فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم
باید و نباید های لیزر موهای زائد | کلینیک پوست و مو ساعی Saeeclinic
950
rtl,page-template-default,page,page-id-950,bridge-core-1.0.6,ajax_updown,page_not_loaded,,qode_grid_1300,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-saeeclinic,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

لیزر موهای زائد

 

 لیزر موهای زائد یکی از موثر ترین راه کار ها برای رفع کامل موهای زائد می باشد. همان طوری که از نام موهای زائد آشکار می باشد موهای زائد، مویی ناخواسته و اضافی می باشند که به دلایل متنوعی رشد می نمایند. دلایلی که از مهم ترین آن ها می توان به پر مویی غیر هورمونی و یا مشکلات هورمونی و ایجاد اختلالاتی از جمله بی نظمی در آن ها اشاره کرد. به همین دلیل افراد به لیزر موهای زائد روی می آورند.

لیزر موهای زائد امری است که این روزها بسیار به آن توجه می شود. همان طور که می دانید لیزر موهای زائد در تمام بخش های بدن از جمله صورت، پا، دست، زیر بغل، قسمت های اضافه و گاها تمام بدن به انجام می رسد. این امر به قدری در کشور رواج پیدا کرده است که گاها مراکز آرایشی بهداشتی نیز بدون اینکه تجربه کافی در این راستا داشته باشند با خرید یک دستگاه لیزر فرایند این امر مهم را بدون رعایت کردن شرایط بهداشتی به انجام می رسانند. در حالی که درست شبیه به کاشت مو و کاشت ابرو و یا حتی قرینه سازی صورت باید بگویم لیزر موهای زائد امری بسیار مهم است که باید در کلینیک های پزشکی و توسط کادری مجرب به انجام برسد. اگر این مهم به دست متخصصین این امر صورت بگیرد بدون تردید بازگشت موهای زائد و یا حتی عوارضی که گاها برخی از افراد دچار آن می شوند از سر شما دور می ماند. در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا پیرامون لیزر موهای زائد ، مزیت ها و معایب آن، فرایند لیزر و باید و نبایدهای این امر مطالبی را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر می خواهید پوستی لطیف و رؤیای داشته باشید به شما توصیه می کنیم با ما همراه باشید و در انتها اگر نظر شما جلب شد با متخصصین ما در این راستا ارتباط برقرار کنید تا به هر آنچه در ذهن دارید دست پیدا کنید.

آنچه که سبب اثر بخشی بیش از پیش لیزر موهای زائد برای از بین رفتن موهای اضافی و ناخواسته می شود، تشخیص و پی بردن به علت پر مویی می باشد. زیرا همان طوری که پیش تر اشاره کردیم، پر مویی می تواند ناشی از اختلالات هورمونی و ژنتیکی باشد.

راه کار دائمی لیزر موهای زائد در کلینیک زیبایی پوست و مو ساعی

در کنار لیزر موهای زائد ، برای رسیدن به زیبایی ایده آل می توانید از سایر خدمات کلینیک پوست و موی ساعی از جمله خدمات زاویه سازی صورت ، کاشت مو و کاشت ابرو نیز استفاده کنید و از مزایای آن بهره ببرید.

طبیعی است که فرآیند لیزر موهای زائد در افرادی که دلیل پر مویی آن ها مشکلات هورمونی می باشد، نمی تواند راه حلی مناسب برای رفع و از بین بردن موهای اضافی باشد.

در واقع جالب است بدانید اگر چه انجام فرآیند لیزر موهای زائد در افرادی که دلیل پر مویی آن ها مشکلات هورمونی می باشد آن چنان هم بی چندان نیست، اما این فرآیند زمانی اثر بخش خواهد بود که شخص مورد نظر به پزشک مراجعه نماید و به درمان و رفع مشکلات هورمونی خود نیز اقدام نماید.

