فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم

رتینول تراپی – پاکسازی و جوانسازی پوست بدون دستگاه بدون جراحی

پاکسازی و جوانسازی با رتینول تراپی

رتینول تراپی – پاکسازی و جوانسازی پوست بدون دستگاه بدون جراحی

رتینول از خانواده‌ی رتینوئیدها بوده و باتوجه به برخورداری از ساختار کوچک سلولی، با جذب آلودگی از لایه‌های بیرون پوستی، به لایه‌های زیرین پوست که محل استقرار کلاژن و الاستین هست، انتقال پیدا می‌کنه. مکانیزم پاکسازی و جوانسازی پوست با رتینول تراپی به این شکل هست که با نفوذ رتینول به این لایه‌ها، این ماده به افزایش ترشح کلاژن و الاستین در زیر پوست و جوانسازی هرچه بیشتر پوست صورت کمک می‌کنه.

علاوه بر زیبایی چهره، سلامت پوست صورت و بهداشت پوست صورت از جمله مواردی هستن که باید در همه حال رعایت بشه. پاکسازی صورت در منزل و با استفاده از اقلام بهداشتی که در اختیار خودمون هست تنها بخشی از رعایت سلامت و بهداشت پوست صورت رو شامل می‌شه که بد نیست به‌صورت روزانه و دوره‌ای در منزل به انجام برسه.

در ادامه به بررسی پیش‌زمینه، مکانیزم و مزایا، نکات حائز اهمیت، تعداد جلسات، هزینه و اقدامات پس از فرآیند زیبایی – درمانی رتینول تراپی خواهیم پرداخت که یکی از تنها فرآیند‌های پاکسازی، جوانسازی و ترمیم پوست صورت بدون نیاز به جراحی و عاری از هرگونه درد و حساسیت به حساب میاد، خواهیم پرداخت.

مقدمه‌ای بر جوانسازی پوست با رتینول تراپی

ترکیبات مورد استفاده در رتینول‌ تراپی به علت برخورداری از ساختار مشابه ویتامین A، علاوه بر جوانسازی پوست، از پوست صورت در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنه. رتینول از بین تمام مواد موجود در گروه رتینوئید‌ها (نوعی ترکیبات که برای محافظت و پاکسازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرن)، از کمترین امکانِ ایجادِ حساسیت و تحریک پوست برخورداره که برای افرادی با پوست حساس بسیار مناسبه.

علاوه بر جوانسازی و پاکسازی، تشابه ساختار رتینول با ویتامین A باعث ایجاد تاثیر بازسازی در این ماده و کرم‌های ساخته شده بر اساس این ماده شده. در نتیجه می‌شه با استفاده از کرم‌های جاوی رتینول و مکمل‌های ویتامینی مورد استفاده در فرآیند رتینول تراپی در کلینیک ساعی، با یک تیر چند نشون رو هدف بگیریم و بزنیم. پاکسازی، جوانسازی و بازسازی بافت پوست صورت همه و همه در یک فرآیند زیبایی – درمانی بدون نیاز به جراحی و عاری از عوارض جانبی.

پاکسازی و جوانسازی با رتینول تراپی

مکانیزم و مزایای جوانسازی و پاکسازی پوست با رتینول تراپی

از اونجایی که رتینول از خانواده رتینوئید‌ها محسوب می‌شه، باتوجه به برخورداری از ساختار ریزِ سلولی، پس از جذب در لایه‌های بیرونیِ پوست، به لایه‌های زیرین پوست نفوذ می‌کنه؛ که محل ساخت کلاژن و الاستین هست. با نفوذ به این لایه‌ها رتینول باعث ایجاد افزایش در ساخت کلاژن و الاستینِ لایه‌های زیرین بافت پوست شده و جوانسازی و بازسازی پوست رو در سطح بالایی میسر می‌کنه.

پاکسازی لکه‌های قهوه‌ای‌رنگِ حاصل از تابش اشعه‌ی فرابنفش خورشید (که به اصطلاح با نام پیگمِنتِیشِن شناخته می‌شن)، رفع آکنه و رفع کک و مک از جمله موارد دیگه‌ای هستن که در رتینول‌تراپی میسر شده و برای مدت تقریبا طولانی پایدار خواهد موند. رفع روزنه‌های پوستی ایجاد شده در صورت (چه ریز و چه درشت)، بازیابی پوستی نرم و یک‌دست همون تاثیرِ شگفت‌انگیزِ رتینول‌تراپی رو هست که با عنوان “جادوی رتینول تراپی” شناخته می‌شه.

