ارمغان میاره.

فاصله میانگین بین تزریق‌ها و زمان موردنیاز برای پی آر پی صورت

فاصله میانگین برای تزریقات پی آر پی (PRP) برای صورت به طور معمول بین 3 الی شش ماه رو شامل می‌شه. روند کلی تزریقات پی آر پی صورت حدود 2 تا 3 جلسه هست که در فاصله زمانی 6 الی 9  ماه تکمیل خواهد شد. جلسات تکمیلی در تزریقات پی آر پی به طور معمول هر 12 ماه یکبار (سالی یکبار) انجام می‌شن تا از پایداری تاثیرات تزریق پی آر پی صورت اطمینان حاصل بشه.

استفاده از درمان پی آر پی برای رفع پف و تیرگی زیر چشم

پی آر پی صورت به طور معمول برای تمام بخش‌های صورت مورد استفاده قرار می‌گیره اما می‌شه از این تزریقات تنها به طور مجزا برای درمان پف و تیرگی زیر چشم هم استفاده کرد. در این نوع تزریق از مقداری برابر با یک سی سی به عنوان یک واحد تزریقی برای هر کدوم از چشم‌ها استفاده می‌شه.

مزایای استفاده از پی آر پی صورت

 • جوانسازی پوست صورت
 • افزایش کیفیت بافت پوست صورت
 • رفع چین و چروک‌های موقتی صورت
 • از بین بردن جای زخم‌های ایجاد شده در صورت
 • عاری از هرگونه عوارض جانبی یا حساسیت
 • احتمال بروز عفونت در این شیوه تقریبا صفر است
 • استفاده از این شیوه عدم بروز حساسیت و آلرژی رو به همراه داره
 • فرآیند تزریق با بی‌حسی موضعی با استفاده از لیدوکائین یا بی‌حسی مشابه صورت می‌گیره
 • عدم وجود فاکتورهای تزریقی غیرسازگار با بدن که موجب عدم بروز حساسیت و عوارض جانبی می‌شه

نکات و اقدامات پیش از تزریق پی آر پی صورت

به یاد داشته باشیم که:

 • عدم مصرف قرص و مکمل‌های امگا 3 و 6
 • عدم مصرف داروهای شامل کدئین یا ترامادول
 • عدم مصرف مکمل‌های غیراستروئیدی از حداقل یک هفته پیش از تزریق
 • نتایج درمانی در این شیوه به تدریج خودشون رو نشون می‌‌دن و خبری از نتایج آنی نیست

نکات و اقدامات پس از جوانسازی با پی آر پی

 • عدم استحمام تا 24 ساعت پس از تزریق پی آر پی
 • عدم مصرف داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی تا 72 ساعت پس از تزریق
 • اولین تغییرات پس از انجام تزریق بعد از دو الی سه هفته خودشون رو نشون می‌دن
 • کبودی‌های کوچک سطحی پس از انجام تزریق در سطح پوست ایجاد می‌شن که عادیه
 • پس از طی شدن 72 ساعت عدم استحمام، به مدت 72 ساعت از استحمام با آب داغ پرهیز بشه
 • عدم استفاده از کمپرس یخ پس از تزریق پی آر پی (به دلیل حساسیت پلاکت به دمای پایین)
درمان با پی آر پی

موارد فاقد صلاحیت در درمان با پی آر پی صورت

 • اشخاص برخوردارد از عفونت‌های موضعی و عمومی
 • زنان باردار یا در حال شیردهی
 • افرادی که تعداد پلاکت‌های خونشون کمتر از 5000 در هر میکرولیتر هست
 • افراد مبتلا به سندروم سندروم اختلال پلاکتی
 • مصرف سنگین دخانیات
 • تب و بیماری‌های حاد
 • کاهش تعداد پلاکت موجود در خون به زیر 10000 در هر میکرولیتر
 • سابقه استفاده یا تزریق یکسری داروهای خاص
 • سابقه ابتلا به طیف خاصی از بیماری‌های سرطانی

تعداد جلسات و هزینه جوانسازی با پی آر پی در کلینیک ساعی

با توجه به توضیحاتی که پیرامون شیوه‌ی تهیه و فرآوری ماده تزریقی در تزریقیات پی آر پی (PRP) خدمت شما عزیزان ارائه شد؛ همه ما به اندازه کافی در جریان اقدامات پیچیده و پیشرفته مربوط به آماده‌سازی‌های پیش از تزریقات قرار گرفتیم. به طور معمول هزینه مربوط به تزریقات پی آر پی تنها بر اساس نیاز مشتری و تعداد جلسات موردنیاز تعیین می‌شه.

تعداد جلسات موردنیاز برای تزریقات پی آر پی هم از جمله مواردی هستن که تزریقات پی آر پی رو دست‌خوش تغییرات چشمگیری می‌کنن. در نتیجه بسته به نیاز مشتری که تعیین‌کننده تعداد جلسات موردنیاز برای فرآیند زیبایی – درمانی پی آر پی (PRP) صورت هست؛ هزینه انجام این فرآیند کاهش یا افزایش پیدا می‌کنه.

اغلب این اطلاعات پس از یک جلسه معاینه و دریافت مشاوره از پزشک قابل تعیین هستن. ما در کلینیک ساعی در خدمت شما عزیزان هستیم تا تجربه‌ای به‌‌یاد موندنی از سطح بالای کیفیت خدمات تخصصی زیبایی – درمانی رو برای شما عزیزان رقم بزنیم.

در صورت تمایل به رزرو وقت برای جلسه‌ی مشاوره و دریافت مشورت و معاینه توسط پزشک، با کارشناسان کلینیک ساعی تماس حاصل فرمائید.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون عمل‌های پاکسازی و جوانسازی پوست از جمله رتینول تراپی، میکرودرمی یا پلاژن‌تراپی لطفا از طریق هر یک از پل‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید یا همین حالا با ما تماس بگیرید!

021-88100050
021-88193146
[email protected]

آگاهیِ شما، رمز موفقیت ماست!

منبع: healthline

بدون نظر

نظرات کاربران