از این رو ما قصد داریم تا با نگاهی جامع به فرآیند لیزر موهای زائد و ارائه نکاتی مهم درباره این فرآیند زیبایی، شما را در یافتن پاسخی مناسب برای هر گونه سوال احتمالی درباره لیزر موهای زائد همراهی نماییم. از طرفی برای آگاهی بیشتر از دیگر مزایای خدمات زیبایی پوست و مو می توانید به مقالات تخصصی زیبایی مندرج در سایت سر زده و دقایقی را در جهت افزایش دانش خود پیرامون مسائل تخصصی زیبایی صرف نمائید.
با لیزر موهای زائد زیبایی را در کلینیک پوست و مو ساعی احساس کنید

دانستنی های قبل از لیزر موهای زائد

همان طوری که پیش تر اشاره کردیم لیزر موهای زائد راه حلی آسان و در عین حال موثر برای از بین رفتن دائمی موهای زائد می باشد.

در واقع جالب است بدانید که درمان و رفع موهای زائد به روش های گوناگونی امکان پذیر می باشد که لیزر موهای زائد یکی از موثر ترین و ماندگار ترین راه کارها برای خلاصی از این موهای اضافی و ناخواسته می باشد.

فرآیندی که در آن دیگر خبری از تحمل درد های شدید ناشی از اپیلاسیون، موم های مو بر و دستگاه های اپی لیدی نمی باشد.

فرآیند لیزر موهای زائد در طول 4 الی 7 جلسه نتیجه ای مطلوب و دلخواه را برای شما به ارمغان می آورد. اما لازم است بدانید که این فرآیند زیبایی در تمامی افراد نتایجی مطلوب و یک شکل نخواهد داشت.

پیش تر به دلایل بروز و رشد بیش از حد موهای زائد اشاره کردیم. موهایی اضافی که بسته به دلایلی گوناگون از جمله مشکلات ژنتیکی، عارضه های غیر هورمونی و اختلالات هورمونی رشد می نمایند. لیزر موهای زائد یک نوع فرآیند زیبایی است که موجب رفع کامل و تدریجی موهای اضافی می شود.

اما لیزر موهای زائد راه حلی موثر برای از بین بردن موهایی که بنا بر دلایل هورمونی رشد می نمایند، نمی باشد، زیرا این فرآیند زیبایی که به منظور از بین بردن موهای ناخواسته انجام می پذیرد با استفاده و قرار گیری در برابر پالس لیزر های نوری ، موجب از بین بردن و در نتیجه رفع فولیکول های مویی و عدم رشد مجدد آن ها می شود. این در حالی است که پر مویی هایی که ناشی از مشکلات و اختلالات هورمونی می باشند، طبق این فرآیند به صورت موقت رفع می شوند و پس از مدت زمانی کوتاه، مجددا رشد می نمایند.

همچنین لازم است بدانید آنچه که سبب محبوبیت بیش از پیش فرآیند لیزر موهای زائد می شود، درمان مناسب آن برای رفع موهای اضافی و ناخواسته می باشد. زیرا استفاده از طول موجی از نور و پالس های مدت دار با کم ترین آسیب های وارده به بافت های پوستی می تواند در مدت زمانی کوتاه موجب بهبود و رفع کامل موهای زائد شود.

کلینیک ساعی - نمونه لیزر موهای زائد 8کلینیک ساعی - نمونه لیزر موهای زائد 6کلینیک ساعی - نمونه لیزر موهای زائد 7

 

لیزر موهای زائد و رنگ پوست بیمار آیا با یکدیگر در ارتباط هستند؟

لیزر موهای زائد باید زیر نظر یک متخصص مجرب به انجام برسد تا در صورت عدم تائید لیزر این مهم به دوره ای دیگر موکول شود. بر فرض اگر بنا به دلایل کاری پوست شما دچار آفتاب سوختگی شده است یا اینکه با حمام آفتاب پوستتان آسیب دیده است و یا سولاریوم پوست شما را تیره و حساس کرده است این مهم را به یاد داشته باشید که تحت هیچ شرایطی لیزر موهای زائد نباید صورت بگیرد. پوست های حساس و آسیب دیده با فرایند لیزر موهای زائد حساس تر می شود. این مهم اگر در کلینیک های پزشکی توسط کادر متخصص و مجرب به انجام برسد بدون تردید باید و نبایدهای که در این راستا باید بدانید به شما گوش زد می شود و گاها مانع از لیزر موهای زائد شما می شوند؛ زیرا هدف آسیب رسانده به پوست شما نیست بلکه ما به دنبال زیبا تر شدن شما هستیم.