ایجاد تاخیر در روند پیری پوست و کاهش آسیب‌های جدی وارد شده به بافت پوست که ناشی از آلودگی‌های محیطی هستن، تنها بخشی از مزایای پاکسازی با رتینول تراپی محسوب می‌شن. در عین حال درمان جوش‌های سرسفید، سرسیاه و گرفتگی منافذ پوست و گاها؛ پاکسازی اجرام زیرپوستی از جمله نتایج دیگه‌ای هستن که با استفاده از فرآیند درمانی رتینول تراپی می‌شه به اون‌ها دست پیدا کرد.

اقدامات پس از جوانسازی پوست با رتینول تراپی

جوانسازی و پاکسازی با رتینول تراپی

از جمله مهمترین اقدامات پس از انجام رتینول تراپی، مراقبت از پوست در برابر تابش نور آفتاب و آلودگی‌های موجود در سطح شهر و محیط زندگی محسوب می‌شه. منافذ پوست پس از انجام رتینول‌تراپی تا مدت محدودی باز خواهند بود؛ در نتیجه تابش مستقیم اشعه یا نفوذ مستقیم آلودگی بیشترین ضرر ممکن رو برای پوست به‌وجود میاره.

یکی از اقدامات محافظتی پوست پس از انجام رتینول‌تراپی که به علت حساس‌شدن پوست صورت نسبت به قبل و جلوگیری از آسیب به منافذ باز شده توصیه می‌شه، استفاده از کرم ضد آفتاب با درجه SPF بالا هست. در صورت عدم حساسیت به چنین درجه‌ای از کرم، استفاده از اون توصیه می‌شه در غیر اینصورت برای دریافت راه‌حل بهتر، مشورت با پزشک حتما انجام بشه. تا حد ممکن از بیرون رفتن هنگام تابش مستقیم و شدید نور آفتاب پرهیز بشه.

نکات حائز اهمیت در جوانسازی و پاکسازی پوست با رتینول تراپی

باید به‌خاطر داشته باشیم که رتینول تراپی به تنهایی قادر به لایه‌برداری بیرونی از پوست صورت نیست و سلول‌های پیر و مرده‌‌ مستقر در زیر پوست رو هدف قرار می‌ده در نتیجه به‌غیر از استفاده از رتینول تراپی، عمل لایه‌برداری پوست با میکرودرمی، پاکسازی و جوانسازی پوست با میکرونیدلینگ، احیاسازی پوست با اکسیژن تراپی و پاکسازی و آبرسانی پوست با هیدرودرمی رو به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم.

نکته: انجام هر یک از این عمل‌ها به تنهایی و در کنار فرآیند رتینول‌تراپی، قادر به ارائه پوستی زیبا، نرم، شفاف، شاداب و همچون آینه صاف و صیغلی، به شما عزیزان خواهد بود. بدن ما درست همانند اجزای دیگه‌ی موجود در طبیعت، به رسیدگی نیاز داره و وقتی که این رسیدگی به بهترین نحو ممکن انجام بشه؛ بدن ما هم‌چون گیاهی سرحال و شاداب بازتاب این رسیدگی‌ها و مراقبت‌های انجام شده رو نمایان می‌کنه.

تعداد جلسات و هزینه تقویت پوست با رتینول تراپی در کلینیک ساعی

جوانسازی و پاکسازی با رتینول تراپی

تعداد جلسات موردنیاز برای پاکسازی و جوانسازی پوست با فرآیند رتینول تراپی از جمله موارد همواره تعیین شده توسط پزشک هست که با توجه به معاینه صورت و دریافت خلاصه وضعیت از کیفیت و سطح سلامت بافت پوست و سطح ساخت کلاژن و الاستین در پوست صورت تعیین خواهد شد.

هزینه مربوط به جلسات پاکسازی و جوانسازی پوست با رتینول تراپی هم بسته به نوع و میزان مواد اولیه و کرم‌های مورد استفاده در جلسات رتینول تراپی تعیین خواهد شد. در نتیجه تعیین زمانبندی و هزینه‌ها، پس از جلسه‌ی معاینه توسط پزشک و دریافت مشاوره صورت خواهد پذیرفت. ما در کلینیک ساعی با بهره‌گیری از کادری مجرب، آماده ارائه تجربه‌ای بی‌نظیر از فرآیند‌های زیبایی – درمانی به شما عزیزان هستیم.

در صورت تمایل به رزرو وقت برای جلسه‌ی مشاوره و دریافت مشورت و معاینه توسط پزشک، با کارشناسان کلینیک ساعی تماس حاصل فرمائید.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون عمل‌های دیگر در زمینه پاکسازی و جوانسازی صورت از جمله اکسیژن تراپی، هیدرودرمی، میکرودرمی یا مزوتراپی، لطفا از طریق هر یک از پل‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید یا همین حالا با ما تماس بگیرید!

021-88100050
021-88193146
[email protected]

آگاهیِ شما، رمز موفقیت ماست!

منبع: webmd

بدون نظر

نظرات کاربران