لیزر موهای زائد و باید و نبایدهای که در این راستا باید دانست چیست؟

لیزر موهای زائد را نباید شبیه به یک معجزه قلمداد کرد بلکه باید با یک نگاه منطقی به موهای زائد برای از بین رفتن زمان داده شود. باید بدانید که اگر هدف شما لیزر موهای زائد است حداقل یک ماه قبل از این مهم از در معرض آفتاب قرار گرفتن و یا حمام آفتاب جلوگیری به عمل آورید. از وکس قبل از لیزر کردن استفاده نکنید اما می توانید قبل از لیزر،موهای زائد را با تیغ بتراشید. به هیچ عنوان لیزر کردن و برنز کردن دوستی با یکدیگر ندارند پس از اگر قصد لیزر موهای زائد بدن خود را دارید با برنز کردن پوست خود خداحافظی کنید. زیر نظر یک متخصص پوست که به جهت لیزر موهای زائد توسط مشاورین این امر به شما معرفی می شود که از طول درمان و زمان مورد نیاز برای لیزر موهای زائد مطلع شوید.

لیزر موهای زائد و فرآیند بهبودی پس از لیزر

لیزر موهای زائد به یک پرسه بلند مدت منوط می شود از همین رو به شما توصیه می کنیم صبر پیشه کنید تا به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید. این رؤیا را از سر خود بیرون کنید که با اولین جلسه لیزر موهای زائد پوستی شبیه ابریشم از آن شما است برای رسیدن به این رؤیا حداقل شش جلسه نیاز است. از سوی دیگر برای لیزر موهای زائد در هر جلسه زمانی نیم ساعته برای از بین بردن موهای زائد نیز است. البته بسته به قسمتی که برای لیزر در نظر گرفته می شود این مهم کم یا زیاد می شود و برای مردان این پرسه عموماً طولانی تر از خانم ها است. برخی از پوست ها به لیزر موهای زائد دیر تر جواب می دهند موهای با طیف رنگی خاکستری، بلوند، قهوه ای و قرمز در این راستا قرار دارند. موهای مشکی سریع تر به نسبت این دسته از موها به فرایند لیزر موهای زائد پاسخ می دهند. اگر می خواهید از شر موهای زائد روی چانه، گونه، زیر بغل، بیکینی و یا تمام بدن خود رها شوید به شما پیشنهاد می کنیم به وب سایت ما سری بزنید و از طریق پل های ارتباطی ما با مشاورین و متخصصین این امر ارتباط برقرار کنید و به رؤیای همیشگی خود دست پیدا کنید. امید است اطلاعاتی که پیرامون لیزر موهای زائد در اختیار شما عزیزان قرار داده شد مؤثر و مفید واقع شده باشد.

فرآیند بهبودی پس از لیزر موهای زائد در کلینیک ساعی

مزایای لیزر موهای زائد :

 1. از بین بردن پیاز مو

  بدون شک از جمله مهم ترین مزایا لیزر موهای زائد ، از بین بردن پیاز مو می باشد. این فرآیند زیبایی که با اشعه دهی به نواحی پر مو بدن نه تنها موجب اثر بخشی چشمگیر می شود، بلکه عاملی موثر در از بین بردن پیاز مو نیز می باشد. زیرا استفاده از پالس های نوری در طول این فرآیند موجب رفع کامل فولیکول ها و در نتیجه مانع از رشد مجدد آن ها می شود.

 2. عدم آسیب رسانی به بافت های پوستی

  از دیگر مزایای لیزر موهای زائد می توان به محافظت پوستی و کاهش چشمگیر احتمالات آسیب رسانی به بافت های پوستی اشاره کرد. در واقع استفاده از پرتو های نوری تک رنگ و پر انرژی در این فرآیند لیزر به گونه ای می باشد که با تمرکز بر روی سلول های تولید کننده مو موجود در ریشه مو، نه تنها مانع از آسیب رسانی به بافت ها پوستی می شود، بلکه با تمرکز بر روی نقاط مورد نظر موجب رفع کامل موهای اضافی نیز می شود.

 3. درمانی سریع در مدت زمانی کوتاه

  اثر بخشی چشمگیر در مدت زمانی کوتاه نیز از دیگر مزایا لیزر موهای زائد می باشد. همان طوری که می دانید برای داشتن نتیجه ای مطلوب و دلخواه از فرآیند لیزر موهای زائد ، مطلوب است که این عمل زیبایی را در چند جلسه انجام دهید. زیرا تمرکز بر روی چرخه رشد مو، مهم ترین فاکتور در طول و انجام این فرآیند زیبایی می باشد. این فرآیند زیبایی با تمرکز بر روی مرحله آناژن یا همان مرحله رشد مو عاملی موثر در درمان سریع و قطعی موهای زائد و اضافی می باشد.
  همچنین جالب است بدانید استفاده از دستگاه هایی پیشرفته و نوین نه تنها منجر به سریع شدن و کاهش مدت زمان فرآیند لیزر موهای زائد می شود، بلکه عاملی موثر در درمان و رفع موهای زائد می باشد. فرآیندی زیبایی که دیگر در آن خبری از انتظار های طولانی مدت در مراکز زیبایی و سالن های اپیلاسیون نمی باشد و در مدت زمانی کوتاه موجب درمانی سریع و قطعی می شود.

 4. قابل استفاده در طول دوران بارداری

  در واقع جالب است بدانید که مهم ترین فاکتور در لیزر موهای زائد ، آسیب رسانی بسیار کم این فرآیند زیبایی می باشد. در واقع استفاده از تکنولوژی های مدرن و امروزی برای انجام این فرآیند زیبایی به گونه ای می باشد که احتمال آسیب رساندن و صدمه دیدن جنین بسیار کم می باشد و از این رو قابل استفاده در طول دوران بارداری نیز می باشد.

اما لازم است بدانید که اگر چه این فرآیند زیبایی از خطر اندکی برخوردار می باشد اما بهتر است در طول دوران بارداری و تا مدتی پس از آن از این فرآیند استفاده ننمایید.

همچنین به یاد داشته باشید اگر چه لیزر موهای زائد از مزایا بی شماری برخوردار می باشد، اما این فرآیند نیز مانند دیگر عمل ها و فرآیند های زیبایی معایبی نیز به همراه دارد. از این رو مطلوب است پیش از اقدام نمودن به این عمل زیبایی به پزشک مخصوص و مراکز تخصصی مراجعه نمایید.

 

نکات مهم در مورد لیزر موهای زائد

 • ناحیه مورد نظر قبل از انجام لیزر باید کاملا تراشیده شود
 • از ژلی که به عنوان تسکین دهنده درد برایتان تجویز و معرفی می شود قبل از لیزر استفاده کنید.
 • توصیه می شود حتما قبل از لیزر از عینک محافظ استفاده کنید. و در تمام مراحل انجام لیزر بهتر است چشمها بسته باشد.
 • تا چند روز اول پس از لیزر موهای زائد از رفتن به سونا و استخر جدا خودداری کنید.
 • سعی کنید حدالمقدور اگر قصد رفتن به بیرون دارید ازکرم ضد آفتاب با uv حداقل ۳۰ درصد استفاده کنید.
 • در ضمن توصیه شده است حداقل یک هفته بعد از لیزر در معرض آفتاب نباشید.

در انتها باید خاطر نشان کنیم کسانی که پوست حساسی دارند و سابقه ایجاد قرمزی و حساسیت در انجام اعمال زیبایی مشابه منجمله اپیلاسیون در آنها دیده شده است توصیه می شود با مجری و متخصص انجام لیزر در میان بگذارند تا طبق صلاحدید ایشان تست سریعی برروی ناحیه کوچکی از پوستشان انجام شده و در صورت تایید اشعه لیزر برای تمامی نواحی مورد نیاز استفاده کنند.

 

لیزر موهای زائد در چند جلسه و چرایی انجام آن

تعداد جلسات مورد نیاز هر شخص برای انجام عمل لیزر متناسب با چند فاکتور اساسی و بر اساس میزان پر مویی و یا کم مویی اشخاص متغیر می باشد.البته تعداد این جلسات به موارد دیگر هم بستگی دارد از جمله نوع دستگاه انتخابی برای انجام عمل لیزر موهای زائد که قاعدتا جدیدترین دستگاه و منطبق با آخرین تکنولوژی روز اثرگذارتر و همچنین کاراتر خواهد بود.

دلیل دیگر مبنی بر اینکه چرا لیزر موهای زائد در چند جلسه انجام می گیرد به بحث چرخه رشد مو در انسان بر میگردد.اگر بخواهیم جزئی تر توضیح دهیم باید گفت هر تار مو از سه مرحله رشد و نمو برخوردار است.

 1. مرحله رشد یا آناژن
 2. مرحله انتقالی با کاتاژن
 3. مرحله استراحت یا تلوژن

بنابراین کسانیکه موهای آنان در مرحله رشد مو یا آناژن هستند بهترین خروجی و اثردهی را از عمل لیزر موهای زائد دریافت خواهند کرد و برای ۲ مرحله ذکر شده تقریبا بی تاثیر و غیر فعال می باشد.

توجه به نکاتی که بر اساس آن مشخص می شود لیزر به درستی انجام شده است

 • ورم مختصری ازپوست اطراف موهای زائد
 • خاکستر شدن قسمتی از ساقه مو که در بیرون از پوست قرار گرفته است.
 • بوی خاص موی سوخته یا کز داده شده

لیزر موهای زائد با الکساندرایت کندلا

فرآیند لیزر موهای زائد با دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا در کلینیک پوست و مو ساعی

دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا از بروزترین دستگاه های دنیا می باشد که در کلینیک ساعی برای لیزر موهای زائد استفاده می شود. دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا با کمک سنگ جواهر الکسا طول موجی برابر 755 نانومتر جهت لیزر موهای زائد ایجاد می کند که این منبع قوی انرژی به رنگ سبز می باشد.

دستگاه لیزر کندلا برای لیزر موهای زائد ، به شکلی عمل می کند که موهای زائد را بدون درد از بین می برد. تابش ایجاد شده از سوی لیزر به مو حرارت داده و آنرا به میزان لازم گرم میکند و باعث از بین رفتن مو ریشه آن می شود.

با توجه به مطالب فوق الذکر ، برای انجام لیزر موهای زائد ، نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات همه جانبه در خصوص مزایا و روش های انجام آن عمل می باشد.

ازین روی کلینیک تخصصی پوست و موی ساعی این امکان را برای مراجعین محترم فراهم می کند که با اطلاع کافی و زیر نظر پزشکان متخصص و پرسنل مجرب، بهترین نتیجه را از عمل جراحی مد نظر خود بگیرند و با خیالی راحت و توام با آرامش به این مرکز پزشکی مراجعه نمایند.

برای این امر در قسمت گالری، نمونه عکس هایی از بیمارانی که اعمال زیبایی انجام دادند را در وبسایت خود قرار داده ایم ، امید است راهگشای مناسبی برای هموطنان عزیز در این حوزه باشیم.

 

مقالات مرتبط با لیزر مو :

 

[grid_plus name=”post1″]

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید